Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Grand Slam la moment!

Postări Recomandate

Shit. nu pot sa cred ca a fost eliminat Zverev de unul de care n-am auzit in viata mea.

A fost la un moment dat pe final un schimb de mingi fabulos

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am vazut din pacate ca OMU' se uita la un film western fara reclame pe un canal special si nu voia sa intrerupa.   Eu ma gandesc ca pe Simona intentionat l-au scos din circuit si ei careva au contaminat probele de sange sau ceea ce a fost analizat.   Ceva nu merge pe carari bune in Australia, deloc nu-mi plac nici comentarile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"The 2023 Australian Open Has Welcomed the Next Generation of Stars

It’s an exciting time for tennis, to say the absolute least. Two GOATs of the game—Roger Federer and Serena Williams—have retired, and a host of young competitors under the age of 25 are ready to take their place. Challenging them will be defending champion Rafael Nadal, the unstoppable phenom Iga Swiatek, and the controversial return of former World No. 1 Novak Djokovic.

https://www.yahoo.com/lifestyle/2023-australian-open-welcome-next-225400093.html"

*Am inteles acum, vor jucatori noi, deci ei fac jocurile cum si cu ce vor.   Inca nimeni n-a spus nimic*

 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e!

După ce turul 1 a fost cât de cât liniștit, au început surprizele. La băieți au fost eliminați 2 jucători din primii 10 ATP (respectiv Ruud și Nadal), plus Zverev.

La fete, au fost eliminate Daria Kasatkina și Petra Kvitova. 

 

Irina Begu părăsește și ea competiția. Astfel, după cum spuneam, probabil că Australian Open din acest an va marca cea mai slabă reprezentare românească a tenisului feminin la un Grand Slam, din ultimii vreo 10 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se vede ca Kokkinakis e prieten cu Kyrgios :lol2::lol2:

Meci cu Murray cu penalizari si proteste , si un schimb de mingi wow pentru 2-1 in setul 3.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, Kokkinakis e cuminte fata de Kyrgios, ala rupea 3 rachete pana acum si se certa de 10 ori cu arbitra.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Murray e ceva fantastic. Cata rezistenta are si cum alearga  stanga dreapta pe fundul terenului, si sa revina de la 2-0 la seturi si 5-2... e wow.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fucsovics - Sinner 6-4, 6-4, 1-6, 2-6, -0-6

 

Ce revenire la Sinner! O sa joace cu Tsitsipas in turul urmator. Iar Tsitsipas a castigat in minimul de seturi toate meciurile de pana acum. Ori e el in mare forma, ori au fost ceilalti off. De fapt, vad ca a avut un parcurs usor, oponenti nu prea puternici.

 

Urmeaza Korda - Medvedev si Rublev - Evans

 

Oricum, cred ca meci ca ala de ieri cu Murray nu mai vedem curand. Cu o multime de veniri la fileu, cu loburi, smash-uri repetate. A fost wow.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi vad ca nu e in forma Murray. Sper sa isi revina. Momentan il conduce cu un break Bautista Agut.

Nasol cand transmit astia doua meciuri misto in acelasi timp. Mai e si meciul lui Djokovic in paralel.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×