Sari la conținut
Forum Roportal
Avalon73

Sunt românii nebuni? (adică buni de nimic?)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

13 hours ago, zod said:

Congo?! 

Acolo vreti sa plecati?! 

N-ai înțeles. Dar fac o schiță pentru tine. Era vorba că-s liberi să plece în Congo ăia care critică atât de mult viața în România, precum și viața în UE. 

Probabil că tu deja ai bagajele făcute. :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 ore, Vriies a spus:

N-ai înțeles. Dar fac o schiță pentru tine. Era vorba că-s liberi să plece în Congo ăia care critică atât de mult viața în România, precum și viața în UE. 

Probabil că tu deja ai bagajele făcute. :laugh:

Si tu esti la fel de liber! 

Atunci iti recomand si eu Yemenul. 

PS: Chiar nu inteleg unde bati, deoarece mie imi este indiferent ca sunt in tara ori in alta tara, deoarece o parte a familiei extinse este risipita prin Spania, Franta, Italia si Anglia. 

Deci inca un motiv ca nu sunt anti-UE cum spui tu. 

In vene am sange romanesc, dar si parti tatare si unguresti, iar in familia extinsa am: unguri, rusi, germani, israeliti, evrei-americani si tigani (probabil ca vor urma francezi, spanioli, englezi si italieni). 

Editat de zod
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 hours ago, zod said:

Si tu esti la fel de liber! 

Atunci iti recomand si eu Yemenul. 

 

In vene am sange romanesc, dar si parti tatare si unguresti,  

Pentru tine, poate Coreea de Nord ar fi nimerită.

 

Eh, poate și-n Mongolia te-ai descurca binișor.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, Vriies a spus:

Pentru tine, poate Coreea de Nord ar fi nimerită.

Eh, poate și-n Mongolia te-ai descurca binișor.

Oriunde! 

(Asiaticii sunt considerati cei mai frumosi oameni din lume, in plus au o medicina traditionala vasta). 

In adaptabilitate ii depasesc cu mult chiar pe chinezi si vietnamezi, un pred-alien inrudit cu papuasii. 

Editat de zod
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
13 hours ago, zod said:

Oriunde! 

(Asiaticii sunt considerati cei mai frumosi oameni din lume, in plus au o medicina traditionala vasta). 

In adaptabilitate ii depasesc cu mult chiar pe chinezi si vietnamezi, un pred-alien inrudit cu papuasii. 

Oriunde, zici tu, adică și-n Mongolia? Uau! Vezi că-i cam nașpa pe acolo, bre! 

Și unde te-ai gândit, mai exact să te așezi? Să te faci fermier în deșertul Gobi sau să faci afaceri în Ulan Bator (Ulaanbaatar)? :laugh: Cu femeile presupun că n-ar fi problemă, din moment ce consideri că acolo ar fi cei mai frumoși oameni din lume. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' de ce va tot citati frate ca, in afara de voi doi, nu e nimeni pe aici?!:biggrin:

 

Romanii ne-buni, adica buni de nimic?

Nu ma pun cu acestia doi, eu nu sunt in stare de performantele lor, prin urmare nici de astfel de aprecieri. 

Romanul e si el un om ca toti oamenii, are si bune si nebune. In functie de criteriile valorizarii el poate ocupa pozitii codase sau fruntase.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 58 minute, Vriies a spus:

Oriunde, zici tu, adică și-n Mongolia? Uau! Vezi că-i cam nașpa pe acolo, bre!   Și unde te-ai gândit, mai exact să te așezi? Să te faci fermier în deșertul Gobi sau să faci afaceri în Ulan Bator (Ulaanbaatar)? :laugh: Cu femeile presupun că n-ar fi problemă, din moment ce consideri că acolo ar fi cei mai frumoși oameni din lume. 

Nu cred sa fie atat de nașpa acolo ca de la Hollywood multi si-au cumparat case acolo si le place sa petreaca timp in Mongolia.   In Desertul Gobi merg cu nista echipamente sa concureze pe Dunele de Nisip, motociclete sau cine stie cum se numesc, vin si in Arizona ca avem si noi Dune de nisip de jucat pentru adulti.   Precum este mai mult distractia bogatasilor sint si femei destule sa le aplaude pentru performantele obtinue, exact ca pe terenurile de Golf ...

th?id=OIP.1i8n6v5flzE9MxEheHVSdgHaDL&pid=Api&P=0  th?id=OIP.1QjJ33VdflACu_D9JfF4nAHaE8&pid=Api&P=0

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Româncele ar putea face avort pe banii Statului.  Legea care schimbă totul   :smartass:

*Parca avea populatia in scadere spre disparitie, dar nu mai tin minte unde am postat acel articol de ziar, si fiin d tot slow computerul, nu-l caut.   Nu sint impotriva avortului ca nu e viata mea problemele altora,  insa de ce se publica asa ceva???     Parca este o invitatie la un AVORT ... gratuit, dar o pedichiura necesara unori batrani cu Diabet avansat nu stiu daca se ofera tot gratuit.   Acum iar va fi turism de Avort din America si alte locuri unde le-a calauzit Jehova sau oricine, pocaitele se vor ingramadi si la procedurile gratuite!!!  Stie ele cum se face.*

https://substantial.ro/romancele-ar-putea-face-avort-pe-banii-statului-legea-care-schimba-totul/Româncele ar putea face avort pe banii statului. Legea care schimbă totul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Maghiarii sfidează UEFA și continuă să folosească simbolurile „Ungariei Mari”. Acestea au fost afișate de ultrași în timpul meciului disputat joi seara pe „Puskas Arena” din Budapesta."

*Ce are fotbalul cu steagurile din tribune???  exact "Ce are Scula cu Prefectura"!!!   Hai Dinamo, Bucuresti!   De ce ar vrea sa controleze romanii si pe cei din Ungaria???  Sa afle ANAMARIAprodan cu fiicele ei ca si ungurii au barbatie mare???

https://www.playsport.ro/ungaria-mare-pe-stadion-la-budapesta-ce-au-afisat-ultrasii-maghiari-in-peluza-la-meciul-cu-estonia-255573?utm_source=EVZ&utm_medium=website&utm_campaign=fidmee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu inteleg unii, este ca o harta nu este nimic rau. 

Ei au o harta istorica, deci asa a fost istoria ceea ce nu se poate nega, iar maghiarii au un spatiu cultural ce excede frontierele Ungariei, dar si Romania are la fel si majoritatea statelor din lume, in plus spatiile de interferenta culturala sunt foarte multe, iar amestecul etnic traverseaza variatii procentuale in mod gradual trecand de la o zona la alta. 

Ideea este ca maghiarii au dreptul sa se simta acasa in Romania, la fel romanii in Ungaria. Practic sunt doua natiuni destul de mult contopite cu foarte multe familii mixte, iar oamenii de ambele parti trebuie sa aiba dreptul la confort si la demnitate. 

De ce sa nu ne simtim bine toti impreuna, sa avem doar discutii amicale de dragul artei si a istoriei. 

Ceea ce se insinueaza este scarbos, adica se incearca conexiuni intre simboluri si atitudini spre ideea de razboi revizionist intre state! 

Realitatea este ca aceste tangente nu exista. 

De fapt ungurii se pot simti ca acasa oriunde in Romania nu doar in secuime, iar romanii se pot simti bine, ca acasa oriunde in Ungaria si asa ambele ne apartin fiecaruia spre confortul si satisfactia personala. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×