Sari la conținut
Forum Roportal
NicolaeT

Ce inseamna barbati cu bani ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 3 ore, Motorină a spus:

 

 si iti exprimi indirect linistea de idei realiste pe care le detii, printre altele.

Cariera in diplomația poetică, sau poezia diplomatica scrie pe tine. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar 1 milion de dolari in ziua de azi NU este asa de iesit din comun.   Este o suma, nu zic dar nu de irealizabil. 

Cand pe la mine o casa noua se cumpara aproape ce 2 milioane de dolari, iar in California cam triplu costa totul, de New York nu mai amintim ca preturile sint de pe alta planeta.

Tin minte cand si sora mea imi spunea in milioane sumele nu demult, din care nu intelegeam nimic.   Precis i-au ramas din acei bani, si iar imi aduc aminte ca in Julie 1994 cand am fost ultima oara la Bucuresti, in banca mi-au dat niste foi mari de bani ca mi-au rupt poseta, pentru 100 de dolari.     

Credit Card-urile nu erau acceptate ca nu voiau sa aibe probleme vanzatorii, doar cativa mi-au acceptat in toata capitala, unul era un german cu magazin de pantofi si am cumparat mult ca aibe cu ce sa se incalte pentru o vreme 4 nepoti + sora mea.   Si in Elvetia am avut problema cu o vanzatoare la Zurich tocmai pe Bahnhofstrasse care m-a facut hoata ca n-am bani si vreau sa fur marfa ca nu recunostea American Express, era una elvetianca traditionala care voia sa vada "cash" ... nu stia ca va fi ultima ei zi de munca acolo pe centrul orasului plin de turisti.         

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 ore, The Unknown a spus:

Chiar 1 milion de dolari in ziua de azi NU este asa de iesit din comun. 

Vedeti saracilor ? Toata lumea e milionara numai voi nu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Milionarii niciodata nu vorbesc de cati bani au!!!   Pe aici o sa zica ca-i mort de foame, n-a mai mancat de 3 zile NIMIC.

Eu am 1 milion de dolari datorie pentru care am co-semnat.    

Eu si saraca ma simt bine, nu trebuie sa mint de la stanga-dreapta cat de bine-mi merge, si nu uit niciodata ce am zis data trecuta :o:.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×