Sari la conținut
Forum Roportal
Elena m1

Bani sunt mai importanți ca dragostea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am un sentiment ciudat, pe care nu îl înțeleg. Ma întâlnesc cu un bărbat căsătorit destul de rar deoarece acesta ma sponsorizează financiar. El locuiește în alta tara iar când revine în România insista sa ne vedem deoarece îmi poate plăti cheltuielile mele. Adevărul este ca bani sunt atractivi este mai mult decât câștig eu în 5 luni. Dar nu știu cum sa fac sa îi spun ca nu mai sunt interesata sa am intimitatea cu el doarece merit mai mult. Nu îl deranjează sa ma prezinte prietenilor lui și sa ieșim în public. Dar nu ma simt bine cu asta. Nu vreau sa mai am de a face cu el.  Dar îmi este greu sa îi spun și nu știu de ce. Ce ar' trebui sa fac? 

Editat de Elena m1
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea din acei barbati care "sponsorizeaza" vorba vine, au in fiecare localitate o femeie in rezerva, unde viata de business le duce.   Exact cum se spune despre militari care circula pe vapoare mari si pe timp de pace, in fiecare port le asteapta cineva, de multe ori au si copiii.   Asa evenimente se intampla peste tot pe planeta daca are bani omu' si nu se cunoaste la buget.  Arabii din oricare tara au zeci de femei ca se mai si plictisesc de cate una ca devine batrana si urata, vor mereu tinere.   

Pan'la urma din bani traim, tu sa-ti cumperi casa ta daca n-ai inca si pune-te bine cu rezerva de bani ca nimic nu este eternal.       

Eu n-am avut de negociat asa un contract, nu stiu cum as fi reactionat, dar ala are o scoala in el, se reclama precis cu litere de aur, nu stiu pe unde se gasesc acesti binevoitori.

Trebuie sa stii cum ar reactiona, violent sau doar ar inchide usa dupa el dupa ce a aruncat ultima suma pe perna.   

Unii cred in asemenea cazuri ca te-au cumparat, esti proprietate personala.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Elena m1 a spus:

  ca nu mai sunt interesata sa am intimitatea cu el doarece merit mai mult. 

Mai mult decât poate da el? 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Elena m1 a spus:

Am un sentiment ciudat, pe care nu îl înțeleg. Ma întâlnesc cu un bărbat căsătorit destul de rar deoarece acesta ma sponsorizează financiar. El locuiește în alta tara iar când revine în România insista sa ne vedem deoarece îmi poate plăti cheltuielile mele. Adevărul este ca bani sunt atractivi este mai mult decât câștig eu în 5 luni. Dar nu știu cum sa fac sa îi spun ca nu mai sunt interesata sa am intimitatea cu el doarece merit mai mult. Nu îl deranjează sa ma prezinte prietenilor lui și sa ieșim în public. Dar nu ma simt bine cu asta. Nu vreau sa mai am de a face cu el.  Dar îmi este greu sa îi spun și nu știu de ce. Ce ar' trebui sa fac? 

Zau de nu esti cel mai bun troll de l-a avut forumul asta. :lol2:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, *elle a spus:

Mai mult decât poate da el? 

Excelenta intrebare!!!  Nu mi-ar fi trecut prin cap.     

El poate sa-i dea si mai mult, dar atunci la inceput la atat s-au inteles, am impresia.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, NicolaeT a spus:

Zau de nu esti cel mai bun troll de l-a avut forumul asta. :lol2:

Fiecare din noi are un punct forte, iar daca poate sa-l si exploateze, cu atat mai bine pentru ea!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 ore, NicolaeT a spus:

Zau de nu esti cel mai bun troll de l-a avut forumul asta. :lol2:

De acord. Sa fi dat măcar un titlu potrivit cazului expus. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe la noi, pensionari Legali = avocati, au pus bani si au ridicat niste case noi unde au plasat amantele.   Era un colt de teren la 2 km de mine, intre munti de pe o strada foarte circulata si pentru ca nu era nevoie de gradina decat parcare putina ca nu vin toti deodata, li s-a aprobat proiectul.   Cum sa refuze asa ceva de aprobat un alt barbat in functie inalta de Stat???

Cand erau primii 4 case terminate, aici e la moda sa se organizeze "Open House" cand se pot vizita acele case ca vor parerea oamenilor, poate se mai poate imbunatati ceva pe cele care urmeaza sa fie construite, ca mereu sint mai multe planuri de case.   M-am dus cu fii-mea ca ne place avtivitatea asta si eu m-am legat de bucatarie care NU EXISTA practic, doar un frigider imens plin cu sampanie si alte alooluri, conserve de Caviar si alte delicii langa un pahar, cutii cu cafea, crema de cafea si din astea.   

Au inceput sa rada ca in aceste case NU se gateste!!!  doar se primesc vizitori programati ca la doctori :resent: 

Eu voiam sa cumpar una la fii-mea dar n-au recomandat, ca intre timp au mai murit din avocati, si n-a fost dat tot pe mana lor ocazia de investit, asta cu 30 de ani in urma, afacerile erau pe viteza melcului in Arizona.   Pe urma am aflat ca era si o romanca printre clientele avocatilor care se lauda in comunitatea maghiara cu sponsorul ei, ca a primit cadou o casa noua, mobilata si echipata pana la scobitori, o masina ultra scumpa  sa ajunga cu bine la facultate si cheltuieli cu educatia ei, plus vacante si calatorii de lux in locuri si mai calde cand aici este ger.   

La un moment dar voia sa se mute in California, ca era satula sa servizeze cadavrele si voia sa vanda totul dar nu s-a putut desi era pe numele ei, dar era si o mentiune da doar la folosit are drept, nu si la vandut si acolo s-a lovit de nevasta mosului care era deja in anticamera mortii.  Doar hainele de pe ea cu lenjeria de pe paturi ii apartineau si cat a beneficiat de studiile achitate, benzina si intretinera masinii si ce a mai mancat, adica doar Mijloacele Circulante nu si cele Fixe cum se zice in contabilitate!!!   Avea si un Card Bancar care s-a oprit imediat.  Daca nu venena cu ideea de vanzarea proprietatii, era lasata acolo sa "lucreze" ca madama avocatului era Boss-ul cu programarea clientilor si incasarea sumelor din care ea nu primea nimic.  

Era numita Căţeluşa, in engleza puppy, de clientii fideli!!!   Sora ei era asa de mandra ce bun sponsor a gasit surioara mica, iar toti care n-au bani ca ea, nu se descurca in viata!!!

Aia mare lucra cu o ruda de a mea si de acolo eram informatii despre succesele lor, ea fiind alcoolica ruda mea, nu mai vedea clar lucrurile, credea ca este totul OK cu Căţeluşa.  Ruda mea a murit de 21 de ani si nu mai stiu nimic despre caz.

 

  

 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×