Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Femei vs barbati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sotia mea si cu mine cunoastem secretul pentru a mentine o casatorie solida:

1. De doua ori pe saptamana mergem intr-un restaurant dragut, bem vin, mincare buna si companie... ea merge marti, eu vineri.

 

2. Dormim in paturi separate, eu la Milano, ea la Genova.

 

3. O duc peste tot, dar ea reuseste mereu sa gaseasca drumul inapoi.

 

4. Am intrebat-o unde vrea sa mearga pentru aniversarea casatoriei si mi-a raspuns: "intr-un loc unde nu am mai fost demult". I-am sugerat bucataria. :cheer:

5. Ne tinem de mina mereu. Daca nu o fac, incepe sa cheltuiasca. ::wub::

 

6. Are un robot de bucatarie electric, un storcator electric, un prajitor electric si zice ca sint prea multe in casa, nu are loc de ele unde sa stea. Asa ca i-am cumparat un scaun electric. ;)

 

7. Mi-a spus ca masina nu merge, ca are apa in carburator. Am intrebat unde e masina: "in lac".

 

8. A facut o masca de argila. Pentru doua zile a fost frumoasa foc. Apoi si-a spalat masca de pe fata.

 

9. A urmarit camionul de gunoi, urlind dupa el: sunt in intirziere pentru gunoi? Soferul a raspuns: "nu, salta inauntru!" :cry:

 

10. Aminteste-ti mereu, casatoria e prima cauza a divortului. ;)

 

11. Nu am vorbit cu sotia mea de11 luni. Nu indrazneam sa o intrerup. :cheer:

 

12. Ultima cearta a fost din cauza mea. A intrebat "ce e pe televizor", iar eu am raspuns: "praf". :-

 

13. La inceput, Dumnezeu a creat pamintul si sa-a odihnit. Apoi a creat barbatul si sa-a odihnit. Apoi a creat femeia. Si nici barbatul, nici Dumnezeu nu sa-au mai odihnit niciodata si nici nu o vor mai face in vecii vecilor.:cry:

 

:wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La inceput, Dumnezeu a creat pamintul si sa-a odihnit. Apoi a creat barbatul si sa-a odihnit. Apoi a creat femeia. Si nici barbatul, nici Dumnezeu nu sa-au mai odihnit niciodata si nici nu o vor mai face in vecii vecilor.:cheer:

 

Las' ca sa-au odihnit destul pana acum :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cica......'nu exista femei urate, doar bautura putina'

 

vai vai vai :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Curs de formare pentru barbati

 

 

Tema stagiului: sa devina la fel de inteligent ca o femeie (deci, sa fie perfect).

Obiectiv pedagogic: Curs de formare care permite barbatilor sa-si trezeasca acel organ, numit creier, a carui existenta o ignora.

 

Program: 4 module sunt propuse, din care 1 obigatoriu. NU!!! - 4 module obligatorii

 

Modul 1 : BAZELE CURSULUI

1. A invata sa traiasca fara mama sa (2000 ore)

2. Sotia mea nu e mama mea (350 ore)

3. Salariul i-la dau sotiei mele (550 ore)

4. A intelege ca fotbalul e doar un sport, iar Ronaldo e un cretin (500 ore)

5. Sotia mea nu e infirmiera mea

6. Sotia mea nu e bona mea

 

Modul 2 : VIATA IN DOI

1. A avea copii fara a deveni gelos (50 ore)

2. A inceta sa spun prostii cand sotia mea isi primeste prietenele (500 ore)

3. A invinge sindromul telecomenzii (550 ore)

4. Nu fac pipi pe alaturi. (exercitiu practic insotit de caseta video) (100 ore)

5. Nu transform baia in piscina municipala atunci cand fac dus ...

6. Cum sa ajung la cosul de rufe murdare fara sa ma ratacesc ? (500 ore)

7. A sti sa ma inbrac singur, sa-mi aleg singur hainele si sa nu ma fac ca nu stiu unde este sifonierul (200 ore)

 

Modul 3 : TIMP LIBER SI DISTRACTII

1. Calcatul in 2 etape :

a) 1 camasa in mai putin de 2 ore

b) idem pentru celelalte articole (exercitii practice).

2. Menajul ... o activitate familiala si valorizanta.

3. Tin minte zilele cand trebuie sa duc gunoiul.

4. Invat pe dinafara definitia cuvantului aspirator = aparat de uz casnic, care serveste la aspirarea prafului, a deseurilor (pentru a castiga timp, urmaresc Nivelul 1 al modulului 4)

5. Stiu sa folosesc un servetel...

6. Stiu sa adun deseurile dupa o sedinta de bricolaj...

7. Imi revizuiesc limba romana : femininul de la "asezat in fata televizorului" nu este "in picioare in fata aragazului"

 

Modul 4 : CURS DE BUCATARIE

Nivel 1 (incepator) : Aparatele de uz casnic- nu musca

Nivel 2 (avansat) : Prima mea supa instant fara a evapora apa. (exercitii practice : fierberea apei inainte de a adauga spaghetele)

Nivel 3 (expert) : Facutul cafelei, fara a uita nici apa, nici cafeaua, si fara a utiliza ness-ul, care este incompatibil cu filtrul de cafea.

Nivel 4 (best off) : A sti sa servesc cafeaua, fara a varsa jumatate ...

 

 

sa-a inteles, da? :o: :sifty:

 

 

:wub: :De loool

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum schimbam uleiul

-------------------------

 

Cum procedeaza EA:

1. Conduce 10.000 de cam dupa ultimul schimb de ulei.

2. Duce masina la Service, o preda mecanicilor, flirteaza putin si merge sa

bea o cafea.

3. Dupa 15 minute se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bafta la servici :De  :De

[snapbacca]12241[/snapbacca]

asta ma duce cu gandu la alte chestii legate de relatia angajat-sef :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sexul si femeile

 

George Burns - Sexul este unul din cele noua motive pentru reincarnare. Celelalte opt n-au importanta.

 

saron Stone - Femeile sunt capabile sa mimeze orgasmul. Barbatii pot mima o intreaga relatie.

 

Barbara Bus - Clinton a mintit. Un barbat poate uita unde parcheaza sau chiar unde locuieste, dar nu uita niciodata o partida de sex oral, indiferent cat de nereusita a fost.

 

Billy Crystal - Femeile au nevoie de un motiv ca sa faca sex. Barbatii au nevoie numai de un loc unde sa-o faca.

 

Robert DeNiro - Potrivit unor cercetari recente, femeile spun ca se simt mai comfortabil daca se dezbraca in fata unui barbat, decat daca ar face-o in fata unei femei. Aceasta din cauza ca femeile sunt foarte critice, in timp ce barbatii sunt doar recunoscatori.

 

Dustin Hoffman - Se zice ca ar fi aparut un nou scandal in lumea medicala. Doctorii semnaleaza faptul ca barbatii au reactii alergice la prezervativele din latex. Acestea provoaca umflarea puternica a penisului. Si, care-i problema?

 

Rod Stewart - In loc sa ma recasatoresc, mai bine imi gasesc o femeie care sa nu-mi placa si-i dau pur si simplu o casa.

 

Robin Williams - Vedeti, problema e ca Dumnezeu i-a dat barbatului un creier si un penis,dar nu i-a dat suficient sange pentru a le folosi pe amandoua deodata.

 

Robin Williams - Stiati ca sexul e asemanator cu bridge-ul? Pai, ca si la bridge, la sex. Ai nevoie de un partener bun, daca nu, atunci iti ajunge o "mina" buna !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×