Sari la conținut
Forum Roportal
Rayn

A fost sau nu război în Ucraina?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

19 hours ago, Vriies said:

Rayn, ai și tu dreptul la opinie. Bun, răspune-mi acum ce vrei,  însă fac apel la bunul tău simț ca ulterior să nu mă mai invoci în vreo postare viitoare. 

am scis cu alta ocazie, apropo de citit Critica raţiunii pure - Immanuel Kant
asa ca
io sunt pentru PACE!
daca este sa fie razboi, vreau sa fie demascati, opriti, judecati, apoi condamnati provocatorii razboiului
nu sunt pro-Rusia sau putin-ist, ratiunea pura poate genera, in oricare minte a oricarui om normal, o conexiune logica neuronala cu privire la amestecul occidentului
daca te-a depasit explicatia, o pot reface
 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in urma cu un an, Turcia, membru nato, se apropia de un acord negociat in 15 puncte
sua si uk dorit ca milogul cersitor sa arate lumii ca se bazeaza pe spijinul lor militar si astfel l-au lansat in diverse campanii de te doare capul

cum sa vezi un presedinte in tricou cersind arme si bani

ideea lor a fost.... pentru a „slăbi Rusia”


iata ce-i doare pe occidentali
ce vorbiti voi de invazie, de victime, de refugiati etc
p-astia occidentali ii doare la basca 
ei vor sa slabeasca Rusia!


acum, in martie 2023, vine presedintele chinez care propune pace în 12 puncte
hai sa va vad!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 hours ago, Rayn said:

am scis cu alta ocazie, apropo de citit Critica raţiunii pure - Immanuel Kant
asa ca
io sunt pentru PACE!
 

Dați-i omului o femeie, să se mai relaxeze puțin! :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Are si o rezerva de femei forumul???  I

Isi cauta el una, cred, sau nu stiu cum mai e situatia asta acolo ... la un dans erau multe si multi, nu depuneam un efort pentru asta. 

Si astea cauta insa conteaza dotarile, dar sint deschide pentru a negocia totusi!!! download-4-7.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A nu stiu a cata oara Rusia este declarata ca lipsita de armament si a nu stiu a cata oara Ucraina este declarata pe cai mari si aflata in mare contraofensiva pe cai mari dupa inarmari asidue! 

Realitatea este cu totul alta, de fapt de luni bune Ucraina nu a mai recuperat nimic, ba chiar a mai pierdut mici zone pe harta, in plus zonele incorporate de Rusia nu mai contin trupe ucrainene precum erau in primavara si vara lui 2022, in schimb contin multe trupe rusesti, echipamente militare si fortificatii. 

Nu se mai aude nimic de Himarsuri, insa dupa cum spuneam, realitatea de pe harta ne arata ca Ucraina cu toate armele nu fac altceva decat cel mult sa pareze frontul rus. 

Dupa toata supra-inarmarea cu super-tehnologii militare, trupele Kievului nu au reusit sa recucereasca aproape nimic, decat teritorii din care rusii s-au retras intr-o repliere strategica, ca dovada ca dupa ce rusii nu s-au mai repliat, ucrainenii nu au mai cucerit o palma de pamant, ba chiar au pierdut prin lupte grele de ambele parti. 

De acum inainte vor urma tot lupte de baraj si lupte de explorare a rusilor pentru a strapunge frontul ucrainean. 

Va urma o vara in care fie rusii vor mai deschide un front spre Belarus coplesind trupele Kievului, fie se va mentine actualul amplasament al frontului. 

Este foarte posibil ca Kremlinul sa astepte ca rachete si misile ucrainene cu raza medie ori lunga de actiune sa loveasca orasele rusesti pentru a motiva o mobilizare militara generala si oficializa un razboi impotriva Kievului. 

Apoi va urma un tavalug de infanterie insotit de artilerie usoara, care vor trece Ucraina prin ciur. 

Practic Ucraina va fi atacata astfel pe toata lungimea frontierei si cu toata puterea de foc a Rusiei. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, zod said:

A nu stiu a cata oara Rusia este declarata ca lipsita de armament si a nu stiu a cata oara Ucraina este declarata pe cai mari

  ...

Apoi va urma un tavalug de infanterie insotit de artilerie usoara, care vor trece Ucraina prin ciur. 

Practic Ucraina va fi atacata astfel pe toata lungimea frontierei si cu toata puterea de foc a Rusiei. 

A nu știu câta oară comentarii și prognoze de tot hândelul.

Trăiască!

Editat de Vriies
  • Like 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uff, iar îmi luai downvote! :sad:

 

Rectific: A nu știu câta oară, comentarii pertinente și prognoze interesante - chiar dacă nu prea se adeveresc.

E mai bine așa? :smile:

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 3/23/2023 at 10:08 AM, The Unknown said:

Are si o rezerva de femei forumul???  I

Isi cauta el una, cred, sau nu stiu cum mai e situatia asta acolo ... la un dans erau multe si multi, nu depuneam un efort pentru asta. 

Si astea cauta insa conteaza dotarile, dar sint deschide pentru a negocia totusi!!! download-4-7.png

Marfă!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Zilele trecute am vazut pe telegram un avion ucrainean AN124 care a transportat blindate americanesti in Ucraina. Daca nici acum nu e clar blatul , nu stiu ce sa mai zic. Rusii se chinuie de luni de zile sa distruga cai ferate, poduri pe care chipurile ar veni armament occidental , dar un avion de transport care se vede si din cosmos nu poate fi doborat. Si nici pistele pe care vor decola avioanele primite din Slovacia.

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
53 minutes ago, titi_greucean said:

 Zilele trecute am vazut pe telegram un avion ucrainean AN124  Daca nici acum nu e clar blatul , nu stiu ce sa mai zic.  

 

Te dădusem dispărut, credeam că ți-ai făcut seppuku.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×