Sari la conținut
Forum Roportal
Avalon73

Sunt românii nebuni? (adică buni de nimic?)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa continuam....

Iadul e pavat cu bune intentii in Romania. Românii...se  declara cei mai minunati parinti din lume. Oare asa sa fie? Tata hot, fiul si mai hoț! :lol2::lol2:

 

image_2023-02-21_120309165.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Medic din Iaşi, acuzat că a montat aproape 240 de stimulatoare cardiace luate de la cadavre. Cum își convingea pacienții

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/justitie/medic-din-iasi-acuzat-ca-a-montat-aproape-240-de-stimulatoare-cardiace-luate-de-la-cadavre-cum-isi-convingea-pacientii-2256221

p.s. Pacientii riscau sa devina moroi! Deaia...

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Un român din Marea Britanie a pierdut 1.000 de Lire Sterline pentru că nu a putut demonstra proveniența banilor".  :eek:

- doar unu???  Sint emorm de multi in acest CLUB care nu vor sa inteleaga ca nu-i dupa ei ce vor mereu, dar nu prea invata sa se acomodeze unde s-au dus!!!

Pocaitii toti sint la fel, nu vor CARD-uri dar altfel nu se poata cumpara azi bilete de avion si umblau mai demult sa roage pe altii sa le cumpere bilete si le da cash, dar nu voiau sa plateasca nici taxe si multe altele pe langa costul biletului.    

Alti romani destepti considera banca un loc unde se fura banii lor ca ROMANII n-au avut niciodata educatie financiara si habar n-au cum functioneaza o banca.  Au de plata si pentru servicii bancare, amenzi pentru plati facute dar nu aveau fonduri pe cont si din astea.  Iar la Taxe sa nu mai vorbesc ca refuza pana nu patesc. 

Cate povesti am auzit, nici nu vreau sa-mi aduc aminte cu ce propuneri finanaciare veneau la mine romani.   

Ei nu lucreaza decat pe cash sa nu dea taxe la Stat, insa acei bani nu sint primiti in banca!!!   Voiau ca eu sa le scot sume mari din banci ca eu sint si asa pacalita de aceste institutii si ei o sa-mi dea inapoi ca in Romania, fara dobanda si alte minuni ca doar nu vreau sa profit de ei ...

Alta voia sa deschida Bizniz de Babe cu numele meu si ea se ocupa de toate dupa ce eu finantez, era si ilegala, desi maica sa era legal in State.   S-a jucat cu focul.

O familie "Aveau o Idee" ca eu sa scot Licenta de facut curatenie, dar sa si lucrez "sa fac curatenie" prin case private si devin angajata lor ca IDEEA este al lor, asa este legea in America ... erau la fel ilegali.    Aveau tupeu ca de disperare nu mai stiau ce sa faca.   Actele nu considerau ca era important.  

Ma opresc, mai bine dorm ... ca acest capitol este foarte lung.

 

https://evz.ro/un-roman-din-marea-britanie-s-a-trezit-cu-banii-luati-dar-si-cu-politia-la-usa-toate-acestea-doar-pentru-ca-a-vrut-sa-isi-ajute-familia-cu-1-000-de-lire.html

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce nu stiu, a fi, cum se comporta copiii acestora, altii decat pocaiti ca ei sint mai salbatici ca fiarele in padurile junglelor!!! 

Nu socotesc nici copiii altora fara minte, in mare numar s-au nascut pe aici  la romani si n-am idee ce au luat sau din ce cauza dar sint aproape in fiecare familie cel putin 1.   

Ultima oara cu peste 10-15 ani in urma a fost la mine o familie si baiatul lor nebun a inceput sa fie agresiv cu mine ca i-am spus sa nu-mi caute peste tot in casa in dulapuri. 

Maica-sa mi-a spus ca asa face el peste tot, ca vrea.   S-au suparat asa de tare pe mine ... ca intr-un magazin m-au vazut dar nu m-au salutat.    

Am auzit doar ca copiii unor milionari romani care detin mai multe case de batrani = Bizniz de Babe, merg la facultate, dar nu cunosc de aproape pe nimeni, si nici nu vreau.   

Nici de la unguri nu prea cunosc situatia copiilor ca merg extrem de rar la o petrecere cand se organizeaza ceva, in curte prefer decand cu COVID.   

Am vazut ultima oara  foarte multi copiii mici sub 6 ani, erau la plimbare cu strabunicii.   Vin si romani la aceste petreceri ca mananca si bea ce vor si in Postul Mare dar si Pocaitii beau pana cad ca stie, nimeni din unguri/secui nu dau telefoane la popii lor ca e unu si una aici morti de bautura.   Mereu se fac Mici si Carnati proaspeti ca sint cativa macelari maghiari care se ocupa cu asta si este o lista lunga de cumparatori care comanda cu portbagajul masinii.  Cred ca fiecare are un "fumatorie" de carne in curte inafara de mine si acolo se pastreaza marfa ca merg si la vanatoare cei care au facut armata in Europa mai ales, ca li se da permis imediat la Vanatoare si sint pe lista celori de incredere cu arma in mana!!! 

      

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ultimii ani i-o mai scuturat Iohannis  dar ma tem ca dupa 2024 va veni Termination 1000 - To Serve and Protect .. ONLY! (sau chiar mai repede de 2024)

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BESTIALITATEA ROMÂNEASCĂ - DE UNDE VINE? De la Traian care a populat Dacia cu .... acum unii sunt in parlament, altii in penitenciare, altii fac legea (si-o desfac), altii îs doftori pe  50 de lei cancerul, sau 100 lei daca ai doua cencere...

Am cunoscut o persoana de sex feminin care acum vreo 4-5 ani a fost prietena mea vreo 4 ani. Avea epilepsie (motiv pentru care ne-am despartit), era in situatie de excluziune sociala si a incercat sa se sinucida cu otrava de sobolani. N-a reusit, a facut hemoragie interna, menoragie, s-a dus la spital si ce credeti ca i-a spus medicul de garda? PĂI DACĂ AI VRUT SĂ TE SINUCIZI, DE CE-AI MAI VENIT LA NOI?

Alt caz. Personal. Ma duc sa fac psihoterapie cu un terapeut care nu era român dar cunostea bine "specia asta", sa vad ce-i cu familia mea, numai injuraturi, blesteme, in Bucuresti (ca in provincie nu gasesti psihoterapeut care sa stie ceva, eu cel putin n-am gasit in 20 de ani). Cand ajung acasa ii zic lu` tata-miu: acum stiu tot! La care el raspunde cu lovitura sub centura: SI ACUM DACA STI, DE CE MAI VII LA NOI?

Alt caz dintr-un film, The Loverboy, facut de MAI sa combata traficul de carne vie. O fata, persecutata de parinti si in special de tata, se decide sa plece cu niste proxenetI. La care tatăl o amenință: DACĂ TE DUCI CU EI LA NOI NU MAI AI CE CĂUTA!

 

 

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avalon 73, din pacate acesta este crudul adevar. 

Si eu am fost martor la asemenea lucruri si anume: o mama care isi ocara zilnic fiica in public facand-o cuva cu R, desi fata era un copil destept, frumos, harnic, samd,... in final s-a casatorit rapid si a plecat in America. 

Alta faza cand nora isi intreaba soacra de ce ii are la suflet doar pe cei din familia fiicei sale si nu si din partea fiului sau, desi ceilalti erau depravati, lenesi, mincinosi, alcolisti, samd, primeste rauspunsul urmator: - De aceea pentru ca ei sunt ca noi! 

Ce a putut face ca o rudenie, un sot si viitor tata sa plece definitiv de acasa inainte de a i se naste copilul si sa nu mai de-a nici un semn de viata nici acum dupa 15 ani (desi unii l-au vazut prin orasul lui de origine). 

 Ce a facut ca parintii sa-si supuna fiica la izolare prin educatie excesiva pentru a fi o olimpica eminenta, ca mai apoi odata scapata ea sa se cunune pe ascuns cu primul intalnit in cale care ii putea fi bunic! 

... 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
18 minutes ago, zod said:

 Ce a facut ca parintii sa-si supuna fiica la izolare prin educatie excesiva pentru a fi o olimpica eminenta, ca mai apoi odata scapata ea sa se cunune pe ascuns cu primul intalnit in cale care ii putea fi bunic! 

... 

Exista un adevar ascuns in spatele multor copii olimpici. Am avut o colega de clasa in liceu care a ajuns la sfarsit sefa de promotie in timp ce fratele ei mai mic cu vreo 2 ani s-a spanzurat in clasa a IX-a. Am avut in facultate colegi care la fel s-au sinucis. In clasa de liceu unde m-au dat parintii erau expres copii cu destinul hotarat dinainte. Sa ajunga doctori care sa te opereze la buzunare, asa, ca Oprescu! Oprescu e liber pt ca a operat multi PSD-isti si e la fi-su in Grecia, fiu care are clinica medicala facuta pe banii furati de ta-su in Romania. Omul  a operat bine! Asa se zicea inainte de 1989, du-te la medicina ca acolo daca nu curge, pică! Asa isi "motivau" parintii copiii. Judetul de unde provin eu a  fost printre cele mai comuniste din tara. Ca un fel de Insula Dr. Moreau! 

Medicul  Sarafoleanu se plange intr-o emisiune a lui Razvan Dumitrescu de pe Antena 3 ca romanii nu si-au ales in viata ca modele VALORILE! Pai Sarafoleanu e un alt Oprescu, desigur, cu faptele prescrise acum la 80  de ani. Un fost  orelist cu mina scarboasa si vorbire pe un nas infundat de aere de superioritate. Astia sunt produsul epocii de aur! Medicii  tineri, care lucreaza astazi in clinici private, si nu sunt acolo pe banii lu tata ex doctor, sunt altfel, arata ca medicii din occident, dar specimenele trecutului nu au avut si nu au nimic uman.

Si exemplele sunt cvasi generalizate in domeniul medical in raport cu ce spun.

 

Editat de Avalon73
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

România Grădina Maicii Domnului (care domn, Bahomet, Belzebut, Mamona?!)

Românii stau bine la IQ, practica-i omoară! (statistica din 2014)

IQ.jpg

situatie militara.jpg

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×