Sari la conținut
Forum Roportal
-olivia-

parada gay la bucuresti

Postări Recomandate

nu... asta nu... niciodata... sa nu le dea voie sa adopte copii ca atunci chiar ca s-a intors lumea cu susul in jos !!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa particip la contraparada. Bine ca nu mi-am facut timp ca sigur rupeam o capatana de poponar.

Ce protest a fost ala? Ati vazut cum se frecau in public? Ce comportament e asta ? Nu cred ca e adecvat atunci cand iesi pe strada sa ceri niste drepturi.

Cat despre dreptul la casatorie, mi se pare deja prea mult!

Mai ramane sa iasa zoofilii, pedofilii si celelalte specii dezaxate sexual sa faca parade pe strada!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare cu treaba lui...cine ce are cu ei? E aproape amuzanta treaba :crazy: Daca ei asa cred ca vor fi mai usor acceptati de societate e treaba lor..desi e exact contrariul ce reusesc sa obtina... nu demonstreaza decat ca sunt frustrati de treaba asta. Cat despre treaba cu adoptiile si casatoria nu sunt de-acord...cum a spus si kodat cum ii explici unui copil de 3-4 ani de ce la el la gradinita toti ceilalti copii au o mama i un tata si el 2 tati sau 2 mame. Dereglezi copilul ala pe viata!!Acum uitati-va la Olanda care a permis foarte multe cum s-a ajuns...cum cer sa fie legalizat sexul cu copii in varsta de 12 ani...adica pedofilie... e absurd si monstruos :blink: .Toate trebuie sa aiba o limita si putina decenta. Ce trebuia sa stiu eu ce fac unii in dormitor?!? Democratia inseamna libertatea sa faci ce vrei atata timp cat nu deranjezi pe altii, iar ei au deranjat f multa lume din cate am vazut eu :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma intreb de unde rezulta frica asta teribila pe care o avem fata de minoritati, fie ele sexuale sau nu ?

pentru ca atitudinea pe care o vad este una rezultata in urma fricii.

sa ne imaginam ca in locul homosexualilor ar fi iesit in strada tiganii si ar fi cerut sa spunem tratament egal in scoli , la angajare, institutii etcsunt absolut convinsa ca aceeiasi care i-au huiduit pe gay ar fi facut-o si acum. "oamenii lu`Becali", noua dreapta, ultra ortodocsi sau pur si simplu golani, toti frustrati si ignoranti care habar n-au de ce arunca cu bolovani ... ar arunca cu pietre si in tigani si in unguri si in caini ... atata timp cat prin acest gest (biblic ?) cred ca se pot elibera de fricile care pun stapanire pe ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toate trebuie sa aiba o limita si putina decenta. Ce trebuia sa stiu eu ce fac unii in dormitor?!? Democratia inseamna libertatea sa faci ce vrei atata timp cat nu deranjezi pe altii, iar ei au deranjat f multa lume din cate am vazut eu :crazy:

subscriu :blink:

 

ma intreb de unde rezulta frica asta teribila pe care o avem fata de minoritati, fie ele sexuale sau nu ?

pentru ca atitudinea pe care o vad este una rezultata in urma fricii.

sa ne imaginam ca in locul homosexualilor ar fi iesit in strada tiganii si ar fi cerut sa spunem tratament egal in scoli , la angajare, institutii etcsunt absolut convinsa ca aceeiasi care i-au huiduit pe gay ar fi facut-o si acum. "oamenii lu`Becali", noua dreapta, ultra ortodocsi sau pur si simplu golani, toti frustrati si ignoranti care habar n-au de ce arunca cu bolovani ... ar arunca cu pietre si in tigani si in unguri si in caini ... atata timp cat prin acest gest (biblic ?) cred ca se pot elibera de fricile care pun stapanire pe ei.

a respinge niste cerinte sau manifestari ridicole nu inseamna frica ci putin creier...

cat despre tigani ei se bucura de tratament egal cu mine, cu tine, cu noi ceilalti... si?... ce-i cu asta?... vezi vreo unul sa se scoale dimineata si sa mearga zi de zi la servici?... sa-si plateasca impozitele si alte dari la stat?... sa spuna vreau sa-mi castig existenta si traiul?...

mai gandeste-te...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am si eu o intrebare. stiu ca exista o lege (sper ca s-a si aprobat, nu a fost doar un proiect) prin care doua persoane puteau sa-si declare cu martori, daca nu ma insel, la notar, relatia de concubinaj. exista o mentiune expresa in aceasta lege, prin care se recunosc doar relatiile dintre persoane de sex opus? sau se poate aplica si celor de acelasi sex?

 

nu gasim raspuns la ce am intrebat? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
subscriu :blink:

a respinge niste cerinte sau manifestari ridicole nu inseamna frica ci putin creier...

cat despre tigani ei se bucura de tratament egal cu mine, cu tine, cu noi ceilalti... si?... ce-i cu asta?... vezi vreo unul sa se scoale dimineata si sa mearga zi de zi la servici?... sa-si plateasca impozitele si alte dari la stat?... sa spuna vreau sa-mi castig existenta si traiul?...

mai gandeste-te...

exista,nu mai fii ULTRAGENERALIST :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt realist

esti suprarealist....tu si Dali....doar ca el picta...iar tu arunci cu noroi

poate nu stii....dar taxele se platesc de angajator....asa ca tiganii care muncesc la negru....ssunt in aceeasi oala cu romanii care muncesc in acelasi mod

oricum...suntem offtopic,si m-am saturat de atata tam-tam pe o simpla parada,ar putea fii un eveniment pozitiv...dar ne incapatanam sa fim mai catolici decat papa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu gasim raspuns la ce am intrebat? :blink:

relatia de concubinaj nu are relevanta juridica... chestia cu legea aia e vrajeala... sorry...

 

esti suprarealist....tu si Dali....doar ca el picta...iar tu arunci cu noroi

poate nu stii....dar taxele se platesc de angajator....asa ca tiganii care muncesc la negru....ssunt in aceeasi oala cu romanii care muncesc in acelasi mod

oricum...suntem offtopic,si m-am saturat de atata tam-tam pe o simpla parada,ar putea fii un eveniment pozitiv...dar ne incapatanam sa fim mai catolici decat papa.

cum spui tu... dar nu-ti doresc sa ai de-a face cu tiganii... ai sa ajungi la vorbele mele chiar de nu vei recunoaste pt ca nu-ti permite mandria...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×