Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Jurnal

(sunt miner şi mă tratez)

 

 

In seara asta a venit pe la mine nea Gogu Tărie de ne-a adus niste musaca facuta de nevasta-sa. Ca sa fiu si eu un domn l-am invitat la o tuica (o aveam de la socru-meu). Paraschiva, nevasta-mea, s-a cam suparat de invitatie ca-l stia pe nea Gogu ca-i place sa traga la măsea, si eu o inteleg, cu nea Gogu Tărie se anunta o noapte agitata si eu maine dimineata trebuie sa intru in şut, la mină. Dar si nea Gogu e băiat bun, are grijă de mine la lucru, e şeful meu de echipă, mă mai lasă să fumez cate-un chistoc deşi nu e voie , mai aduce cate o litră de tărie din care ne cinstim, ca de, acolo jos in subteran, viaţa pare grea dacă n-o iei un pic pe ulei. Lasă, că o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Misto de tot. Umor cu carul , poveste bine pusa in text, maturitate. Astept ep. II.

Dacă ai fi fost in Bucuresti in zilele alea, n-ai mai fi gasit "umor cu carul" in povestirea asta. Eu cred ca uităm prea repede.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dacă ai fi fost in Bucuresti in zilele alea, n-ai mai fi gasit "umor cu carul" in povestirea asta. Eu cred ca uităm prea repede.

ei, nu uitam...plecam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dacă ai fi fost in Bucuresti in zilele alea, n-ai mai fi gasit "umor cu carul" in povestirea asta. Eu cred ca uităm prea repede.

:stars: Faptul e ca chiar am fost. Dar nu stiu ce importanta are. Ce ma impiedica acum sa ma amuz la un text bine facut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ras? dar e de plans...

 

IMNUL GOLANILOR

Cristian Paturca, Laura Botolan, '90

 

A fost odata ca-n povesti, a fost in Romania

O gasca mare de golani ce-au alungat sclavia

Noi nu ne-am confundat nicicand cu oamenii de bine

Veniti si neocomunisti si fara de rusine.

 

Refren:

Mai bine haimana, decat tradator

Mai bine huligan, decat dictator

Mai bine golan, decat activist

Mai bine mort, decat comunist.

 

Vrem libertate, nu comunism si nici schimbari de forma

Si de aceea securisti, sa nu ne puneti norma.

Noi nu vrem neocomunism nici neolibertate

Democratii originale si nici minciuni sfruntate.

 

Ne-ati intrebat ce vrem aici, dar stie toata tara

Noi sustinem punctul 8 de la Timisoara.

A cazut 473, ce tinea TVR

Legata in lanturile ei, dar tot degeaba e.

 

Alegeri fara comunisti, fara nomenclatura

Si nu va temeti de golani fara coloratura.

Din cei care-au murit aici, ne-am reintors naluci

Sa nu mai fie cum a fost, macelul de atunci

 

http://www.9am.ro/revistapresei/Politica/9...a-Univeristatii

 

sa n-o uitam!

 

:stars: Faptul e ca chiar am fost. Dar nu stiu ce importanta are. Ce ma impiedica acum sa ma amuz la un text bine facut?

 

ai luat si bataie de la mineri? ai fost injosit, calcat in picioare de niste brute doar pt ca purtai ochelari si asta inseamna ca esti intelectual? felul in care au protestat golanii a fost perfect democratic si non-violent... pacat ca nu era compatibil cu romania..

 

 

mineras reprofileaza-te

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

'Am ras... cu lacrimi'. Daca citeam asta dar avand ca subiect o actiune a querilei din Peru, de exemplu... de aiurea... nu intra in sfera palpabila...

Desi nu am fost 'golan' decat in suflet am fost scuipat la propriu si numai fata de intelectual nu am... si m-am considerat un norocos, chiar imi venea sa pup laba ce tinea bata in pozitie de repaos constatand ce poate sa produca obiectul pe spinarea cate unuia ce n-a avut noroc in viata. Si umilinta produce adrenalina.

Dar e momentul tau de glorie si nu vreau sa-l umbresc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ma impiedica acum sa ma amuz la un text bine facut?

Pentru unele lucruri ar trebui sa existe auto-cenzură. Nu pentru textul scris de Soke ci pentru tentatia de a-l considera distractiv. Sau amuzant, cum spui tu.

 

Cu unele lucruri nu se glumeşte. Mai tii minte reclama de acum 3-4 ani de la Orange, cu mai multi Mos Crăciun care se băteau ? Si aia te-a amuzat ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×