Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ciucă este și el "nepotul" cuiva, a unui grup securistic, a ajuns unde a ajuns prin obediență evidentă (copilul gras, imatur și adaptat cu bâta lui Negan, un fel de personajul Eugene din Walking Dead, dar unul idiot). Grupul securistic din spatele lui Ciuca este un grup pro american, pro UE si are ca scop ca România să rămână o colonie a Vestului.

Pe partea cealalta, a extremei nationaliste (NAZI), AUR-ul este partidul securistilor pro ruși, care urmărește ca România să redevină gubernie (colonie) rusească, unde prostul să conducă totul.

Mă îndoiesc că CTP nu știe lucrurile astea dar acesta e adevărul.

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
17 hours ago, The Unknown said:

Daca nu este Colonia Estului, va fi al Vestului ... care-i diferenta???

diferenta este ca atunci cand am fost colonia estului, am intrat cu oistea in gard (prin 1989) si 2 ani mai tarziu URSS s-a prabusit economic (asa cum se va prabusi si in anii care vin din cauza razboiului cu Ucraina)

dar, ca si colonie a vestului, astazi salarul mediu in România e de o mie de euro, un profesorui care a fost 40 de ani director de scoala si a avut gradul I, are 2 mii de euro pensie din toamna, cat era salarul minim in 1999? vreo 900 de mii lei adica vreo 50$, acum e aproape de 10 ori mai mult, nu se moare de foame, dar in 1989 cutitul ajunsese la os

tu si restul putinienilor de pe forum ar trebui sa stiti ca inapoi la cretinismul si tirania de stat ne vom mai intoarce doar dupa ce se va termina al treilea razboi mondial, adica dupa ce va muri cel putin jumatate din omenire iar ce ramane va fi in ruine, distrugerea mutual asigurata e politica atat a NATO cat si a Federatiei Ruse

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 ore, Avalon73 a spus:

... astazi salarul mediu in România e de o mie de euro, un profesorui care a fost 40 de ani director de scoala si a avut gradul I, are 2 mii de euro pensie din toamna, cat era salarul minim in 1999? vreo 900 de mii lei adica vreo 50$, acum e aproape de 10 ori mai mult, nu se moare de foame, dar in 1989 cutitul ajunsese la os

Nu cred asta!!!   Am si eu in familie foarte multi educatori, mama era prima la care ma uitam, unchiul peste Transilvania la sectia maghiara Inspector cu Doctorat, ca si cei 5 copiii ai sai toti cu doctorat in Budapesta obtinut, dar si la Miercurea Ciuc si Gheorgheni ca si la Sighetu-Marmatiei si Bucuresti avem rude in meseria asta.   Poate in Lei sau RONi dar NU Euro.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 hours ago, The Unknown said:

Nu cred asta!!!   Am si eu in familie foarte multi educatori, mama era prima la care ma uitam, unchiul peste Transilvania la sectia maghiara Inspector cu Doctorat, ca si cei 5 copiii ai sai toti cu doctorat in Budapesta obtinut, dar si la Miercurea Ciuc si Gheorgheni ca si la Sighetu-Marmatiei si Bucuresti avem rude in meseria asta.   Poate in Lei sau RONi dar NU Euro.  

Vorbeam de un profesor gradul I cu universitate si vechime ca director de scoala de 40-45 ani, care acum are o pensie de vreo 6 mii lei si din toamna vreo 8000 lei. Dar sa nu discutam de fosile si pensiile lor ci de aia cu salarul mediu de o mie de $, nici asta nu crezi? E stire oficiala 

https://www.calculator-salarii.ro/salariu-mediu-pe-economie-2024/

Deci despre ce vorbim?  Despre a fi rusofili sau occidentalofili? 

424687050_2088780551489638_5313492481952702217_n.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 hours ago, The Unknown said:

Nu ma intereseaza chiar daca are gradul 14, dupa 100 de ani vechime, doar nu crezi ca voi crede gogosile tale evreiesti???  

orice persoana antisemita, xenofoba, bigota, nationalista (NAZI) este o persoana demonizata (condusa de propriul ego), lipsita de educatie, de cultura, de bun simt, de set de valori morale, iti spun direct in fata, ca alaturi de Zod si Rayn, sunteti gunoaiele acestui forum, un forum cu 5-6 useri, dintre care 3-4 sunt garbage

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

KKT cu ochi esti cu educatia ta ... fatat de kurva kartierului numita Lofasz Mari.

Ei sa-i explici invatamintele comuniste sa ne se mai faca una cu salteua porcilor.  

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
19 hours ago, Avalon73 said:

orice persoana antisemita, xenofoba, bigota, nationalista (NAZI) este o persoana demonizata (condusa de propriul ego), lipsita de educatie, de cultura, de bun simt

taman ai definit un cetatean, oricare, angajat in slujba slava ucraina

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×