Sari la conținut
Forum Roportal
angry_angel

Motiv de despartire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cu toti am fost parasiti....si ne victimizam,acuzam,suferim......dar exista si reciproca,si noi la randul nostru am parasit,abandonat relatii si ranit sufletele altor persoane.

acesta este dinamica relatiilor....cineva trebuie sa sufere,de multe ori amandoi sunt vinovati....si amandoi sufera.

decizie corecta sau nu,evadare sau renuntare,curaj sau lasitate....nu stiu....cert este ca se intampla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cu toti am fost parasiti....si ne victimizam,acuzam,suferim......dar exista si reciproca,si noi la randul nostru am parasit,abandonat relatii si ranit sufletele altor persoane.

acesta este dinamica relatiilor....cineva trebuie sa sufere,de multe ori amandoi sunt vinovati....si amandoi sufera.

decizie corecta sau nu,evadare sau renuntare,curaj sau lasitate....nu stiu....cert este ca se intampla

 

cred ca de cele mai multe ori e dorinta de schimbare.partenerul/partenera devine prea....obisnuita si se simte dorinta de schimbare.

decizia corecta...daca ai fost tradat,inselat,atunci faptul ca renunti e intradevar curaj dar daca ai dat de un obstacol mic,si ai renuntat e o mare lasitate

Editat de scumpik13

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este o decizie inteleapta atata timp cat relatia nu mai este satisfacatoare din niciun pdv pt. niciunul dintre parteneri. Dar exista si exceptii. Stiti bine ca nu se face primavara cu o floare. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cu toti am fost parasiti....si ne victimizam,acuzam,suferim......dar exista si reciproca,si noi la randul nostru am parasit,abandonat relatii si ranit sufletele altor persoane.

acesta este dinamica relatiilor....cineva trebuie sa sufere,de multe ori amandoi sunt vinovati....si amandoi sufera.

decizie corecta sau nu,evadare sau renuntare,curaj sau lasitate....nu stiu....cert este ca se intampla

Roata e rotunda,ma refer ca asa cum noi ii facem pe cei din jur sa sufere asa si sufletele noastre ne vor fi ranite la randul lor.Nu stiu daca de fiecare data luam decizia corecta,dar din fiecare experienta avem de invatat cate ceva.Multe lucruri ni se intampla fara a stii a le justifica,si oricum fiecare persoana va suferi acum sau mai tarziu.Cred ca oricine a simtit nevoia de o evadare,din "lumea sa".Motivele de despartire sunt multe dar depinde de fiecare persoana,de conceptiile fiecaruia si de sentimentele investite in acea relatie.Uneori e mai bine pt tine sa o iei de la inceput si sa lasi in urma trecutul cu toate ca ti se pare imposibil si oricum dupa o despartire cred ca de cele mai multe ori cineva are de suferit. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am sa-mi spun povestea mea...cu bune si rele...si sper sa nu judecati prea aspru.

ceea ce trebuia sa fie prima iubire...s-a dovedit a fii unica,a fost sufletul meu si inca mai e....si acum dupa atata timp de la despartire.si acum,la fiecare lucru pe care-l fac...o parte din mine doreste ca ea sa fie acolo iar eu sa-i spun...iubito,datorita tie l-am facut.

am inceput relatia nepregatit,ea la fel,desi amandoi avusesem experiente anterioare...nimic nu ne pregatise pt ce urma sa se intample....o nebunie completa,dragostea si pasiunea si-au dat mana pt a face totul posibil si astrele pareau sa ne zambeasca.....pareau.

dupa aproape un an fara absolut nici o cearta,fara nici un nor....am deschis cutia pandorei....am jignit-o dintr-o prostie...iar socul imprimat pe chipul ei nu-l voi uita niciodata,un cuvant ce i-a adus lacrimi in ochii iar in suflet durerea,a trecut totul in 10 minute...dar aparuse precedentul. dupa vreo doi ani au aparut certurile,iar parintii[ca intotdeauna] au inceput sa caute defecte in relatia noastra,prietenii se plangeau ca-i neglijam..etc.pe vremea aceea nu aveam niciunul bani,astfel ca au inceput problemele,de acolo au urmat cateva sicane,apoi certuri.....apoi soarta s-a gandit sa dea cea mai cumplita lovitura...un avort....parca ascultam preludiul unei simfonii si amandoi stiam ce urma...dar nu puteam accepta....amandoi ne-am batut cu toti pt a fii impreuna....iar in final obosisem sa tinem piept valurilor,familia mea-familia ei,prietenii mei- si ai ei..........toti criticau,iar la un moment dat...totul s-a rupt...despartirea a venit brusc...la fel si impacarea,alte despartiri....alte impacari,iar de fiecare data era mai rau,intr-un final amandoi am cautat pe altcineva,dar degeaba,ea incercase cu un coleg de fac...esuase,eu ma intalneam cu altele doar pt a vedea cat de banale sunt ....iar impacare...si in final acel pas gresit care te arunca pe alt drum...ne-am inselat unul pe altul....am iertat,dar nu am mai putut sa fiu acelasi,ea a iertat...dar deja o pierdusem......a urmat infernul cu certuri monstuoase urmat de despartire.

acum cand ne vedem intamplator,stim ca ne iubim enorm...dar e prea tarziu.

sper ca in alta viata sa gasim o cale de a fii impreuna.... astept alta sansa pt a fii cu ea...poate nici prima si nici ultima din sansele pe care le ofera destinul.eu stiu doar ca o voi astepta,din nou copil,sa-mi apara-n viata si sa o iubesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca dragostea nu este niciodata de ajuns! Mai trebuie si intelegere, forta si multa, multa incredere in celalalt. Imi pare rau pentru ca povestea ta nu este una prea fericita....vecine. :stars:

Totusi, din ce cauza au aparut certurile? Ce anume le-a declansat?

Trebuie sa existe un motiv....asa din senin nu se isca furtuni. :good:

 

Poate daca va luptati mai mult cu cei din jur, reuseati sa ramaneti impreuna. Numai daca..

Acum nu stiu ce sa zic. Trebuie sa fi fost un motiv.

Eu iti urez vecine fericire multa. Sper sa o gasesti.

Numa bine. :lol2:

Editat de heidy_2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Black, pt cateva clipe m-am gandit ca in spatele nick-ului sepoate ascunde fostul meu iubit. Dar numai pt cateva clipe.

E trist...sa iubesti, sa fii iubit si totusi ceva sa nu functioneze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×