Sari la conținut
Forum Roportal
NicolaeT

Fetele - moartea spirituala ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ca geniu romantic, iti imaginezi fetele ca fiind pogorarea lui Dumnezeu pe pamant, iti imaginezi ca in compania lor vei trai cele mai sublime experiente din viata ta. Apoi te combini cu una si vezi ca e interesata doar de sex si mancare. Ce-i de facut ? Cum poti ca spirit evoluat sa iti gasesti fericirea alaturi de o fata ? Mai grav, ce faci daca vrei copii ? Iti sacrifici bogatia spirituala doar ca sa ii ai ? Induri lipsa de interese superioare ale fetelor doar ca sa ai copii ?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 minute, NicolaeT a spus:

Ca geniu romantic, iti imaginezi fetele ca fiind pogorarea lui Dumnezeu pe pamant

Nu.

Tu?

Acum 18 minute, NicolaeT a spus:

Cum poti ca spirit evoluat sa iti gasesti fericirea alaturi de o fata ?

Rolul fetei nu este sa te fericeasca pe tine constant, spirite evoluat ce esti. Devine totul o normalitate, la fel ca bautul apei si mancatul cu paine.

Acum 21 minute, NicolaeT a spus:

Mai grav, ce faci daca vrei copii ? Iti sacrifici bogatia spirituala doar ca sa ii ai ?

Vrei sa zici ca upgrade-ul la "tata" te degradeaza? Nu stiu ce exemple ai avut.

 

Vezi ca din bogatia ta spirituala nu poti plati rechizite, haine, servicii medicale si jucarii, pentru copiii aia. Mai bine ramai la filosofie, decat sa chinui niste spirite nevinovate.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, Motorină a spus:

Vrei sa zici ca upgrade-ul la "tata" te degradeaza? Nu stiu ce exemple ai avut.

Nu upgradeul la tata, ci statul langa o fata. Stai langa o persoana care iti vorbeste doar de ultimile telenovele doar ca sa ai copii ? Care cand ii zici de Kant si Berkeley iti zice sa taci cu aiurelile.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, NicolaeT a spus:

Nu upgradeul la tata, ci statul langa o fata. Stai langa o persoana care iti vorbeste doar de ultimile telenovele doar ca sa ai copii ? Care cand ii zici de Kant si Berkeley iti zice sa taci cu aiurelile.

Huh!!!  ca sa folosesc si acest cuvant rar ... da' tu cu nevasta doar de filozofie vrei sa discuti???  ca n-o fi bucatari amantii amintiti mai sus!!!   Cauta-te putin macar la un sex therapist.   

Story cu unul dintre nebunii cu care m-am intalnit prin cunostinta sau preten ca faceau atat amar de problema ca deja te-am introdus/prezentat la cineva???

Tot in Ardeal, dar alt orasel in statia de autobus astept, se opreste cu masina un prieten al verisorilor si se ofera sa ma conduca ca tot acolo megea.   La plecare deja imi propune ca are un prieten sau cineva care s-ar casatori cu mine, desi nici un plan n-am avut de asa ceva prin aranjare dar am acceptat la o cafea sa mergem toti 3 ca eu nu prea aveam glume din astea.          In fata verisorilor n-a zis nimic, as fi fost mai linistita ca erau colegi de liceu si se cunosteau.   

Vine tipul, nu arata deloc rau, ma si gandeam de ce trebuie sa-i caute cineva o fata???   Dar primele vorebe sint afara din ori ce topic ca el vedea lumea prin alta prisma decat noi, ma compara cu ceva animal mic rozator  :eek:  inca nu i-a placut ca am ras sa crap, ca n-as fi imaginat unu mai invarsta ca mine sa pronunte asa ceva.  Cred ca nici unu din gradinita nu facea acest jest.   Am zis aluia ca eu sun pe varul sa ma duca de aici, ca erau si sint si azi foarte bine cunoscuti in oras ca nu mai am incredere in tovarasii respectivi.   Voiam sa vada si verisorul cata increderea mai poate avea in prieteni.   Am zis la seful cofetariei care-i treaba si erau toti cu ochii pe cei doi pana am plecat eu de acolo.    

Din oras eu am plecat prima!!!!

Am mai auzit din astea ca n-au discutii fanteziste ca nevestele nu sint la aceals nivel de educatie, dar daca in loc de cina ti-ar explica Theorema lui Pythagoras ca l-a studiat special sa-ti ofere distractie, ce ai zice ???    

N-am inteles asta la multi romani .... unu de la Constructii Civile, verisor al unei colege ne invita pe toate la un nu mai stiu ce si s-a enervat ca nu stiam terminologie de ridicat o cladire???     M-a facut analfabeta, altele nu-i dadeau deloc atentie, i-am zis ca n-am lucrat in zidarie, sint fata daca nu vede clar si invat altceva.  Ca el vrea una care din vis trezita o sa stie la ce s-a gandit el ...  altu avea deja in plan ca ma dezbraca de fustele mini si tocuri inalte si ma imbraca cu cizme de cauciuc sa mulg la vacii din curtea maica-sii de undeva de langa Bucuresti.  Ghici cine a ramas "bou" ca toti din acel local radeau de el, tot colegele m-au tras in capcana, dar nu cred ca am vorbit de cel mai mare mitocan pe care l-am cunoscut, ce planuri avea cu mine, curios ca toti aveau planuri de viitor si nici nu le-am vazut inca.   

Voia sa ne casatorim imediat, cerem bani de la parintii lui ca au multi sa ne cumparam un apartament ca eu aveam drept la Bucuresti, dupa care el ma prinde cu un prieten de al lui si divortam imediat fara sa-mi dea mie nimic ca in acel timp nu aveam sa platesc chirie si mancare :surrender: si el are deja spatiu unde sa-si duca amantele.  Inginerie studia.   Nici nu era interesat sa stie cum ma cheama dar deja prevedea viitorul "nostru" :lol2:   astea cu jumate secol in urma s-au intamplat exact.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aaa... si nu uitati ca eu ca geniu am umblat mereu doar cu olimpice, sefe de promotie, doctorande, profesoare universitare, etc. Deci nu e vorba ca am umblat cu pitipoance si daia n-am gasit trairi spirituale superioare. Ci pur si simplu nu exista nici printre alea de sunt laudate ca vezi doamne ce inteligenta sclipitoare. De unde... aceleasi preocupari animalice...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat vorbesti in termen de "fete" si la tine te referi ca la un "baiat" poate nu e momentul sa ai copii, Indiferent ca ea te place si tu nu o placi, indiferent ca iti place de ea dar cand aude de astronomie se gandeste la zodii sau daca e frumoasa si desteapta dar te vrea doar ca amic sau e frumoasa si desteapta si te place, dar tot preocupari animalice are. Unele lucruri poate nu ar trebui sa se intample niciodata 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Insasi folosirea termenilor de "barbat" si "femeie" arata o viziune animalistica asupra vietii, arata ca perceptia ta despre viata e orientata in directia supravietuirii si reproducerii. Pe cand termenii de "fata" si "baiat" arata o perceptie autentica asupra realitatii neimpovarata de imperativele biologice ale supravietuirii si reproducerii, arata o perceptie orientata spre intelegerea si experimentarea directa a existentei, a trairilor spirituale neintinate de patimile primitive ale reproducerii si supravietuirii.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 minute, NicolaeT a spus:

Pe cand termenii de "fata" si "baiat" arata

imaturitate.

Pentru ca baieteii si fetitele nu fac copii, doar barbatii si femeile.

dar nu-i nimic, asa imatur, tot ramai trollul meu preferat. Mielena's got nothing on you.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Geniu romantic, mi-a plăcut asta.

Nu vă mai reproduceți, că nu mai sunt vremuri de turnat plozi. 

Filosofia (de la o vârstă încolo) e pt loserii neadaptați, care altceva n-au de făcut, că nu-s în stare să aibă relații funcționale. 

Se scrie ultimele, nu ultimile.

Chiar troll să fii, ești unul plecat cu sorcova, nu ești pe craca ta, și nu în sensul bun.

Editat de Amarena
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, NicolaeT a spus:

Insasi folosirea termenilor de "barbat" si "femeie" arata o viziune animalistica asupra vietii, arata ca perceptia ta despre viata e orientata in directia supravietuirii si reproducerii. Pe cand termenii de "fata" si "baiat" arata o perceptie autentica asupra realitatii neimpovarata de imperativele biologice ale supravietuirii si reproducerii, arata o perceptie orientata spre intelegerea si experimentarea directa a existentei, a trairilor spirituale neintinate de patimile primitive ale reproducerii si supravietuirii.

Waaaw!

Tareee.:smile:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×