Sari la conținut
Forum Roportal
Elena m1

Bani sunt mai importanți ca dragostea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tocmai nu sunt una din alea. Vom avea o discuție, care dacă nu era interesat nu o accepta. El știe dacă răspunsul lui va fii Nu, nu vreau sa mai am nici o legătură cu el. Eu sunt genul de persoana care dacă nu suntem pe acceasi pagina, ne luam la revedere fără drama. Adică dacă el alege sa se culce în continuare cu fetele care fac sex pentru bani, care nici nu cred ca îl plac o fac doar pt bani este problema lui. Deja suntem prea multe persoane în ecuația asta și eu trebuie sa ma retrag dacă răspunsul lui va fii Nu. Acum nu știu ce femeie vrea sa fie folosita pentru sex, în condițiile în care poate găsi un bărbat care sa o iubesca și sa o respecte. Am avut 3 relații și după nici unul nu am suferit ani la rand cum vad ca se poarta în zilele noastre. Oamenii i'au decizii pentru ei și trebuie sa respecți asta prin urmare sa iei propriile decizii pentru tine care te avantajează. Sa nu pierzi timpul, pentru ca viata este prea scurta pentru drama! 

Editat de Elena m1
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 1/12/2023 at 1:22 PM, Elena m1 said:

O sa știu dacă simte ceva pentru mine sau nu dacă o sa divorțeze și se căsătorește cu mine! 

 

Cum sa divorteze si sa se casatoreasca cu tine ?! In nici un caz, ca daca era sa vrea, o facea pana acuma si nu se mai comporta asa mai nasol de la un timp. Si nu s-ar fi ajuns sa ii zici tu ca meriti mai mult, ci ar fi simtit el asta.

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 1/13/2023 at 6:16 PM, Elena m1 said:

De unde știi tu ca nu va renunța la o armata de amante? Ți-a spus Ție? Eu nu știu nimic. 

Pai nici nu trebuie sa zica ca sa te prinzi ptr ca e clar.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 1/12/2023 at 3:37 PM, Elena m1 said:

O sa te anunț dacă se va întâmpla sau nu. O sa îmi găsesc pe altcineva care  sa îmi placa. Dar sper ca o sa divorțeze, ca nu o sa aștept ani la rand. Un an este suficient. 

Pai daca esti asa naiva sa astepti dupa el, ce sa-ti fac, nu e problema ca ii vrei banii, insa tot tu te plangi ca de fapt vrei si suflet, pai nu merge. Normal ca esti prea tanara ptr el, stie ca nu il iubesti, de ce s-ar insura cu tine ? Ce dracu,  nu mai gaseste femeie cam de varsta lui ? Plateste un serviciu sub masca de cadou si tu nu te prinzi, iar ce spune nu lua in calcul, timpu trece, el tot te duce cu vorba si tu il crezi. Dar faci cum vrei. Si mai trece un an "mai vedem, mai vb despre asta". Si te vrajeste din teama ca ii pleaca partenera de sex si nu ii convine, ca ptr sex te place, dar pana la urma daca pleci, aia e.

Si nici ala care-ti place nu prea o sa fie ok cu tine daca vede ca esti materialista. Materialistii sunt cei mai dispretuiti de toti chiar daca se folosesc de ei intr-o masura sau alta. Un materialist e considerat un om slab calitativ si cumva incapabil sa-si faca el banii aia, deci doua bile negre dintr-un foc. Bine, nu toti se feresc de astia, dar multi. Sunt si din aia mai in varsta care se insoara cu tinerele cu 22 ani mai tinere, dar aia sunt dispusi la asta, nici aia nu-s de calitate de fapt, ca dovada ca daca ii superi, sa vezi cum se comporta. E bine cat joci cum vrea acela.

Si din moment ce ai fi dispusa sa te mariti cu el, inseamna ca nu ai nevoie de cineva care-ti place, mergi pe placut doar daca nu ai incotro, asa ca aia e.

La tine banii sunt mai importanti, asta e cert, deci ti-am raspuns la intrebarea principala. Nu este rau asta, doar ti-am zis cum esti privita de ceilalti. Dar nu ai realizat asta, si ai intrebat daca banii is mai importanti. Acuma mai realizezi dupa ce ti-am explicat.

De ex nu ti-ai dat seama ca raspunsul il ai deja din "o sa caut pe cineva care-mi place daca nu divorteaza". Daca aveai nevoie de cineva care-ti placea, nici nu ai fi inceput relatia cu el.

 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 1/12/2023 at 3:37 PM, Elena m1 said:

O sa te anunț dacă se va întâmpla sau nu. O sa îmi găsesc pe altcineva care  sa îmi placa. Dar sper ca o sa divorțeze, ca nu o sa aștept ani la rand. Un an este suficient. 

eroare

Editat de Mosotti
nu trebuia sa mai scriu asta ca am zis in mesajul precedent

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu ma mai interesează de el. L-am speriat când l-am întrebat dacă se căsătorește cu mine, și acum ma evita. Și pana la urma de ce am nevoie de un bărbat care nu poate sa stea cu o singura femeie și este obsedat de sex cu prostituate. Am sa îl și blochez, sa nu mai îmi scrie când are el chef de mine. Eu o sa îl și uit peste ceva timp și atunci se trezește el cu un mesaj ca are nevoi. Este dovedit ca îmi pierd timpul cu asta. 

Editat de Elena m1
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a mai spus și la revedere și mult noroc. Ce nesimțit. Poate ca asa e mai bine. Adică cred ca merit asta, pentru ca puteam sa refuz sa ma întâlnesc cu el în condițiile date. A fost o idee proasta, sa ma vad cu unu și el la fel de prost! Cred ca nici banii nu ajuta în unele condiții, și este mai bine sa nu te bagi în unele situații. L-am întrebat ce nu ia convenit la mine, de ce nu a vrut sa stea cu mine și nici măcar nu a avut bunul simt sa îmi răspundă. Se pare ca îi era dor de mine doar în anumite condiții. Asta este concluzia mea. 

Editat de Elena m1
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Elena m1 said:

Mi-a mai spus și la revedere și mult noroc. Ce nesimțit.   

Curat nesimțit!

Mai dă-l încolo! Lasă-l să-și trăiască viața și trăiește-ți-o și tu pe a ta! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 22.01.2023 la 8:33, Elena m1 a spus:

Mi-a spus ca sunt perfect ok, dar ca el este deja cu cineva . Ce înseamna asta nu știu. Și ca o sa găsesc un bărbat mai bun decât el. Când ne-am văzut eu l-am întrebat dacă vrea sa divorțeze și a zis ca da. Eu nu i-am cerut sa divorțeze doar l-am întrebat. Când am cerut sa petrecem mai mult timp împreună a fost ok. Eu nu îl pot obliga sa facă ceva ce nu vrea. Dar ma deranjează atitudinea lui. 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×