Sari la conținut
Forum Roportal
atanasiu_adi

Există Dumnezeu? Există dovezi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, is un baiat din arad am 19 ani... si im-i place ffoarte mult sa descopar tehnologia de varf.. si lucruri interesante.. .. la 16 ani am realizat cateva lucruri... care sunt inreale.. poate ma credeti nebun sau prost.

Intrebarea este : Exista Dumnezeu .. Am găsit foarte interesant faptul că se acordă at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ziceai ca ai 19 ani?

 

Oricum succes in descoperirea ADEVARULUI. Este undeva pe la mijloc, pentru ca totul e relativ... :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, is un baiat din arad am 19 ani... si im-i place ffoarte mult sa descopar tehnologia de varf.. si lucruri interesante.. .. la 16 ani am realizat cateva lucruri... care sunt inreale.. poate ma credeti nebun sau prost.

Intrebarea este : Exista Dumnezeu .. Am găsit foarte interesant faptul că se acordă at

Editat de Elia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, is un baiat din arad am 19 ani... si im-i place ffoarte mult sa descopar tehnologia de varf.. si lucruri interesante.. .. la 16 ani am realizat cateva lucruri...care sunt inreale.. poate ma credeti nebun sau prost.

 

 

 

ce fel de lucruri , de care zici, ai realizat?

 

eu unul sunt tare curios. :huh:

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de formatie tehnica si am cautat in stiinta raspunsul la aceasta intrebare.Si el mi-a fost dat in 2005,cand un grup de fizicieni ai particulelor subatomice(si filozofi si teologi) au facut un experiment in microcosmos(a se citi accelerator),de urmatoarea natura:au ciocnit doua mase de vid(nimic) si,deoarece din nimic,nu se poate obtine nimic,teria a fost infirmata si s-au obtinut=1 proton(materie).1 antiproton(antimaterie) si s-a emis 1 foton(lumina).Ei nu au putut sa explice cine a dat acest impuls initial la momentul O(Big Bang) si atunci au spus ca a fost o forta divina(Eon=Entitate=Dumnezeu).Creatia din Biblie(Genaza) a fost explicata stiintific(lumea afost creata duala si s-a facut si lumina!).Poate acest argument te va face sa crezi in Dumnezeu....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DUMNEZEU nu poate fi nici confirmat, dar nici infirmat!

PUR SI SIMPLU ...EXISTA!... dincolo de toate acestea !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×