Sari la conținut
Forum Roportal
Avalon73

Geneza unui popor .. apocaliptic!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Geneza unui popor .. apocaliptic!

De ce au românii vorba că "mama le știe /  le-a văzut pe toate"? 

Ce fel de femeie e aceea care nu doar că a mușcat din fructul cunoașterii ci l-a mâncat cu totul?

Despre tatăl se spune că a fost botezat cu botezul focului, cu toate botezurile posibile, și de la prieteni și de la dușmani.

Astfel putem să ne dăm seama ce ocupații au avut cei doi înainte de a deveni genitori.

Mama, cea mai veche meserie din lume (o curvă așadar) iar tatăl, un infractor, un nelegiuit, un hoț, un mercenar (adică o bestie).

Din cei doi, o curvă călare pe o bestie, a rezultat ceva .. apocaliptic! Nu? Căci despre asta e Revelația, despre povestea unei curve călare pe o bestie!*

În final ni se spune că bestia o ucide pe curvă, lucru care se întâmplă des în viața domestică, atfel bestia mai primește un botez..de foc!

Este oare de bine să ai o geneză apocaliptică? Adică, la răscruce de vânturi? Eu cred că nu pentru că asta ar însemna să plecăm toți în cele patru vânturi..

*astfel înțeleg de ce spunea Emil Cioran, exilat in Paris: "fără tine sunt nebun și cu tine înebunesc!"

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
13 hours ago, Avalon73 said:

 

Mama, cea mai veche meserie din lume (o curvă așadar) iar tatăl, un infractor, un nelegiuit, un hoț, un mercenar (adică o bestie).

Din cei doi, o curvă călare pe o bestie, a rezultat ceva .. apocaliptic! Nu? Căci despre asta e Revelația, despre povestea unei curve călare pe o bestie!*

În final ni se spune că bestia o ucide pe curvă, lucru care se întâmplă des în viața domestică, atfel bestia mai primește un botez..de foc!

 Eu cred că nu pentru că asta ar însemna să plecăm toți în cele patru vânturi..

la tine este invers....mintea ta s-a adunat din cele patru vanturi si iata ce bazaconie a iesit...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 hours ago, Rayn said:

la tine este invers....mintea ta s-a adunat din cele patru vanturi si iata ce bazaconie a iesit...

Eu cred sincer ca tu esti produsul dintre o curva si o bestie iar bunicatu a fost presedinte de C.A.P., un fel de Negan! 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Românii mai au o vorba: Omul sărac e al doilea drac! - pentru că primul drac e femeia lui, și unde-s doi nebuni, sigur apare al treilea (drac), Rayn!

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-o sa-ti prelungesc topic-ul creat

in schimb, apreciez prezenta ta pe forum

abia realizeaza (daca realizeaza) unii oameni cu ceea ce au de-a face

contest oricare forma de cenzura

te rog, exprima efectiv ceea ce consideri!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poporul român, un popor bolnav de "simonie"

Simonia sau boala iubirii de arginti vine de la Simon Magul care l-a intrebat pe apostolul Petru: cât mă costă să fac minunile pe care le faceți voi (apostolii)?

Astfel simonia mai inseamna in codul penal si cumpărarea de false competente, plagiatul si tot felul de diplome care sa ateste ca respectivul e apt să presteze o anumită meserie.

Simonia este larg răspândită printre fariseii și cărturarii poporului român: preoți, doctori, dascăli, magistrați și chiar meseriași mărunți care-ți fac mașina terci la service-ul auto. De politicieni nu mai zic, ei sunt bolnavi de ciucaneză!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 1/30/2024 at 3:54 AM, Avalon73 said:

Geneza unui popor .. apocaliptic!

De ce au românii vorba că "mama le știe /  le-a văzut pe toate"? 

Ce fel de femeie e aceea care nu doar că a mușcat din fructul cunoașterii ci l-a mâncat cu totul?

Despre tatăl se spune că a fost botezat cu botezul focului, cu toate botezurile posibile, și de la prieteni și de la dușmani.

Astfel putem să ne dăm seama ce ocupații au avut cei doi înainte de a deveni genitori.

Mama, cea mai veche meserie din lume (o curvă așadar) iar tatăl, un infractor, un nelegiuit, un hoț, un mercenar (adică o bestie).

Din cei doi, o curvă călare pe o bestie, a rezultat ceva .. apocaliptic! Nu? Căci despre asta e Revelația, despre povestea unei curve călare pe o bestie!*

În final ni se spune că bestia o ucide pe curvă, lucru care se întâmplă des în viața domestică, atfel bestia mai primește un botez..de foc!

Este oare de bine să ai o geneză apocaliptică? Adică, la răscruce de vânturi? Eu cred că nu pentru că asta ar însemna să plecăm toți în cele patru vânturi..

*astfel înțeleg de ce spunea Emil Cioran, exilat in Paris: "fără tine sunt nebun și cu tine înebunesc!"

Concluzie finală și la vedere!

Praful și pulberea se va alege de averea făcută prin curvie cu fofoloanca (și prin simonie - pofta de avere ilicită - corupție). De mii de ani românașii încească să urce pe scara socială prin curvie și corupție și tot faliți au rămas și cu satele pustii. Dar cum zicea CTP,  "n-am intalnit vreo-unu să recunoască și să se căiască".

p.s. 1. feriți-vă de "țărani" și femeile lor, nu au nici un fel de scrupule, apropo de filmul "Nuntă pe bani" (netflix)

       2. există două categorii de cetățeni, mercenarii (interesați doar de bani și statut) și patrioții (cei care fac lucrurile din vocație divină, de multe ori fără nicio plată). Vă las pe voi să judecați, via Traian, cu cine a colonizat el Dacia acum aproape 2 mii de ani. Cu pleavă, nulități, gunoaie!

Ierarhia sau piramida conducatoare a poporului român (cei ce zic ca sunt iudei - GRĂDINA MAICII DOMNULUI -  si nu sunt ci mint si sunt o sinagoga a Satanei): Satana -> preoti (indiferent de congregatie) -> femei -> bărbați (murați în spirt*), de aceea se și spune sau umblă vorba că românii ar fi argații femeilor lor!  

*"ia sticla și bea, e un obicei de la voi din România!" (le strigă curvele românce în bătaie de joc bărbaților români)

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×