Sari la conținut
Forum Roportal
Rayn

A fost sau nu război în Ucraina?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Uganda, Muhoozi Kainerugaba

"În Africa, noi credem doar în președintele Putin atunci când este vorba despre Europa de Est. Occidentul își pierde timpul cu propaganda sa inutilă pro-Ucraina. Rusia, China, Africa, India, America de Sud vor învinge în Ucraina. 75% din umanitate va câștiga împotriva a 15%.”, a adăugat fiul președintelui, un susținător fervent al lui Vladimir Putin.

*Asa voia si Ceausescu, sa lupte niste africani contra romanilor in caz de revolta!!!  Au venit doar minerii.   

Tov. Nicu le-a trimis tractoare si inca foarte multe marfuri romanesti sa fie in siguranta de la natia romana care era deja nemultumit de performantele prezidentiale si a primit ce a meritat.  Nu stiu cum se va termina daca ataca si Uganda, am impresia ca va fi re Botezat acea tara de super-puterea care-l va ocupa in timp ce ei lupta in Rusia, in China Neagra cel mai probabil.* 

https://stirileprotv.ro/stiri/international/uganda-va-trimite-soldati-sa-l-apere-pe-vladimir-putin-daca-va-fi-nevoie-sustine-fiul-presedintelui.html?utm_source=referrer&utm_medium=cross_extern&utm_campaign=fanatik_articol"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asia si Africa au atat de multa populatie tanara incat pot repopula Americile si Europa fara a creea goluri demografice in tarile de origine. 

Milioane de coreeni si multe zeci de milioane de chinezi vor in Ucraina si in Rusia. 

Ideea este ca occidentul este imbatranit si in plin declin demografic in timp ce Asia si Africa sunt pe val, iar pentru dezvoltare au nevoie de BRICS, deoarece BRICS nu impune standarde eco-climatice in economiile acestor state si nici piete si un comert discretionar. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Amerika este deja prea multicolora, palizii sint in minoritate am impresia!!!   Canada le impinge jos in State ca s-au saturat de cei din India si toti care se aseamana cu ei, si tiganii de pretutindeni.   Aici insa e alta viata si se inchid in puscarii foarte repede infractorii si se deporteaza inapoi de unde sint original.   

Stii ce populatie are Statele, nu este nevoie de prea multi afrikani sau asiatici cand si asa sint cartiere intregi de chinezi, filipinezi, vietnamezi, coreeni, indieni si pakistanezi si alte neamuri in milioane, unguri abia mai sint, romani ceva mai multi ca si moldavienii au pasaport romanesc si multi au si pasapoarte false.   Noii veniti nu contribuie la nimic prea mult cand nici cei care cunosc limba engleza n-au ce lucra ca se inchid toate alea!!!   Doctori si meseriasi inalti nu pot practiza aici pana nu studiaza local, sau au trecut niste testuri grele si complicate, se pretinde engleza locala nu cea britanica si nu hartii de acolo, n-au sanse nici avocatii sau profesorii.  Doctoritele fac curatenie pe la noi ca mai dau de "domni" si mai e o problema, cu cati am vorbit nou veniti, nimeni nu voia sa devina cetatean, doar sa faca bani si sa plece inapoi in Romania.  Slabe sperante la supravietuire ca nu vor nici munca legal, sa plateasca taxe ca asa au auzit de la cineva foarte de incredere ca merge pe aici treaba.   Nimic nu accepta din traditiile si functionarea vietii locale, vorbesc urat de locali ca sint nebuni cu totii daca accepta sa plateasca taxe dar se mira de ce nu pot deschide cont in banci???   Sa nu-i intereseze pe nimeni de unde are bani, etc., ... judeca si tu, de cati din astea are nevoie oricare stat, tara???   

Au fost niste nergi refugiati africani din Louisiana adusi aici cand acolo apa a acoperit totul si n-au ramas in Arizona ca ei vor sa invete despre traditiile africane cand merg la vanat tigri ... si din astea, nu de invatat ani la rand in scoli, ca fara acele stiinte nu pot cere in casatorie o fata arficana de neam bun.  S-au dus in Detroit sa traiasca acolo pentru aceste capete de drum.

Nu toti se gandesc ca noi, filipinezii au altele-n cap, mexicanii ne seamana cel mai mult ca Imparatul lor a fost din Austria si asta le pune pe ei pe o treapta mai inalta al societatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Traditii si traditii, insa legea se impune de sus in jos. 

PS: Tin minte o faza cu Razboiul din Golf cand soldatii americani nu au avut voie sa intre la perchezitii in casele irakienilor deoarece Coranul le interzice. 

Poate a fost vorba de a se ferii de lupte in locuri stramte. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:eek:  nu stiu ca in acea vreme am fost foarte ocupata, nu ma preocupau aceste actiuni.   Aveam de luat niste clase la facultate pentru interesul serviciului, nu numai eu cu toti care foloseam un anumit program de computer.  Si lucram in acel timp, 2 copiii de dus la 2 scoli in locuri diferite, o mama bolnava ... eu nici nu existam.  Intr-o zi am adormit in picioare in curte cu tigara intre degete care s-a stins singura, imbracata cum am ajuns acasa seara tarziu de la munca.  Cand m-am trezit era 5 dimineata ... 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 4/3/2023 at 11:02 AM, The Unknown said:

am fost foarte ocupata...

cunosti ceva despre marsul acesta pentru pace?

u5.PNG.a6693db8ea3900a991faabb4013ede96.PNG

 

in Ro a fost aproape interzis sa vorbesti despre pace, pentru ca slava ucraina implica ideea de razboi, iar ideea de razboi  este asimilata nato

iata, lumea nu mai vrea nato, lumea nu mai vrea razboi

u4.png.4e4ad3a1954e919b1b6996f86246d14d.png

 

chiar la nato acasa....

 

Editat de Rayn
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Rayn a spus:

cunosti ceva despre marsul acesta pentru pace?

u5.PNG.a6693db8ea3900a991faabb4013ede96.PNG

 

in Ro a fost aproape interzis sa vorbesti despre pace, pentru ca slava ucraina implica ideea de razboi, iar ideea de razboi  este asimilata nato

iata, lumea nu mai vrea nato, lumea nu mai vrea razboi

u4.png.4e4ad3a1954e919b1b6996f86246d14d.png

chiar la nato acasa....

 

Si ce folos cand lumea nu se va schimba?! 

La fel au fost proteste impotriva razboiului din Vietnam, apoi Coreea,... 

Reptilienii au oricum calea lor si nu se vor abate de la ea.

Nici macar Trump si peste jumatate dintre americani nu le pot sta in cale. 

Din aceste motive eu vad mersul lucrurilor ca o inertie predestinata. 

Rusia nu este victima debila pictata de tabloidele ucrainene si pro-vest. 

Rusia nu este Putin si nici micii bogatasi ai Rusiei, ci Rusia este oligarhia rusa a fostului KGB care stiu ca nu pot fi in siguranta decat intr-o Rusie puternica si rupta de vest. 

Practic tarile ex-sovietice nu au o valoare pentru oligarhi, insa ofera ceva poporului rus, ceva ce a pierdut dupa disolutia URSS-ului, probabil ofera zone noi si ieftine de colonizat. 

Intr-un context mai larg toata treaba din prezent are ca idee lansarea Chinei. 

Practic China a luat locul SUA si Europei, insa a avut nevoie de o intelegere largita cu viitoarele mari puteri iar nu cu actualele puteri care se sting! 

Ucraina si alte tari care vor urma sunt doar demonstratii de forta a BRICS. 

Desi reptilienii vor sa credem ca Rusia isi va consuma armamentul iar razboiul se va incheia.

In realitate armele NATO se vor termina, deoarece China va pompa masiv armament iar Coreea de Nord si Iranul vor trimite trupe. 

Ideea este ca dupa ce NATO isi va fi consumat munitia in Ucraina va urma un contraatac rusesc asupra Europei avand BRICS in spate si vor avansa pana in Portugalia. 

Trupele Rusiei vor fi mixte, majoritatea chinezi, iranieni, afgani, nord-coreeni, africani, samd, trupe care vor primi si drepturi coloniale in Europa. 

Lumea va incremeni si nu va intelege cum de istoria se poate repeta si chiar mai brutal de data aceasta. 

Este foarte posibil ca SUA sa semneze un armistitiu secret care sa-i asigure viitorul cu conditia cedarii UE catre Rusia si BRICS.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
45 minutes ago, zod said:

Si ce folos cand lumea nu se va schimba?! 

 

iata pana unde poate merge nebunia occidentului...

recrutare pentru slava

 

s3.thumb.PNG.be295a76f7dcc76ad2ee23c9be99e665.PNG

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este un razboi total iar in Ucraina nu va ramane piatra pe piatra. 

Liderii militari ai SUA au scapat pasarica spunand ca razboiul va tine chiar si 10 ani, ceea ce inseamna ca este altceva decat un meci Rusia-Ucraina, ci mai degraba un intreg campionat ChinaBRICS-NATO. Un razboi de uzura pentru Noua Ordine Mondiala unde nu va mai fi loc pentru UE in formula actuala si nici pentru ambitiile americane. 

Adevaratul razboi va incepe din momentul in care China va asista si inarma militar Rusia, iar milioane de combatanti iranieni, coreeni, afgani, chinezi, africani, samd vor umple Donbasul. 

In final China va deveni superputerea BRICS-ului, iar Rusia va fi vioara a doua. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×