Sari la conținut
Forum Roportal
Yulik

par uscat si varfuri despicate

Postări Recomandate

As vrea si eu sa stiu ce masca de par e mai buna:cea de la garnier fructis sau de la l'oreal (pt par uscat)?Pe langa masca se poate folosi si balsam, sau masca este in loc de balsam?Eu acum folosesc sampon elseve de la l'oreal, reparator, sticla este galben-portocalie si vreau sa gasec o masca buna dar nu stiu care dintre cele doua de mai sus :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea si eu sa stiu ce masca de par e mai buna:cea de la garnier fructis sau de la l'oreal (pt par uscat)?Pe langa masca se poate folosi si balsam, sau masca este in loc de balsam?Eu acum folosesc sampon elseve de la l'oreal, reparator, sticla este galben-portocalie si vreau sa gasec o masca buna dar nu stiu care dintre cele doua de mai sus :o:

Pentru parul uscat, degradat cea mai eficace masura este taierea varfurilor degradate. Parul creste in medie 1 cm pe luna, asa ca iti recomand o vizita la coafor/salon lunar.

Pentru intretinerea parului nu stiu cat de importanta este firma?!? Daca folosesti un sampon bun/scump si nu te ajuta, parerea mea e sa-l schimbi. Timand cont de faptul ca ai parul uscat, nu ai precizat daca il si vopsesti, te sfatuiesc sa folosesti un sampon pentru acest tip de par, dupa care aplici balsamul care trebuie sa fie la fel ca si samponul (firma si tipul de par). Daca ai probleme doar cu varfurile, dupa ce termini primul flacon de sampon schimba-l cu unul pentru par normal, dar continua sa folosesti acelasi balsam.

Saptamanal, maseaza bine varfurile cu ulei de masline, pune-ti un prosop si stai asa o ora, dupa care speli parul foarte bine si aplici balsamul.

Succesul e garantat :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hello people!!!!!! avand in vedere k nu am vazut nici un topic care se refera la DREAD LOCKS......am shi eu o intrebare.......exista cineva pe aici care se ocupa cu asa ceva????? am vorbit cu o persoana shi mi-a spus sa caut pe diferite site-uri romanesti........mai degraba sa caut o tipa .....pe nume COMAKID.....nu am stiut unde sa postez acest mesaj si m-am gandit k aici ar fi bine........ma putetzi ajuta????macar mai multe detalii despre dread-uri.......pls ppls

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de sfat EMMAD,eu nu am parul vopsit dar cred ca asa am sa fac, cum ai zis tu, ca balsamul sa fie de la aceeasi firma. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc de sfat EMMAD,eu nu am parul vopsit dar cred ca asa am sa fac, cum ai zis tu, ca balsamul sa fie de la aceeasi firma. :yahoo:

 

Nu uita sa te si tunzi lunar, doar o perioada pana scapi de "spice". Nu ai ce pierde daca tai 1 centimetru din el, creste la loc, dar avantajul mare este ca iti intineresti, dak pot spune asa, podoaba capilara. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hello people!!!!!! avand in vedere k nu am vazut nici un topic care se refera la DREAD LOCKS......am shi eu o intrebare.......exista cineva pe aici care se ocupa cu asa ceva????? am vorbit cu o persoana shi mi-a spus sa caut pe diferite site-uri romanesti........mai degraba sa caut o tipa .....pe nume COMAKID.....nu am stiut unde sa postez acest mesaj si m-am gandit k aici ar fi bine........ma putetzi ajuta????macar mai multe detalii despre dread-uri.......pls ppls

Indicat ar fi sa initiezi tu un topic cu subiectul acesta.

Cat despre stilul Jamaica, sorry, nu stiu cine te-ar putea ajuta.

Un search cu Google ai incercat??? :yahoo:

La un salon specializat, un profesionist cere 200 de euro pentru mana de lucru si pentru solutia care intretine aspectul si integritatea coditelor. A doua varianta, mai putin costisitoare, dar si mai riscanta, ar fi sa mergi la un licean care cunoaste "smecheria" de a face dread-uri.

Care sunt conditiile in care iti poti face dread-locks-uri? Pai, in primul rand, trebuie sa ai parul nespalat de minim doua saptamani, bani in buzunar, spirit de aventura si sa fii dispus sa-ti petreci urmatoarele sase-sapte ore, pe un scaun tapan, asteptand cu nerabdare sa vezi "opera de arta".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×