Sari la conținut
Forum Roportal
Avalon73

Sunt românii nebuni? (adică buni de nimic?)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 Unde s-au dus banii? S-au dus pe meditatiile OLIMPICILOR  care intre timp au părăsit țara. Alta parte din bani s-au dus .. stim noi unde!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

În România, un aviz psihologic de la un psiholog clinician autorizat  COPSI, costa 50 de euro, care atesta daca esti prost, destept, fericit, trist etc. Ce valoare are avand in vedere datele de mai sus? 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand discutam despre cedarea de suveranitate catre o tara importanta din vest, am spus-o fara pic de tradare de patrie, ci ar fi fost o solutie salvatoare pe atunci. 

Prin aducerea pe tron a unor domni nepamanteni de fapt am cedat suveranitatea nu altei tari ci unei dinastii si cercului din jurul acesteia. 

Cred ca au existat demersuri destul de inaintate in acest sens cu Franta, insa este posibil ca Italia sa fi ravnit mai mult insa din umbra. 

Iata cum ar fi aratat Europa daca grupurile mafiote nu s-ar fi infiltrat in clasa politica:

 

-                                - 00000 _New Millenial Reich _and east Germany new allies - Copy - Copy_140262398966819.png

-                                - 00000 _New Millenial Reich _and east Germany new allies - Copy - Copy - Copy.png

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma intereseaza prezentul cauzal si viitorul nu istoria de dragul istoriei. 

Daca eram noi in pozitia geografica a Ucrainei, iti zic io ca nimeni n-ar fi luptat nici 3 zile. 

Acum daca am fi atacati, am lupta cu soldati platiti la presiune externa, doar asa. 

Daca americanii si-ar lua mana de pe Romania, in 2 saptamani n-am mai putea discuta liber nimic.

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Avalon73 a spus:

Pe mine ma intereseaza prezentul cauzal si viitorul nu istoria de dragul istoriei. 

Daca eram noi in pozitia geografica a Ucrainei, iti zic io ca nimeni n-ar fi luptat nici 3 zile. 

Acum daca am fi atacati, am lupta cu soldati platiti la presiune externa, doar asa. 

Daca americanii si-ar lua mana de pe Romania, in 2 saptamani n-am mai putea discuta liber nimic.

E bine ca nu am lupta, doar uite cate vieti sunt luate in Ucraina si cata distrugere si pentru ce?! 

Cat despre discutiile libere eu vad ca este chiar pe dos, cenzura a aparut odata cu infiintarea CNA-ului si s-a tot accentuat in timp, mai intai prin lichidarea OTV-ului, apoi DDtv-ului, apoi cenzura generalizata si violentele din pandemie culminand cu lichidarea postului tv Romania News EstradaTV, atat din grila DIGI cat si de pe Net. 

Pe forumul concurent Roportalului cenzura este maxima. 

Daca se acutizeaza razboiul din Ucraina ori mai baga o pandemie, vom ajunge exact ca pe vremea lui Ceausescu. 

Daca aici pe roportal ar fi traficul mai mare iti garantez ca ar fi cenzurat precum forumul concurent. 

In concluzie aici discutam intr-un cerc restrans fara sa deranjam facand valuri, insa mai mult ne autoanalizam, adica semanam mai mult cu niste carti, cu niste fosile decat cu lumea agitata, cu lumea vitezei si a postarilor ultrascurte la secunda! 

PS: Cunoasterea de profunzime necesita timp de reflexie, asa ca un flux toxic, rapid si superficial este un factor perturbator si daunator, asa ca... 

Trump a fost primul presedinte american care nu a bagat tara in alt razboi si chiar a retras trupele din alte tari si de aceea a fost inlaturat. 

Editat de zod
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Consider ca pana acum am demonstrat ce spunea D-na Mociornita la inceput, ca românii sunt cel putin 70% disfunctionali. Printre acesti disfunctionali se numara si nebunii forumului si toti cei pe care-i deranjeaza adevarul (nu stiti care-i adevarul? inseamna ca sunteti urmasii lui Pilat din Pontul Euxin, adica .. România, Marea Neagra, aia care au ca simbol un cap de hiena cu corp de șarpe). Si pentru ca românii sunt fie rockeri dementi (alcoolizati) fie proxeneti sau clienti la curve (manelizati), le ofer prin solistul de la Rammstein in scuipat in Numele Tatalui. Am incheiat discutia. (se subintelege ca prin urmasi ai unora ca Pilat a populat Traian Dacia)

,

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 2/25/2023 at 11:30 AM, Avalon73 said:

 

Alt caz. Personal. Ma duc sa fac psihoterapie cu un terapeut care nu era român dar cunostea bine "specia asta", sa vad ce-i cu familia mea, numai injuraturi, blesteme, in Bucuresti (ca in provincie nu gasesti psihoterapeut care sa stie ceva, eu cel putin n-am gasit in 20 de ani). Cand ajung acasa ii zic lu` tata-miu: acum stiu tot! La care el raspunde cu lovitura sub centura: SI ACUM DACA STI, DE CE MAI VII LA NOI?

 

Ce să zic? Îmi pare rău pentru problemele tale psihice și pentru cele familiale pe care sper să le rezolvi cât mai repede. 

On 2/25/2023 at 11:30 AM, Avalon73 said:

Consider ca pana acum am demonstrat ce spunea D-na Mociornita la inceput, ca românii sunt cel putin 70% disfunctionali. 

 

Nu ai demonstrat ce spunea doamna Mociorniță. Ai demonstrat doar că ești supărat pe România și pe români. Și poate că pe bună dreptate, pentru că toți suntem supărați pe realitățile din România. Mă rog, nu discut circumstanțele care te-au adus aici pentru că nu le știu.

În fine, dacă mai dai clic pe clipul pe care l-ai postat, cu doamna Mociorniță, o să observi că ea nu afirmă că 70% dintre români sunt nebuni. Ci spune, la secunda 27, cam  așa (mă rog, părerea ei): „70% sunt șmecheri, tupeiști, escroci, nebuni, disfuncționali”. Și nu că toți acei 70% ar fi nebuni, ci doar un procent alături de șmecheri, tupeiști, escroci, disfuncționali. Acum înțelegi deosebirea? Ea nu ne-a spus spus câți ar fi nebuni, ci doar i-a băgat la găleată alături de șmecheri, escroci, tupeiști, disfuncționali, afirmând că tot acest ansamblu ar reprezenta cam 70% dintre români. 

Mult mai corect ar fi să spunem că, într-adevăr, în România există corupție și chestii anapoda, apoi că fiecare ar trebui să luptăm ca să schimbăm acestă stare de fapt. 

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 ore, Vriies a spus:

 

Mult mai corect ar fi să spunem că, într-adevăr, în România există corupție și chestii anapoda, apoi că fiecare ar trebui să luptăm ca să schimbăm acestă stare de fapt. 

Corect.

Dar noi, forumistii, ce vina avem sa citim toate mizeriile de pe acest topic si de pe restul? Inteleg ca forumul este la dispozitia oricaruia in mod gratuit dar orisicat.... mi se pare totul oribil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 ore, Vriies a spus:

Mult mai corect ar fi să spunem că, într-adevăr, în România există corupție și chestii anapoda, apoi că fiecare ar trebui să luptăm ca să schimbăm acestă stare de fapt. 

Si cum ar trebui sa luptam,... ceva concret?! 

Eu am doar cateva sfaturi cunoscute de mai toata lumea:

1.) Schimbi tara. 

2.) Nu schimbi tara, atunci te relochezi intr-o zona mai dezvoltata si mai civilizata (pe langa Cluj-Napoca in Floresti ori Gilau ori Apahida?!,... fie in Oradea, Timisoara ori Constanta?!). 

3.) Nu te relochezi, dar incerci sa devii cat mai autonom in fel si chip, de la cativa stupi de albine, la cateva capre, o casa din paie presate, apoi crengi macinate drept combustibil pentru incalzire...). 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe lângă mizerii mai citim și diversiuni. Apahida, Gilau și Floresti nu sunt localități civilizate și nici dezvoltate. 

  • Like 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×