Sari la conținut
Forum Roportal
Elena m1

Cum sa oprești pe cineva care te hartuieste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

in ce fel de hartuieste? 

poate nu il poti opri de una singura.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

L-am blocat peste tot și continua sa îmi scrie mesaje. Ma suna cu numărul lui și apoi cu număr ascuns deoarece nu răspund. Într-o seara aveam 10 apeluri. Ma deranjează deoarece locuim în același oras și nu ma simt confortabil. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' cum ți-i alegi?

Psihopat cred că vrei să zici, psihotic e altceva. Nu tre să fii psihopat ca să fii stalker.

Telefonul ar trebui să aibă opțiune să blocheze apelurile de la nr necunoscute/ascunse.

Editat de Amarena
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 ore, Elena m1 a spus:

L-am blocat peste tot și continua sa îmi scrie mesaje. Ma suna cu numărul lui și apoi cu număr ascuns deoarece nu răspund. Într-o seara aveam 10 apeluri. Ma deranjează deoarece locuim în același oras și nu ma simt confortabil. 

Pleaca din oras ca sa ai pace, dar discret, fara sa stie nimeni.   Daca ai rude sa te ajute ca in oras mai mic stii ca n-ai terminat cu unu ca asta niciodata!!!   Te considera obiect personal. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine in oras ploua o data la trei zile, m-am saturat. Cum sa fac sa nu mai ploua. Sa ma mut in alt oras?

Tipul poate nu stie ca tu ai terminat cu el. Ar fi cazul sa-i spui.

 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu in ce parte al Planetei supravietuiesti cu acele zile ploioase, asa este greu de dat un sfat sau o parere macar. 

Vezi la noi in Desert a plouat si a distrus aproape Infrastructura!!!   Mai avem cam 2 saptamani de clima musonica si Adio ploaie pentru o vreme, sau cine stie???

Cizme de Cauciuc sa ai vreo 4 perechi in caz ca se uda, dar si pelerine ... umple pivnita sau locurile de pastrat alimente cu toate alea si o sa treaca cumva si vremea asta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Știe chiar a spus ca nu o sa ma mai deranjeze dar se pare ca nu am cu cine sa comunic. Când ne-am despărțit mi-a sustras unul din telefonele pe care le dețin și ma urmărit luni de zile pe relelele sociale fără sa îmi dau seama. Dar apoi când mesajele pe care nu le deschideam erau citite, m-am gândit ca ceva nu era în ordine. A trebuit sa îmi schimb toate parolele. După asta a început sa ma sune cu număr ascuns,  și sa îmi trimită mesaje de genul în care spera ca sunt bine,  în condițiile în care el mi-a făcut viata un calvar. Nu știu dacă sa îmi schimb numărul de telefon este o soluție. Și nici nu a-și vrea sa îl întâlnesc întâmplător,  asta este cel mai rău scenariu. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe telefon poti bloca si apelurile cu numar ascuns si orice telefon din agenda. Apelurile nu mai apar in lista de apeluri pierdute.

O sa fii free like a bird.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×