Sari la conținut
Forum Roportal
Avalon73

Totul despre bolile psihice - ceea ce NU TREBUIE SĂ ȘTII!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum recunoastem o boala psihica? și multe alte subiecte de psihopatologie găsiți pe blogul de mai jos (sute de pagini !)

https://harmonique.wordpress.com/2007/11/11/cum-recunoastem-o-boala-psihica/

Cândva, agresorul a fost și el o victimă care "se va contopi" cu alte victime! 

 

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare pe cati intereseaza de pe acest forum  "Cum recunoastem o boala psihica?"  inafara celori calificati care sint in acest bizniz???

Cred ca nici cei in forta nu sint in stare, daca pacientii nu cominica cu ei la un nivel dezirat, destul pentru a se convinge de asta!!!

In communism cine nu era convenient si binevent in CLUB, erau trimisi/dusi fortat la Sighetu-Marmatiei in Azilul de nebuni, internati pe viata!!!

Eu evit pe multi oameni, insa am vazut romani destui AICI fara MINTE dar in libertate ca sint in Amerika, pocaiti.   Urlau dupa mine ca sint SATANA

daca nu sint pocaita, asta intr-un Mall in rand la casierie, baietelul lor de 6 ani a spus ceva si eu am zambit.   Alergau ca idiotii si urlau, au fost arestati

ca am spus care a fost discutia, au vazut oamenii ca dupa ce am schimbat cateva cuvinte, au iesit din minti, tinerii si alergau spre alta iesire spre Rai.       

In State pana n-ai facut ceva sa ai victimi, poti sa te consideri si Mos Craciun sau Sfantu' Valentin, nu da nimeni un ou clocit pe nimeni.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum când bântuie psihozele apocaliptice, dezastrele climatice, amentintarea nucleara, e cam tarziu intr-adevar de așa ceva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea ma prefac, dar nu cred aceste fenomene inca din copilarie, atunci bunicul ne-a educat ca pe Planeta misuna tot feluri de animale in Turma Mare!!!  

Unii au ca scop in viata sa duca pe altii in eroare!!!   Sa-i alerge in sinucidere sau sa ucida pe cineva ca si nebunia are mai multe aspecte decat s-ar crede.

Amenintarea Nucleara era din copilaria mea pe tava la dezbatere cand Razboiul di Vietnam era in toi.   Doar asta auzeam la stiri ca ce au spus Rusii, pe care

bomba o sa foloseasca sa distruga toata Planeta si la fel se auzea si de la DUSMANI.  Aveam difuzoare care ne instiintau din astea.  Iar de atunci mereu apare

la orizont din diferite colturi al Planetei rotunde.  

Cine stabileste cand si cat este de tarziu???    Se cauta mereu NAIVI sa se stie cu cati au de a face.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai de aceea, las o rază de speranță ecologistă! (viitorul dupa.. Elon Musk)

 

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×