Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Va fi sau nu război în Ucraina?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 6 minute, The Unknown a spus:

Cu chinezii nu va fu nici o problema ca si ei vor o schimbare din robia in care traiesc. 

Da, dar la ei în țară bătaia chiar doare și pușcăria e pe bune. Zic și eu din ce nu văd la știri.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ziarul din romania am citit ieri, ca la stirile noastre DELOC nu se vorbeste despre ROmania cu exceptia  lui Simona Halep cand a fost cazul, Nadia Comaneci si alti sportivi ca nici in vizita nu vine nimeni oficial.    Un cutremur serios sau ceva dezastru natural sau razboi le-ar face sa pomeneasca, altfel doar pe You Tube sint tot feluri de filmulete de-o schioapa.  Acei muncitori reintorsi din UK vor bani mult ca au special skills deja, una este Engleza si nu accepta ei orice lopata sa roaba pe santier!!!      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chinezii sint oameni care asculta si accepta reguli si se acomodeaza la noutati repede. 

Demult, unul din presedinti americani a dat o lege ca oricine are 1 milion de dolari sa investeasca in State este acceptat cu acte in regula, declara ce nume vrea, nu se intreaba nimic si au venit enorm de multi chinezi prin Taiwan cand inca nu era liber de UK-isti. 

Majoritatea au cumparat pamant arabil si de acolo au inceput sa se ridice pe picioare, dormeau tot acolo ca era un mic "aprozar" langa sosea cu marfuri direct de pe camp intre San Diego si Orange Counties in drum spre Los Angeles si abia era loc de parcare ca lumea le cumpara ceapa verde cu un portbagaj deodata.    Cautau sa angajeze americani sa le ajute la munci dar numai mexicani ilegali erau specializati la munca campului.   Ne-a facut de inteles ca cine ce vrea, le aduna singur si vor fi mult mai ieftin marfurile.   Asa a devenit Disney Land ca aglomeratie locul ca veneau familii cu copiii sa traga cepe si ridichi si ce mai era in sezon, era fun pentru ei, distractie ieftina pentru parinti si in acelas timp si mancare mai ieftina.

Zambeau mereu.   Cand mergeam la Los Angeles duceam la rude marfa, dar niciodata nu era de ajuns ca avea gust foarte bun, la retur pentru noi cumparam.  

Nu aveau probleme cu nimeni.  

Unde am locuit in San Diego, aproape era un barlog intr-o stanca si era plin cu serpi, era scris peste tot sa se fereasca lumea.   Era de vanzare foarte ieftin pamantul din cauza serpilor care nu cunosc legi, dar ei s-au bucurat ca au si carne scumpa, gratuit, plus o avere din pielea de sarpe!!!   Au pus usi prin care doar baby serpisori puteau sa scape.   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Enki a spus:

Un termen  pentru predictiile tale de mai sus? Ce inseamna cateva luni? 2? 8? 15?

Mersi.

Pana in aprilie cel mult pana in august-septembrie. 

  • Like 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 29 minute, zod a spus:

Pana in aprilie cel mult pana in august-septembrie. 

S-a marcat. Ramane aici in citat ca dovada. Ne auzim atunci.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Ciocârlan a spus:

Rusia trebuie ștearsă de pe fața Pământului. Eventual și Ucraina cu Belarus, dacă vor comenta pe viitor. 

Voi repeta așa ceva până mă veți înjura toți, încât voi reveni și cu argumente logice  (din experiența cu ei, plus argumente actuale și istorice) pentru continuitatea lumii civilizate... cel puțin în Europa.

Problema adevărată e cum vor reuși NATO și ONU să înrobească sute de milioane de chinezi pentru reconstrucția Estului Europei.

Europa are nevoie de resursele Rusiei, insa Rusia este plina de rachete nucleare care ar conduce la spulberarea Europei si SUA de pe fata planetei o anihilare reciproca desigur, iar Europa ar fi cel mai grav afectata. 

Chiar si asa in cateva zile Turcia, Iranul, Coreea de nord si China ar revendica teritoriul Rusiei, asa ca UE tot cu nimic s-ar alege! 

Treaba cu inrobirea chinezilor in Europa de est nu o inteleg. 

De fapt China are cca. 1 miliard de cetateni saraci si in plus, care abia asteapta sa infuzeze toate tarile lumii, la fel aceeasi poveste cu indienii. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 53 minute, Enki a spus:

S-a marcat. Ramane aici in citat ca dovada. Ne auzim atunci.

Eu sper ca Ucraina sa accepte situatia ca sa nu escaladeze situatia la ceva foarte urat, dar sansele par tot mai mici pe masura ce timpul trece. 

  • Like 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, zod said:

Pana in aprilie cel mult pana in august-septembrie. 

Și dacă nici de data asta nu-ți vor ieși predicțiile, ce ne vei spune? :tongue: :laugh:

 

Săru' mâna boieri mari,

Cinste vouă, sunteți tari!

Nu prea mi-a ieșit nimic.

Iertați-mă, am fost mic! :sad:

 

Editat de Vriies
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Vriies a spus:

Și dacă nici de data asta nu-ți vor ieși predicțiile, ce ne vei spune? :tongue: :laugh:

 

Săru' mâna boieri mari,

Cinste vouă, sunteți tari!

Nu prea mi-a ieșit nimic.

Iertați-mă, am fost mic! :sad:

 

Imi pare rau dar se pare ca rulam pe circuite diferite. 

Stiinta nu functioneaza astfel, in plus toata analiza conteaza, detaliile, iar nu "para malaiata care cade in gura lui Natafleata". 

Mi-ar parea bine sa nu se ajunga acolo. 

Mai este o vorba (persoanele de fata se exclud): "Eu stiu ca sunt prost, dar cand privesc la altii dinprejur prind curaj!" 

Editat de zod
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ar fi sa iti ridici singur osanale doar daca iti ies predictiile? Ca mai prezis tu chestii pe aici si nici pomeneala sa iti fi iesit macar una.

Si ce treaba are stiinta aici?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×