Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Grand Slam la moment!

Postări Recomandate

Nu-mi place nici mie, de accea nu prea ma consum cu sporturile.  Parca vor sa ne bage-n gat cat mai multa informatie deodata sa ne sufocam!!!

Nimic n-am vazut azi, eram ocupata cu altele.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La cat de frumos joaca Murray, aproape ca nu se simte lipsa lui Alcaraz de la turneu 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bre, pe mine scoțianul Andy Murray nu prea m-a dat pe spate de-a lungul carierei lui. Uneori mi s-a părut că ar fi avut o mișcare și  un stil de tăntălău. Bine, am apreciat determinarea și tenacitatea lui care l-au făcut să câștige 3 Grand Slam - uri în carieră, având în vedere că s-a luptat cu giganți precum Federer, Nadal și Djokovic.  

 

Djokovic e la un pas de a-l egala pe Nadal în clasamentul all time al câștigătorilor de Grand Slam -uri. În acest moment, situația la aceste titluri este așa:

1. Nadal - 22

2. Djokovic - 21

3. Federer - 20

4. Pete Sampras - 14

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum il remarc prima data, ca ma uit doar de un an la tenis, si in anul care a trecut nici nu l-am observat. A fost absolut incredibil, n-am vazut altul sa alerge atat pe fundul terenului si sa returneze atatea smashuri ca el. A jucat wow, imi pare rau ca a fost eliminat.

De pe vremea lui Sampras nu m-am mai uitat eu la tenis.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai o chestie...Suntem deja în optimi la Australian Open. Cine credeți că va cîștiga acest turneu?

Io zic așa, 

La băieți, Djokovic

La fete, Caroline Garcia. 

 

Se mai bagă cineva? 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Enki a spus:

Eu acum il remarc prima data, ca ma uit doar de un an la tenis,

Eu de pe vremea cand Tiriac si Nastase au ajuns celebri, ca jucau Tenis.   Mai mult in strainatate erau meciurile lor la inceput, ca in Romania nici nu era un teren dedicat pentru acest sport.

Tiriac fiind in armata, se antrena cu Nastase din celula "Solitary Confinement" iar Marele Nastase in 1967, accepta orice pentru o gura de aer liber si ceva de mancat ca LUMEA.  Acolo era teren pentru acest sport, iar cand a venit un American sa joace cu Ilie la Bucuresti pe Stadionul 23 August ... acolo au desenat ceva sa fie loc si pentru spectatorii straini, ca nu era mai mare spatiu sportiv atunci in toata Romania desi era deja 1976 parca, in vara candva.   

In acele zile asta a fost stire publica la sport la National TV Roman, prezentat de Cristian Țopescu, pe vremea cand inca nici n-am ajuns la Bucuresti. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am urmarit niste meciuri de tenis intre jucatoare cunoscute, era numai de fete azi petrecerea si una dupa alta erau batute si eliminate jucatoare bune si premiate altadata.   

Asa repede se schimba decorul ca de multe ori aveam ecranul cu 2 curti si cate 2 echipe, ceea ce deloc nu mi-a placut sa incerc sa procesez la norma jocuri.   

Una cam grasuta care deloc nu era suspectata ca s-ar fi dopat doar ca ar fi avut Diabet sau a fost insarcinata se ghicea sa se documenteze conditia ei, dar a batut adversara chiar usor.

A jucat si Raducanu dar imi era foame si am parasit locul.    Rusoaice jucau foarte corect si fara scandal sau pumni ridicati in cer, fara spectalol inutil, au pierdut, si ce daca, au iesit. 

Lipseste ceva din acest evenimet, nu se leaga nimic, parca toti cu forta sint acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi e primul adversar de calibru pentru Tsitsipas, joaca cu Sinner. Sa vedem daca chiar.e Tsitsi in forma maxima sau doar a avut oponenti slabi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rybakina o bate pe Swiatek și va juca în sferturi cu Ostapenko. Aș vedea-o pe Rybakina în finală. De partea cealaltă a tabloului le-aș vedea în finală pe una dintre Caroline Garcia sau  Pliskova.

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am urmarit ultimul set din Rublev - Rune. Inca nu-mi vine sa cred ca a castigat Rublev, dupa ce l-a condus Rune cu un break si apoi avea Rune 5-0 in super tiebreak.

Yes!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×