Sari la conținut
Forum Roportal
Elena m1

Bani sunt mai importanți ca dragostea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

On 12/30/2022 at 12:29 PM, Elena m1 said:

Zice că nu plătește bani pentru sex, banii îi dă ca pe un cadou. 

Nu plateste bani ptr sex ? Pai atunci de ce e nevoie neaparat de cadou asa mare ? Plateste ptr sex ca altfel stie ca n-ai mai fi stat cu el, deci te considera cum te considera, ca daca era placut reciproc nu se mai punea problema si simtea el in primul rand ca nu mai este cazul, stiind ca te simti prost daca face asta tocmai ca asta inseamna clar ceva nasol. 

Cadoul tau era el daca era ceva okey si tu cadoul lui, ca mai iti dadea asa ceva din cand in cand e alta, sau tu lui (vad ca doar el da "cadou", si asta spune multe). Nu o sa iti zica in fata ca plateste, ce naiba, crede ca nu te prinzi cum te considera. Nu trebuie sa crezi tot ce zice, trebuie sa mai gandesti si tu putin.

Chiar era un film unde unu militar gardian la parnaie primea o detinuta ptr sex si in schimb ii dadea mancare mai buna, deci o considera cum te considera asta pe tine. La un moment dat nu i-a mai dat ! Ea a zis "nu imi dai ?", el a zis "nu..". Chestia era ca, chiar o placea si incepuse sa tina la ea, deci nu mai platea ptr sex cum ar veni ! Vezi ? Si s-au cuplat pe bune, ca si ea il placea, bine, erau cam de aceiasi varsta.

Nu a desconsiderat-o ptr ca stia jalea de acolo si ca fata na, lupta ptr supravietuire cumva, deci era o insulta ptr ea sa ii dea mancare contra sex dupa un timp, atat timp ca lua mancare, era un serviciu si atat platit.

Asa ca el nu considera ca meriti mai mult oricat te-ai amagi tu.

Si poate si de aia iti zice ca de ce nu te mariti si etc, adica cu alte cuvinte "cand vei fi si tu un om mai de calitate si nu te mai vinzi ptr bani ? De ce nu vrei sa fi odata un om okey ? Cat mai ai de gand sa te vinzi ?", faptul ca s-a folosit de tine nu inseamna ca te si respecta ! Mare atentie. Si poate a inceput sa se plictiseasca de tine cum am zis, si de aia a inceput cu comportamente neinregula, si acuma arata cum te considera. Pentru ca daca avea ceva real ptr tine, nu dorea sa te mariti ca sa nu mai fi cu el de fapt. Stie f clar ca daca te mariti nu vei mai fi cu el, si poate asta si vrea. El practic iti zice cu alte cuvinte sa renunti la relatia asta ca sa nu vina de la el, dar e doar o banuiala, aici nu-s sigur.

Deci tu ai vazut chestiile doar la suprafata, ai crezut ce zice, nu este bine. Iti zic asta ca stiu destule cazuri asa, nu zic aiurea. Normal ca ziceau ca se simt bine cu acele fete mai tinere si ca aia si ailalta, ce era sa zica ? "nu dau doi bani pe tine dar na, ma simt bine la pat cu tine ca doar atata vreau",  nu se putea asa.

Asa ca e bine ca ai plecat si gata, si incearca sa gasesti pe cineva de varsta ta ca lumea, sa fi un om de calitate, ca altfel nimeni nu te respecta, te va considera doar o marfa si atat. Eu nu am nimic cu oameni asa, dar majoritatea au, este un serviciu, tu dai sex, eu iti dau bani, dar in asa caz nu ai pretentii la nimic mai mult vreodata, ca sa ai pretentii mai mari trebuie sa poti oferi afectiune, placut pe bune, suflet, lucru care nu ai oferit pana acum, ca daca puteai sa oferi nu ajungeai in relatie cu omul asta pentru ca nici vorba sa accepti doar ptr bani asa ceva pentru ca aveai valori morale, emotionale, efective, si aveai de mult un partener de varsta ta care sa te placa mult si tu pe el.

Asta este, tu reflecteaza si vezi ce faci cu viata ta, ca precis nu ai constientizat astea. Ai nevoie de afectivitate dar nu o poti oferi.

 

 

 

 

 

Editat de Mosotti
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm!!!  Daca sexul este o placere reciproca, banul nu mai este important???    Cadouri si eventual bani apar pana nu te crezi in siguranta ca acel barbat te vrea???    

Cand se rupe macaroana asta ca pe o femeie mereu o plateste cineva!!!    Chiar daca este casatorita ca-i place de sot, el tot are de plata toata alea.   Ca iubirea lasa de dorit, ca e mai mult sau mai putin pe primul loc la prioritati INSA castiga excelent si le acopera pe toate lipsurile, sau cum se pune problema???    

Editat de The Unknown
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 30.12.2022 la 12:29, Elena m1 a spus:

Zice că nu plătește bani pentru sex, banii îi dă ca pe un cadou. 

Și tu ce zici? Sunt cadou sau contravaloarea prestațiilor sexuale? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu. Dar mi-a scris sa ne vedem. Ideea este ca putea sa nu îmi scrie sau sa caute pe altcineva. Sunt sigura ca are și alte opțiuni. 

Editat de Elena m1
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ii place de tine ptr sex, de aia ti-a scris zic eu, ca altfel ai dreptate, putea sa sune pe altele. Insa tu nu intelegi ceva, faptul ca te suna pe tine nu inseamna ca are si altceva ptr tine in afara de sex, distractie.

Ti-a zis si Gaslight care e treaba adica ce inseamna "cadoul" ala, dar daca vrei sa te faci ca nu stii, nu stii si gata, daca te ajuta e okey si asa. Doar sa nu te mai miri de una si alta, dar ca sa nu te mai miri trebuie sa stii, iar tu nu vrei sa stii.

 

Editat de Mosotti
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar si eu am intrebat-o de ce mai trebuie sa mimeze o relatie, cand e clar ca e doar un contract client  - sex worker.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te-ai prins ? Nu vrea sa accepte adevarul, ca ala o foloseste ptr distractie si atat, si isi plateste serviciul sub numele de "cadou". Si am explicat ieri mai sus tot, stie ca asa e, dar nu accepta.

Nu a comentat la mesaju de sus de marti la ora 3 PM. Am explicat si de ce ala nu considera ca merita ea mai mult, ea asta nu accepta si nu vrea sa isi recunoasca ei asta. Am zis ca el nu considera un om de calitate pe ala care se vinde ptr bani, asa ca dupa el, ea nu merita mai mult decat banii aia dupa mintea lui. Si daca ea stie asta, de ce zice lui ca ea merita mai mult ? Daca merita mai mult, nu ar mai fi ajuns sa fie cu el. Sau alea corecte care stiu ca o fac ptr bani, nu au alte pretentii.

 

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa știu dacă simte ceva pentru mine sau nu dacă o sa divorțeze și se căsătorește cu mine! 

La 05.01.2023 la 22:14, Mosotti a spus:

Nu te-ai prins ? Nu vrea sa accepte adevarul, ca ala o foloseste ptr distractie si atat, si isi plateste serviciul sub numele de "cadou". Si am explicat ieri mai sus tot, stie ca asa e, dar nu accepta.

Nu a comentat la mesaju de sus de marti la ora 3 PM. Am explicat si de ce ala nu considera ca merita ea mai mult, ea asta nu accepta si nu vrea sa isi recunoasca ei asta. Am zis ca el nu considera un om de calitate pe ala care se vinde ptr bani, asa ca dupa el, ea nu merita mai mult decat banii aia dupa mintea lui. Si daca ea stie asta, de ce zice lui ca ea merita mai mult ? Daca merita mai mult, nu ar mai fi ajuns sa fie cu el. Sau alea corecte care stiu ca o fac ptr bani, nu au alte pretentii.

 

 

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Elena m1 a spus:

O sa știu dacă simte ceva pentru mine sau nu dacă o sa divorțeze și se căsătorește cu mine! 

 

:lol2:

 Si pana atunci, ce faci?

Si daca nu se intampla?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa te anunț dacă se va întâmpla sau nu. O sa îmi găsesc pe altcineva care  sa îmi placa. Dar sper ca o sa divorțeze, ca nu o sa aștept ani la rand. Un an este suficient. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×