Sari la conținut
Forum Roportal
Rayn

A fost sau nu război în Ucraina?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

alta minciuna oficiala

in timp ce suntem (dez)informati cum ca in Franta oamenii protesteaza impotriva reformei pensiilor, in realitate se protesteaza impotriva politicilor privin ucraina

evident ca google - globalist si pro-razboi fiind, nu le afiseaza, sau ascunde in spatele multor alte pagini

informatiile pot fi cautate cu alte motoare de cautare pe internet

f1.PNG.fde5ebe85ec6aacea24aa097a8137abf.PNG

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
13 hours ago, zod said:

Explica te rog de ce iti pare o prostie  

 

Deocamdată n-am timp, că-s prea multe. Când o să am timp, poate o să le iau pe rând și-ți voi explica. Dar nu pe acest topic de hăndel cu titlul „ A fost sau nu război în Ucraina?”. 

13 hours ago, zod said:

 

PS: Te tot legi aiurea in tranvai ca pun Rusia pe un piedestal insa asta doar in capul tau. 

 

Aici pe bune că nu mă leg aiurea. Citind postările tale, una peste alta concluzia este că ai așezat Rusia pe un piedestal. Și asta, clar, datorită capului tău.

13 hours ago, zod said:

 

Am ajuns sa inteleg cum merg lucrurile pe aceasta planeta,

iar Rusia este Rusia si doar prostii si naivii cred ca Rusia va ceda si va da inapoi. 

 

Mă bucur că, uite, cineva cu care uneori împărtășesc oleacă de dialog a ajuns să înțeleagă cum merg lucrurile pe această planetă.

Poi, nimeni n-a zis că Rusia v-a da curând înapoi. Cu cine te cerți? Noi doar sperăm că Rusia va da înapoi, adică spre normalitate.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Vriies said:

Deocamdată n-am timp, că-s prea multe. Când o să am timp, poate o să le iau pe rând și-ți voi explica. Dar nu pe acest topic de hăndel cu titlul „ A fost sau nu război în Ucraina?”. 

Aici pe bune că nu mă leg aiurea. Citind postările tale, una peste alta concluzia este că ai așezat Rusia pe un piedestal. Și asta, clar, datorită capului tău.

Mă bucur că, uite, cineva cu care uneori împărtășesc oleacă de dialog a ajuns să înțeleagă cum merg lucrurile pe această planetă.

Poi, nimeni n-a zis că Rusia v-a da curând înapoi. Cu cine te cerți? Noi doar sperăm că Rusia va da înapoi, adică spre normalitate.

 

stimate user Vriies, mneata dovedesti lipsa de logica invocata anterior

te citez adresandu-te userului ""zod""...
ai așezat Rusia pe un piedestal. Și asta, clar, datorită capului tău.
apoi 
referitor la speta, mneata afirmi:
""... Noi doar sperăm că Rusia va da înapoi""


iata si lipsa de logica

de unde sa dea inapoi daca a fost ridicata doar datorita mintii cuiva?

apoi...care ""noi"" ? reprezinti pe cineva sau ceva?

 

una peste alta, io sper ca occidentul sa dea inapoi...n-are occidentul nicio treaba in ucraina

iar daca are...atunci sa recunoasca faptul ca are un interes!

 

Editat de Rayn
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
52 minutes ago, Rayn said:

stimate user Vriies, mneata dovedesti lipsa de logica invocata anterior

 

Tu habar n-ai ceea ce-i aia logică, pe pariu că n-ai citit o carte de logică în mica ta carieră de până acum. Însă îți place enorm cuvântul. Ai făcut doar țuică la viața ta - și aia proastă! Tu și logica sunteți două chestii paralele, vă intersectați doar la infinit. 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
14 minutes ago, Vriies said:

Tu habar n-ai ceea ce-i aia logică...

tu si astia globalisti pro-razboi si pro-vaccinare covid...vezi colea mucea de politicianist, sursa oficiala, indrumator al vostru

l2.PNG.a09dee75fbdc5533a6213f5825f11dbe.PNG

 

in caz ca vi-l ascunde google-lul globalist, cautati-l la adresa 

https://twitter.com/MyLordBebo/status/1637775621169332224

de ce vreti mai sa moara oameni?

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, Rayn said:

tu si astia globalisti pro-razboi 

Pardon, „logicianule” care nu citiși nici măcar o cărticică de logică! Pro război sunteți doar voi care pupați Putin și Rusia fix în cur. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, iarăși constat că am scris destul pe acest topic, mai mult decât aș fi vrut. 

Rayn, ai și tu dreptul la opinie. Bun, răspune-mi acum ce vrei,  însă fac apel la bunul tău simț ca ulterior să nu mă mai invoci în vreo postare viitoare. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, Vriies a spus:

Pardon, „logicianule” care nu citiși nici măcar o cărticică de logică! Pro război sunteți doar voi care pupați Putin și Rusia fix în cur. 

Poate ca ai dreptate, deoarece Rusia putea sa se retraga ori sa nu se bage si atunci razboi canci, insa problema sunt ucrainenii trimisi la moarte de catre administratia de la Kiev! 

Asadar Kievul nu a dorit federalizare, iar mai apoi nici negociere si prin urmare a adoptat sacrificarea populatiei proprii si generarea unor generatii de orfani si vaduve. 

PS: pierderile umane sunt uriase si cel mai grav vor continua, poate chiar se vor inzecii ori insutii, deoarece este posibil ca acest conflict sa se lungeasca multe luni de zile si chiar ani de acum inainte, cunoscand perioade de acalmie si perioade de intensificare. 

Deci ai dreptate cu Rusia pro-razboi, insa producatorul de suferinta pentru ucraineni este Kievul care vorbeste mult despre teritorialitate si deloc despre cum sacrifica vietile oamenilor si intuneca viitorul mai multor generatii, lucruri care vor iesi la iveala abia dupa ce conflictul se va incheia si atunci foarte greu, deoarece sclavetii nu au drepturi. 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, Vriies a spus:

Deocamdată n-am timp, că-s prea multe. Când o să am timp, poate o să le iau pe rând și-ți voi explica. Dar nu pe acest topic de hăndel cu titlul „ A fost sau nu război în Ucraina?”. 

Aici pe bune că nu mă leg aiurea. Citind postările tale, una peste alta concluzia este că ai așezat Rusia pe un piedestal. Și asta, clar, datorită capului tău.

Mă bucur că, uite, cineva cu care uneori împărtășesc oleacă de dialog a ajuns să înțeleagă cum merg lucrurile pe această planetă.

Poi, nimeni n-a zis că Rusia v-a da curând înapoi. Cu cine te cerți? Noi doar sperăm că Rusia va da înapoi, adică spre normalitate.

Ma faci sa rad! 

Aceasta este normalitatea Rusiei si a marilor puteri, doar nu crezi ca se inarmeaza continu asa din inertie?! 

Dupa ww2 atat SUA cat si URSS nu mai aveau nevoie de reinoire si crestere militare deoarece aveau lumea pe tava, in plus au respectat distanta reciproc. 

SUA era oricum o insula, Japonia si Germania fusera spulberate, iar URSS-ul primise mai mult decat putea spera vreodata.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, zod a spus:

... iar URSS-ul primise mai mult decat putea spera vreodata.

De la Romania au primit ce n-o sa egaleze in nici 100 de ani productia multori tari din Europa!!!  Asta numai ce am vazut eu in copilarie cat am locuit langa frontiera, aproape nonstop trenurilemarfare rusesti blocau traficul rutier in comuna.   Unele erau doar cisterne, altele vagoane deschise cu cereale si porumb ca erau plini de pasarile cerului, altele cu bovine si alte animale, dar si vagoane inchise cu lacate.    Mai vedeam si tancuri si alte masini, tractoare, escavatoare, tevi din cine stie ce material.

Se lucra in 3 schimburi peste tot, era sa uit, la o fabrica in Sighetu-Marmatiei su numea UNITATEA se faceau pulovere si altele din material tricotat tot acolo, 95% mergea in Rusia din orice se producea, au daramat cladirea veche pentru loc de parcare la militieni.  Au construit una noua vis-a-vis de Cazarma, dar s-a inchis si este o ruina din cate am auzit.  

Acum merg la Paris,  France la cumparaturi rusii, chinezii canadienii, suedezii si altii cu care aveau contract firmele de imbracaminte din oras.   Insa industria cea mai dezvoltata era cea de mobila, cherestea si alte materiale lemnoase de fag si stejar din Maramu',  "C.I.L." = Combinat de Industrializare al Lemnului.   

Editat de The Unknown
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×