Sari la conținut
Forum Roportal
Rayn

virusul la.... telescop

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dupa cum lesne va puteti da seama, sub aspectul cunoasterii stiintifice omul obisnuit se confrunta cu doua extreme: 
ori prea mic si prea apropiat pentru a putea fi perceput
ori prea mare si prea indepartat pentru a putea fi perceput
io cred ca ni se joaca o festa...
-virusul este prea langa noi
-marginile universului sunt prea indepartate
in ambele cazuri omul obisnuit nu percepe nimic concret, ci este cumva OBLIGAT sa creada...

stiintific vorbind...

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu doar prin "prisma" mortii ma uit la acest telescoop ca tot se mai duc bolnavi de urgenta in spital si mor de boli de plamani.  

E Lung Pamantul, ba e Lat ... cred ca si Universul are o forma oarecare, oare Rai-ul ce forma are :pardon: ca au uitat sa ne zica la ora de religie pe vremuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai bre, sa inteleg si eu.

Despre ce vorbim?

Microscoape? Sunt la indemana oricui.

Coronavirus? Ie o familie veche de gripe, in care exista evolutie. Nu cred ca se vad cu microscoape de 200 de lei.

Credinta si originea/limitele universului...?

Ar mai fi cinstit sa povestim si despre studiile/calificarile/experienta muritorilor de rand de pe aici.

Eu am facut biologie cu desene, ca m-o dat ai mei la scoala. Cand eram mic, faceam experimente la magazie.

Tu...? Ai avut macar copilarie? :sorry:

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stai stai, ca incepe sa miroasa a total science denial aici. :lol2: sa vedem unde poarta vantul acest topic... dar stai, ca nici vantul nu il vezi, ii vezi doar efectele, dar ce conteazza, daca nu se aplica la virus, de ce s-ar aplica la vant?.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La TV in fiecare zi avem program cu Alienii si ne arata cat de mare-i universul si cat spatiu mai exista neexplorat unde se ajunge cam in 750 de milioane de ani lumina :eek: si pe unde ce se mai gasesc sculptat in pietre, figuri in costume de astronaut care dateaza dintr-o alta era cu 50000 de ani in urma cel putin.   Ne instruim destul ca doar Profesori universitari ne predau lectiile, si toti sint PhD, este si un roman dar nu apare in fiecare zi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca este cazul, mergem, in zona in care un virus nu poate fi observat cu un microscop obisnuit, trebuie unul digital, alterat zic eu...pentru ca implica niste emisii la fel de invizibile si nedetectabile care sa se transpuna pe un ecran care ecran sa fie interpretat, asta dupa mai multe mariri si calcule de inlaturare a aberatiilor, un fel de rahat

etc

studiati...

la fel de neverosimil este testul RT-PCR, care vine tot cu astfel de mariri, dar fara inlaturarea aberatiilor

medicii care au indraznit sa comenteze asupra acuretetii acestui test au fost ...elegant spus...inlaturati!

dar astea se intamplau pe pamant, va dati seama ca pentru cele din afara pamantului, gen marginea universului prin telescop, efectiv s-a creat un fel de garda de fier de neinlaturat ?

cine si cum sa conteste?

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 7/17/2022 at 1:57 PM, Enki said:

stai stai, ca incepe sa miroasa a total science denial aici. 

exact!

campionatul mondial de fotbal Qatar 2022

2 meciuri pana acum

ambele au inceput cu un fel de ...sanctiune

penalti/ sanctiune in favoarea favoritelor puterii in materie

in final lucrurile au stat altfel, adica LUMEA s-a razvratirt ...efectiv

Argentina - Arabia Saudită 1-2
Germania - Japonia 1-2


 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×