Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Grand Slam la moment!

Postări Recomandate

La fete a câștigat Sabalenka! Astfel, jucătoarea din Belarus câștigă pentru prima oară în carieră un turneu Grand Slam și ajunge în momentul de față pe locul 2 WTA. 

La băieți așteptăm finala de mâine dintre Djokovic și Tsitsipas. Cel care va câștiga trofeul, va trece și pe locul 1 ATP. Favorit clar este Djokovic, însă, nah, este o finală și nu se știe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1:30 - 4:30 AM va fi ceasul la noi, peste 13 ore va incepe acesata  "lupta" prietenoasa pentru acei bani plus trofeul si ... ce le mai dau gazdele, amintire!!! 

Merg la o plimbare pana mai am chef, sint 15*C afara cu soare si cer senin, dar frig.   Trebuie sa ghicesc ceva bun pentru gustrea langa tenis!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Arizona este ora 3:47 AM si urmaresc meciul aproape terminat.  A ajuns la ultima faza batalia pentru titlul planetar, desigut este imposibil de batut pe Djokovic din cate ma pricep.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu se mai termina acest meci.   Amandoi joaca foarte bine, va deveni si Tsitsipas MARE atlet intr-o zi, dar nu cred ca azi.   

Si cu asta am terminat cu TV si sport ca nu mai rezist. 

Editat de The Unknown
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și finala s-a încheiat. Djokovic îl bate scurt și pe Tsitsi în 3 seturi (bine, seturile au fost echilibrate) și bifează cel de-al 22-lea Grand Slam din carieră, egalându-l astfel pe Nadal. 

Urmează Roland Gaross 2023...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

L-a bătut, asta e clar. Dar nici un set sa nu câștige măcar tânăra speranță? Dezamăgitor.

Vremea sârbului cel bolund nu e nici pe departe trecuta. E numărul unu iar. Numai felicitări merita si tot respectul. Mare sportiv. 

Cred ca este și o revanșă  bună pentru anul trecut în care a fost umilit. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era de așteptat rezultatul, desi nu mi s-a parut ceva wow jocul lui Djokovic azi.

N-a jucat exceptional nici Tsitsipas, dar mai important mi se pare ca nu s-a pierdut cu firea cand era condus si cele trei seturi au fost destul de stranse.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 ore, Vriies a spus:

Și finala s-a încheiat. Djokovic îl bate scurt și pe Tsitsi în 3 seturi (bine, seturile au fost echilibrate) și bifează cel de-al 22-lea Grand Slam din carieră, egalându-l astfel pe Nadal. 

Urmează Roland Gaross 2023...

Trebuie sa si depaseasca pe Nadal cu cateva Cupe si coronite de Grand Slam!!!  

Exact ultimele clipe n-am vazut ... inca nici n-am inchis ochii cand OMU-mi stiga ca meciul e terminat.   

Au mai repetat dimineata pentru cei care n-au vazut in direct.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și finala de la Roland Garros s-a încheiat, Djokovic îl bate pe Ruud în 3 seturi și astfel bifează cel de-al 23-lea Grand Slam din carieră.

Number 1 all-time! Mă întreb când și unde se va opri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Yeah!!!  Merita sa fie #1 ... altul s-a oprit la #22 dar se antreneaza sa fie direct pe locul #30 cand iar apare pe orizont.

N-am vazut nimic din meci, dar toata ziua va fi transmis acest meci, asa-i pe aici in anumite situatii si ma bucur ca nu l-au uitat pe banca de rezerva!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×