Sari la conținut
Forum Roportal
Avalon73

Sunt românii nebuni? (adică buni de nimic?)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

*Academia Suedeză are 18 membri
*Academia Franceză are 40 de membri
*Academia Română are cu totul 316 membri

Bisericile și păcănelele predomină, Doamne ajută! 

pacanele biserici.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

*Academia Suedeză are 18 membri
*Academia Franceză are 40 de membri
*Academia Română are cu totul 316 membri

Bisericile și păcănelele predomină, Doamne ajută! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Medicii suceveni vor face cursuri de recalificare "morala", la 45-50-60 ani

https://www.stiridiaspora.ro/medicii-din-suceava-au-participat-la-un-curs-in-care-au-invatat-cum-sa-nu-ia-spaga_502521.html?fbclid=IwAR0FyS0YNmUHADlBC9731u5ZtBuGT32GSma6xXxMXWInPkX29D9fzn-waLY

La salar intre 3-5 mii euro pretindeau 50 lei/cancer sau 100 lei/2 cancere, plus oua, carne, miere etc. no comment

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Avalon73 a spus:

Medicii suceveni vor face cursuri de recalificare "morala", la 45-50-60 ani

https://www.stiridiaspora.ro/medicii-din-suceava-au-participat-la-un-curs-in-care-au-invatat-cum-sa-nu-ia-spaga_502521.html?fbclid=IwAR0FyS0YNmUHADlBC9731u5ZtBuGT32GSma6xXxMXWInPkX29D9fzn-waLY

La salar intre 3-5 mii euro pretindeau 50 lei/cancer sau 100 lei/2 cancere, plus oua, carne, miere etc. no comment

Hai sa vedem si de ce?! 

Deoarece totul este putred! 

Intr-o tara unde un lucrator oarecare are un trai decent la vreo 3 mii si ceva de euro, nu simte presiunea sa faca si sa dreaga si nici mai apoi sa recupereze prin orice mijloace tot ce a "investit"! 

In republicile bananiere nu exista scrupule, asa ca toti calca pe cadavre pentru un trai decent devenind indecenti si compromisi, iar trai decent se obtine sacrificand bani ori timp si facand prostii devenind imorali si goi pe dinauntru! 

Intr-o tara decenta majoritatea presteaza servicii ori liber-profesionisti si au un trai decent, sunt respectati si se respecta reciproc, pe cand in republicile bananiere e jale mare, mai rau ca la canibali. 

Editat de zod
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..... și credeți că  vor scapa de la a bea vinul de la urmă, vinul cel mai bun, un vin pe care nu are nimeni bani ca să-l plătească? "Nici aurul nici argintul lor nu-i vor scăpa în ziua nimicirii" (Tefania). Nu, nu sunt nici habotnic nici naiv! Fiecare naș își are nașul lui. "Cine trăiește cu sabia trebuie să piară de sabie și cine duce în robie trebuie să meargă în robie"

 

 

00510.jpg

Editat de Avalon73
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Se spală sau nu de Moșii de iarnă 2023? Mulți credincioși nu știu răspunsul la această întrebare legată de Sâmbata Morților 2023. Ce nu este bine să faci de Sâmbăta Morților, atunci când în biserică sunt pomeniți cei adormiți?"

*Intrebarea mea este: - Sint toti romanii orthodoxi NEBUNI sau doar se prefac sa para idioti si piosi sa dovedeasca popilor ca ei nu evoluaza cu LUMEA civilizata si sint batuti in cap ca niste analfabeti???* 

De cand am fost prima oara la Bucuresti in 1968-1969 vad ca n-au facut un pas inainte la acest capitol de a intelege ca sfintii nu le ajuta cu nimic la nimic indiferent ce fac de anumite zile.   Preotimea se bucura ca mai sint prosti destui care se mai pot prosti si mai adanc pana gauresc singuri scoarta pamantului, ca spalatul are de-a face cu ceva decat ca ai haine curate!!!   Mai rau este ca nu se spala nici ei sa nu supere lumea cereasca, dar nu se gandesc acesti ignoranti ca altii care n-au probleme cu religia asta fara cap si picioare, nu patesc absolut NIMIC indiferent ce fac in acele zile care sint interzise in scripurile orthodoxiste.    

Imi vine sa vomit cand vad si pe aici cate una cu o mutra de retardat si se intreaba de ce are gaura pe cur???  ca ea nu stie ce sa faca ... si altele.   

Mortii n-au treaba cu vii dar li se pare ciudat asta ca ei traiesc prin prisma mortilor si al popilor.   Adica n-au atata minte impreuna acea natie sa stabileasca diferenta intre vii si morti???   Odata mort cineva, este scos din inventar si nu mai conteaza deloc impresiile pe ce baza traia.   Daca se ghideaza dupa asemenea chestii, n-are sens sa mai mearga  la scoala ca tot nu se foloseste de educatia inalta.  

 

https://www.stirilekanald.ro/se-spala-sau-nu-de-mosii-de-iarna-2023-raspunsul-clar-dat-de-preotii-sambata-mortilor-este-o-sarbatoare-foarte-importanta-20292788?utm_campaign=cross_parteneri&utm_source=evz&utm_medium=evz

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unul din zece români cu vârsta între 15-64 de ani a consumat un tip de drog ilegal în cursul vieții

Citește mai mult la: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/social/unul-din-zece-romani-cu-varsta-intre-15-64-de-ani-a-consumat-un-tip-de-drog-ilegal-in-cursul-vietii-2258283

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 2/20/2023 at 4:50 AM, The Unknown said:

"Se spală sau nu de Moșii de iarnă 2023? Mulți credincioși nu știu răspunsul la această întrebare legată de Sâmbata Morților 2023. Ce nu este bine să faci de Sâmbăta Morților, atunci când în biserică sunt pomeniți cei adormiți?"

*Intrebarea mea este: - Sint toti romanii orthodoxi NEBUNI sau doar se prefac sa para idioti si piosi sa dovedeasca popilor ca ei nu evoluaza cu LUMEA civilizata si sint batuti in cap ca niste analfabeti???* 

 

https://www.stirilekanald.ro/se-spala-sau-nu-de-mosii-de-iarna-2023-raspunsul-clar-dat-de-preotii-sambata-mortilor-este-o-sarbatoare-foarte-importanta-20292788?utm_campaign=cross_parteneri&utm_source=evz&utm_medium=evz

 

Oltenii isi dezgroapa si isi reingroapa mortii o data la 7 ani cu tot dichisul (pomana, slujbi, țăruș în piept dacă mortul a bântuit).

Da, sunt nebuni, si pentru ca sunt nebuni sunt și săraci iar fetele lor constituie majoritatea prostituatelor din zonele bogate ale țării, București, Timișoara, Cluj, Constanța dar și din Vestul Europei. Bărbații tineri îngroașă rândul  handicapaților mintali care sprijină beți ușile birturilor rurale. Satul românesc e caput. La 99% din case răsună manelele cu texte cu bani și femei, adică exact ce nu au că-s proști.

Românii (bărbații  cu femeile românce) nu pot colabora între ei ca să ajungă la bunăstare. Pentru că nu au origine tribală comună, sunt dușmani între ei iar când se iau o fac la mica înțelegere (troc), "ce-mi dai ca să-ți dau", totul cu girul preoților care sunt pe post de proxeneți ai Mamonei. Ex toto orbe romano, infractori aduși de imperatori romani de prin tot imperiul roman, PLEAVĂ, NULITĂȚI, GUNOAIE! Deaia, românii nu și-au ales niciodata ca modele elitele ci pleava, iar elitele au părăsit țara blestemând-o..

Editat de Avalon73
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 minute, Avalon73 a spus:

Oltenii isi dezgroapa si isi reingroapa mortii o data la 7 ani cu tot dichisul (pomana, slujbi, țăruș în piept dacă mortul a bântuit).

Da, sunt nebuni, si pentru ca sunt nebuni sunt și săraci iar fetele lor constituie majoritatea prostituatelor din zonele bogate ale țării, București, Timișoara, Cluj, Constanța dar și din Vestul Europei. Bărbații tineri îngroașă rândul  handicapaților mintali care sprijină beți ușile birturilor rurale. Satul românesc e caput. La 99% din case răsună manelele cu texte cu bani și femei, adică exact ce nu au că-s proști.

Românii (bărbații  cu femeile românce) nu pot colabora între ei ca să ajungă la bunăstare. Pentru că nu au origine tribală comună, sunt dușmani între ei iar când se iau o fac la mica înțelegere (troc), "ce-mi dai ca să-ți dau", totul cu girul preoților care sunt pe post de proxeneți ai Mamonei. Ex toto orbe romano, infractori aduși de imperatori romani de prin tot imperiul roman, PLEAVĂ, NULITĂȚI, GUNOAIE! Deaia, românii nu și-au ales niciodata ca modele elitele ci pleava, iar elitele au părăsit țara blestemând-o..

Din pacate si majoritatea elitelor noastre au aceeasi mentalitate retrograda!

PS: La musulmani se scot oasele dupa cativa ani, se curata si se reinmormanteaza intr-o cutiuta-osuar! 

Probabil oltenii au preluat de la otomani acest obicei. 

Editat de zod
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 31 minute, Avalon73 a spus:

Unul din zece români cu vârsta între 15-64 de ani a consumat un tip de drog ilegal în cursul vieții      Citește mai mult la: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/social/unul-din-zece-romani-cu-varsta-intre-15-64-de-ani-a-consumat-un-tip-de-drog-ilegal-in-cursul-vietii-2258283

Eu nu am vazut nici pana azi cum arata, nu sint intersata de marfa asta.  Am cultivat Canepa cand eram mica in Secuime dar era pentru fibre iar din seminte se presa ulei de gaitit in timpul Posturilor in special Vinerea Mare, dar si la facut clatite ca nu erau grase.   Doctorii recomandau la cei cu boli de ficat si inima din cauza grasimii corporale.   

Mama mea a fost pe front in WWII, si n-a stiut de ce in America la TV cand se vorbeste de droguri arata o planta de Canepa???   

Dupa operatii in spitale am primit nu stiu ce fel de drog contra durerii dar numai cat doctorii chirurgi au recomandat si a trecut imediat durerea, inca n-am ajuns adicted de nici un fel de medicament ca nici nu le iau pe cele dat de doctori, dar ei nu stiu.   

Dar eu sint de moda veche, "Old Money" se mai spune pe aici, si doar in filme ce am vazut sau la stiri ce se aude stiu despre acest viciu.   

Cand am auzit de Crimele din Bel Air, cu 54 de ani in urma, nu intelegeam prea mult despre aceste substante ca erau pomeniti ca Iarba sau Buruieni si restul deloc nu-mi era clar si nu am fost singura ca atinci in ROmania nu se foloseau asemenea cuvinte de specialitate.   Se bea puternic alcool si se fuma tigari din comert, dar nu erau considerati droguri decat placeri. 

Am intalnit romani cu conditita asta dar m-am si debarasat de ei/ele demult, eu n-am nevoie de mult prieteni falsi sa fiu in viata!!!   Veneau sa bea si sa faca scandal, furau medicamentele sotului ca el avea niste chestii pe reteta care erau contra dureri mari, ca a avut accident de masina si a stat in spital luni pana s-a miscat dupa foarte mult tratament si exercitii. 

Cand mi-am dat seama de ce ne viziteaza!!!  erau deja departe ca sotul putea sa fie in mare problema ca una urla ca ea ne baga in puscarie, o sa spuna ca noi i-am dat cu forta ... nu era crezuta de nimeni dar credea ca noi sintem batrani si nestiutori de nimic, ea fiind din Bucuresti.       etc., ...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×