Sari la conținut
Forum Roportal
Avalon73

Sunt românii nebuni? (adică buni de nimic?)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

degradare pana la depravare a fiintei umane

consecinta a inocularii treptate a lipsei de valori a sistemului occdidental

 

Editat de Rayn
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 minutes ago, Rayn said:

degradare pana la depravare a fiintei umane

consecinta a inocularii treptate a lipsei de valori a sistemului occdidental

 

Bine, noi ne-am prins că tu îți asumi degradarea până la deprevare a ființei umane, datorită lipsei de valori a Occidentului. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, zod a spus:

Grecia nu cred ca intra in discutie cu tarile acelea anemice, deoarece Grecia este stat social, cu porturi multe si un turism dezvoltat, plus lipsa iernii. 

Presupun că ai fost în Grecia în iarna aia când n-au fost inundații. 

Glumesc, în fiecare iarnă sunt inundații în Grecia.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 ore, Ciocârlan a spus:

... atunci da, vezi România ca pe o țară înapoiată.

Nu de TARA e vorba, ci de romani, locuitori al teritoriului.   Oameni prea cu religia si deloc pentru maniere si altele, reiese din ceea ce fac si spun, cum se gandesc, se imbraca, etc.   

Tara ca o bucata de PAMANT este mai greu de schimbat, dar a mers repede si cu defrisarea Carpatilor, abandonarea agriculturii pe sute de mii de hectare, lasat sa creasca buruieni cat brazii, schimba si asta aspectul tarii, insa omul era considerat stapanul.   Politicienii au decis altfel, de aici se vede inapoiat totul.    Acele blocuri au stricat totul, puteau sa le ridice si mai bine pentru toata lumea nu numai pentru politicieni si cei care fura cu sacul zilnic.   

Pilele au stricat mult peste tot, ciubucurile la fel.   Nu se poate cumpara ceea ce voiau cine oferea bani si bunuri pentru avansare, degeaba au platit sa aibe copiii cu facultate ca tot nu prea valoreaza mult.   etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mare influenta a avut supra multora tampirea populatiei, fortarea la cultul personalitatii si comunismul.  De aici se trag multe negative pe seama romanilor.   Ma bucur ca am plecat din timp de acolo sa nu zambesc daca nu-mi face placere!!!   Aveam o presimtire ca se va intmpla ceva nenorocire acolo.  Nu voiam sa fiu implicata.   Nici mama nu mai era acolo cand Lovitura de Stat a avut loc.   Decade pierdute asupriti de un analfabet si o prostituata, fain viitor oferea naivilor.  

Merita citit articolul, eu n-am avut parte de nimic ce scrie aici, ca eram deja plecata pe "vremuri bune". 

https://www.capital.ro/dezvaluirea-momentului-despre-nicolae-ceausescu-ce-se-intampla-de-fapt-pe-26-ianuarie.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
22 hours ago, Vriies said:

Bine, noi ne-am prins că tu îți asumi ....

care noi?

ai grija sa nu lasi impresia ca suferi de o forma de degradare

eu vorbeam de lume, in general, per/ans s-au inlocuit valorile etic-morale cam cu ....nimic, sau mai degraba cu lipsa lor

faptul ca romanii sunt nebuni, este adevarat pentru occident, nu se incadreaza in plinatatea lipsei de valori etice si morale occidentale, suntem vazuti ca fiind retro

realitatea este ca occidentul este prea mandru (consecinta a lipsei uneia dintre valori)

buni de nimic...

nu prea as crede, dimpotriva

in occident romanul a demonstrat ca se pricepe

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 minute, Rayn a spus:

buni de nimic... nu prea as crede, dimpotriva ... in occident romanul a demonstrat ca se pricepe

Aha!!!  - la cersit, inselat, furat, atacat, spart case, masini, etc., toti care coboara din Canada in Sudul Statelor Unite.   Nu se includ aici cei care au studiat local ca de ei nu se aude nimic. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, The Unknown said:

Aha!!!  - la cersit, inselat, furat, atacat, spart case, masini, etc., toti care coboara din Canada in Sudul Statelor Unite.   Nu se includ aici cei care au studiat local ca de ei nu se aude nimic. 

tama despre asta era vorba

nu intereseaza pe nimeni cum ai ajuns in state

important este ca te-ai descurcat si ca nu se poate spune ca nu esti buna de nimic!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 37 minute, Rayn a spus:

 "nu intereseaza pe nimeni cum ai ajuns in state"

Asta deja inseamna DEMENTA!!!   Cand cineva nu este interesat de nimic este primul semn ca un surub a slabit.   

In realitate, este prima intrebare al fiecarui om cu care stai de vorba!!!  

Eu si acolo m-am decurcat ca nu m-au interesat preocuparile altora, am dat atentie la ce se povestea la clasele de Economie Politica, Finante ca noi invatam si despre Valuta Convertibila foarte mult si era ceva dinafara romaniei si m-a interesat si Stock Market-ul unde si azi castig!!!   Eu eram chiar extrem de interesata de ceea ce NU apartine de Romania!!!   

Am lucrat la o firma unde doar fosti LEGIONARI erau angajati, deloc communisti, incepand cu directorul.      

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×