Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu sunt o persoana ce a beneficiat de interferon dar nu si-a facut efectul .De aceea nu mi-a ramas decat sa-mi protejez ficatul cu hepatoprotectoare care asa cum le spune si numele numai protejeaza nu vindeca Eu cred ca alte variante nu exista(e numai o parere personala,s-ar putea ca altii sa fie de alta parere desi din ceea ce este pe forum si din ceea ce spun medicii nu exista momentan alta solutie)

Iti doresc numai bine,

mia

Draga Mia,

Iti multumesc pentru raspuns, atat tie cat si celorlalte persoane care mi-au scris pe forum, Ela si Dioneea.

Am citit aproape toata arhiva despre hepatita c de pe roportal si mi-am dat seama ca la unele persoane, interferonul nu-si face efectul.

Mama mea va continua sa ia hepatoprotectoare, aceasta este singura posiblitate pe care o are de a-si zice ca face totusi ceva pentru ficatul ei.

Va doresc multa sanatate tuturor, Nicoletas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut Michaela,

 

Dupa cum stii eu fac parte din non-respondenti :crazy: Oboseala nu va disparea total :) Am 1 an jumatate de cand am incheiat tratamentul si din cnad in cand mai cad si dor 12 ore :) Dar fiecare dintre noi raspundem altfel si avem cat mai putine sau mai multe efecte secundare functie de fundalul uman in care stam.

 

La fel de bine am avut si o cadere masiva de par, care deabia acum s-a reglementat. Si acum mai imi cade dar o pun pe seama vopsitului :)

Tu esti o fericita pentru ca nu ai avut multe efecte secundare, la fel de bine ca si mine si trebuie sa mergem inainte orice ar fi. Cat priveste analizele Doina cred ca ar fi mai in masura sa-ti raspunda pentru ca ea este OK acum ! Asadar poate va intra si iti va spune ea singura.

 

Ce mai faci in rest cum o mai duci? Ce face sotul tau ?

 

Mia sincer imi pare rau ca nici tu nu ai raspuns la tratament, dar cu speranta, dorinta de viata si multa lupta cu ceea ce ne inconjoara cred ca mai putem trai ceva.... Ce zici? Merg inainte orice ar fi.

 

Aveti grija de voi fetelor si pupici :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit ce ai scris si incerc sa-ti raspund,

daca nu ai raspuns la tratament, poate reusesti sa intri intr-un program experimental, incearca sa-l gasesti pe internet, si in continuare trebuie sa tii regim igieno-alimentar, regim psihic, fara stres, multa odihna, si hepatoprotectoare(silimarina).

Si dupa o vreme ai putea sa depui din nou dosarul pentru tratament.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am citit ce ai scris si incerc sa-ti raspund,

daca nu ai raspuns la tratament, poate reusesti sa intri intr-un program experimental, incearca sa-l gasesti pe internet, si in continuare trebuie sa tii regim igieno-alimentar, regim psihic, fara stres, multa odihna, si hepatoprotectoare(silimarina).

Si dupa o vreme ai putea sa depui din nou dosarul pentru tratament.

Aveti o adresa concreta pe care puteti sa mi-o dati privind un program experimental de tratament pentru hepatita c? Eu am tot cautat si nu am gasit nimic pana in prezent pe net.

Pentru moment inca mai sper ca mama va obtine tratamentul gratuit cu interferon de la casa de asigurari dar pentru cazul in care chiar nu i-l vor da, as vrea sa am deja o adresa concreta despre astfel de programe. Multumesc, Sanatate tuturor, Nicoletas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doina , am deranjat cu ceva? nici un semn de viatza nici pe yahoo, nici aici.Daca da, atunci scuza-ma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doina , am deranjat cu ceva? nici un semn de viatza nici pe yahoo, nici aici.Daca da, atunci scuza-ma.

Cum poti sa spui ca m-ai deranjat , nici vorba, dar de cate ori am intrat eu nu era activ la tine, si apoi dimineata nu pot de la servici caci nu ne lasa.

Am sa incerc astazi pe la ora 4-5 sa vorbim.

 

Aveti o adresa concreta pe care puteti sa mi-o dati privind un program experimental de tratament pentru hepatita c? Eu am tot cautat si nu am gasit nimic pana in prezent pe net.

Pentru moment inca mai sper ca mama va obtine tratamentul gratuit cu interferon de la casa de asigurari dar pentru cazul in care chiar nu i-l vor da, as vrea sa am deja o adresa concreta despre astfel de programe. Multumesc, Sanatate tuturor, Nicoletas

Ai putea sa incerci, vezi pe my forum, cineva a scais depre un tratament experimental la o firma de medicamente Glaxo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit Formula AS pe internet , deci aparuse in tara cu 2 saptamani inainte.Sa stiti ca m+a revoltat articolul despre Mircea Ciuhrii, nu contest ca o fi mare patriot, dar cu medicamentele pt hepatitele virale a cam dat-o in bara.Am trimis si eu un email decent si l-a obiect, dar cum nu era de asteptat si ei cenzureaza si emailul meu nu a aparut.Asa ca in urma articolului respectiv se va mai duce un val de bolnavi care isi va pierde timpul pretios si ii va umple buzunarele domnului Ciuhrii, asa cum am facut si eu, in prima faza.Am refuzat interferonul si plina de incredere si optimism am fugit la Bucuresti cu 30 de milioane si i le-am pus in brate domnului doctor care m-a si consultat si mi-a spus ca ma vindec fara probleme.Va dati seama cata dezamagire pe capul meu cand am vazut cqa nu s-a intamplat nimic din ce sperasem.Dar nici nu mi-am vazut de treaba am venit si le-am spus medicilor suedezi ce tratament fac eu.S-au uitat cu nedumerire nu ma auzisera de acest nume Ciuhrii le-am dat si pagina domnului Ciuhrii cea in engleza, au ramas surprinsi ca la asemenea descoperiri cu rezultat nu s-a auzit de el.erau curiosi imi faceau analize in fiecare luna imi spuneau ca nu da rezultate, si la varste mea nu este indicat sa mai pierd si timpul.Eu.. nimic il fac un an. Un singur lucru mis-a intamplat ,parca mai prinsesem putere, parca eram mai vioaie, dar virusii mei , isi faceau de cap cu gandacii domnului Ciuhrii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vad ca sunteti consecvent privind raspunsurile, sper sa-mi raspundeti si mie, care sunt noua pe forum

O persoana care nu a primit inca tratamentul cu interferon si nu se stie daca il va primi vreodata, ce trebuie sa faca daca are hepatita c?

Dumneavoastra ati facut tratament homeopatic?

Sanatate, Nicoletas

Scuze dar am fost in concediu

Da, fac tratament homeopat in continuare , l-am inceput acum 6 luni si il mai continui. Primele rezultate am sa le vad dupa 9 luni de tratament, asa a spus dr., in continuare, suplimentar am un regim alimentar lipsit de grasimi, prajeli, afumaturi, conservanti, beau ceaiuri, ou crud (cate 1 dimineata 7-10 zile pe luna), iau spirulina, ulei de catina. Am mai luat echinaceea de 2 ori pe an, Cordyceps si Chitosan si Zinc (lactat de Zn) pt fortificarea si stimularea sistemului imunitar.

Ca stare generala ma simt f bine, nici nu stiu ca sunt bolnav decat dupa analize.

Va doresc multa sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scuze dar am fost in concediu

Da, fac tratament homeopat in continuare , l-am inceput acum 6 luni si il mai continui. Primele rezultate am sa le vad dupa 9 luni de tratament, asa a spus dr., in continuare, suplimentar am un regim alimentar lipsit de grasimi, prajeli, afumaturi, conservanti, beau ceaiuri, ou crud (cate 1 dimineata 7-10 zile pe luna), iau spirulina, ulei de catina. Am mai luat echinaceea de 2 ori pe an, Cordyceps si Chitosan si Zinc (lactat de Zn) pt fortificarea si stimularea sistemului imunitar.

Ca stare generala ma simt f bine, nici nu stiu ca sunt bolnav decat dupa analize.

Va doresc multa sanatate!

Domnul Paduraru,

Va multumesc pentru raspuns. Si mama mea face in prezent tratament homeopatic de doua luni, in plus ia hepatoprotectoare, liv, silimarina si echinacea, bea si ceaiuri de rostopasca, papadie si sunatoare. Si ea la fel a inceput sa se simta mai bine. Din pacate nu a primit inca aprobare pentru tratamentul cu interferon, pe care spera totusi sa-l faca intr-o zi...

Va doresc multa sanatate, Nicoletas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×