Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Va fi sau nu război în Ucraina?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

https://www.libertatea.ro/stiri/al-treilea-pe-dunare-si-prin-romania-a-raspuns-vladimir-putin-in-timpul-interviului-acordat-postului-de-televiziune-rossiya-1-4160001/amp 

La prima întrebare din materialul video publicat pe site-ul administrației prezidențiale de la Kremlin, Vladimir Putin a răspuns timp de 8 minute, subiectul fiind criza alimentară care se prefigurează în întreaga lume și de care e acuzată Rusia, care blochează cerealele din Ucraina.

 

Editat de zod
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, zod said:

Fratele Putin, Unchiul Sam, Zen, samd, toti ne tragem din aceeasi maimuta defecta si i-am mostenit tarele si naravul adaptativ. 

 

Io sper să mă fi tras din altă maimuță, una mai rezonabilă. :tongue: Adică, nu din aia belicoasă din care te-ai tras tu și fratele tău Putin. :laugh:

1 hour ago, zod said:

 

Uite Rusia va face altceva daca SUA-NATO va super-escalada conflictul si anume va spulbera trupele mixte din tarile baltice si le va anexa, la fel probabil cu sudul Finlandei, iar daca SUA-NATO tot nu se va potoli, abia atunci va incepe mai intai bombardarea centrelor strategice din Polonia si Romania si doar mai apoi daca nu va fi armistitiu si Rusia va fi atacata, abia atunci va recurge la un atac atomic asupra catorva orase cheie cum ar fi: Londra, Berlin, Varsovia si chiar Istambul. 

Istambulul va fi sters de pe Bosfor tocmai pentru a elibera stramtorile. 

 

PS: Totusi deja SUA si unele state UE, au devenit pragmatice considerand ca infrangerea Ucrainei este o chestiune de saptamani cel mult cateva luni de zile. 

Din pacate Vestul va pierde enorm deoarece marile resurse ale Rusiei si Ucrainei se vor scurge ca un fluviu spre China, India si Iran, iar pe plan mondial SUA nu va mai putea instaura vreodata vreo blocada tarilor care vor intra sub protectia Blocului Rasaritean. 

Toate resursele care veneau in UE din est, acum vor trebui aduse din mai multe tari africane, Australia, America de sud, samd insa mult mai scumpe. 

Va fi o lume mult mai buna pentru Blocul Rasaritean si mult mai rea pentru Blocul Apusean. 

 

Wow, ce previziuni sumbre! :ohmy: Sumbre pentru mine și pentru UE, luminoase pentru tine și pentru fratele tău, Putin! :smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 38 minute, Vriies a spus:

Io sper să mă fi tras din altă maimuță, una mai rezonabilă. :tongue: Adică, nu din aia belicoasă din care te-ai tras tu și fratele tău Putin. :laugh:

Wow, ce previziuni sumbre! :ohmy: Sumbre pentru mine și pentru UE, luminoase pentru tine și pentru fratele tău, Putin! :smile:

Pana una alta eu sunt roman si aliat SUA cu voie ori fara voie. Oricum SUA e departe iar noi romanii am fost caii de bataie ai tuturora, asa ca-ca sa apelam rapid la gheara diavolului, puterea calului era sa zic lula calului si laba ursului ca sa fim pregatiti de orice ca astia vor sa ne rupa carca. 

Fratele meu din Vrie ca oricum toti vom intra in vrie pe la iarna cand nu ne va ajunge un salar din casa sa platim factura pentru incalzire, iar celalalt salar va merge in parte pe celelalte facturi, pe medicamente, asigurarea auto, si ne vom rezuma la tiketele de masa. 

Mai exact cei relativ sanatosi si cu joburi vor trece iarna pe zero, in timp ce familiile monoparentale si mai ales pensionarii singuri vor trece iarna pe minus ori chiar vor aduna datorii uriase care se vor cumula de la un an la altul si probabil isi vor pierde locuintele. 

Dintr-o tara de proprietari vom ajunge foarte curand o tara de boschetari si vom ajunge la traiul din anii 80 ori chiar mult mai rau. 

Editat de zod
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, zod said:

Pana una alta eu sunt roman si aliat SUA cu voie ori fara voie.

Oricum SUA e departe   

Din discursurile tale de pe aci, înțelesei că ești aliat SUA fără voie. Mai degrabă voia ta era cu alde Putin. Dar nu-i bai, fiecare cu voia lui. 

Yep, America-i diparti...

 

1 hour ago, zod said:

 Fratele meu din Vrie ca oricum toti vom intra in vrie pe la iarna cand nu ne va ajunge un salar din casa sa platim factura pentru incalzire, iar celalalt salar va merge in parte pe celelalte facturi, pe medicamente, asigurarea auto, si ne vom rezuma la tiketele de masa. 

Mai exact cei relativ sanatosi si cu joburi vor trece iarna pe zero, in timp ce familiile monoparentale si mai ales pensionarii singuri vor trece iarna pe minus ori chiar vor aduna datorii uriase care se vor cumula de la un an la altul si probabil isi vor pierde locuintele. 

Dintr-o tara de proprietari vom ajunge foarte curand o tara de boschetari si vom ajunge la traiul din anii 80 ori chiar mult mai rau. 

Iar vii cu previziuni sumbre. Gata, nu mai discut cu tine, că-mi strici Feng Shui-ul pentru toată săptămâna.:sad:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Auziși, bre, zod? Prietenii tăi ruși ne amenință deja cu boambe grele! Mare supărare că lui Lavrov nu i s-a permis accesul aerian spre Serbia. Drept pentru care Rogozin amenință România cu rachete nucleare SARMAT, zise și Satan 2. https://www.digi24.ro/stiri/externe/rogozin-ameninta-romanii-razbunatori-si-bulgarii-fricosi-cu-racheta-nucleara-satan-nu-le-va-cere-permisiunea-de-a-zbura-1965287

Acu, în calitate de patriot român, zi-le și tu dacă e corect așa :sad:...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Vriies a spus:

Auziși, bre, zod? Prietenii tăi ruși ne amenință deja cu boambe grele! Mare supărare că lui Lavrov nu i s-a permis accesul aerian spre Serbia. Drept pentru care Rogozin amenință România cu rachete nucleare SARMAT, zise și Satan 2. https://www.digi24.ro/stiri/externe/rogozin-ameninta-romanii-razbunatori-si-bulgarii-fricosi-cu-racheta-nucleara-satan-nu-le-va-cere-permisiunea-de-a-zbura-1965287

Acu, în calitate de patriot român, zi-le și tu dacă e corect așa :sad:...

Este destul sa cucereasca  intr-o saptamana Republica Moldova si liderii nostrii vor incepe sa alerge precum gainile fara cap. 

PS: Au unde sa foloseasca bombele si rachetele asa ca nu are rost sa ne panicam la orice declaratie. 

Dupa cum spuneam sunt niste etape:

1.) Ucraina

2.) Republica Moldova

3.) Azerbaijian, Uzbekistan, Turkmenistan

4.) Statele Baltice

5.) Finlanda

6.) Polonia

7.) UK

8.) Germania

9.) Turcia

... 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, Vriies a spus:

Yep, America-i diparti...

"De messze van, Amerika!"  se mai zice intr-o alta cantare ... dar nimic n-am inteles din versiunea romana si nu se ofera Lyrics. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Z-tul de pe armele ruse vine de la sintagma Z-day cu privire la atacul asupra Germaniei naziste, asadar este o reeditare a acelei operatiuni, insa vestul se tot fastaceste ca o fata mare. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, zod a spus:

Z-tul de pe armele ruse vine de la sintagma Z-day cu privire la atacul asupra Germaniei naziste, asadar este o reeditare a acelei operatiuni, insa vestul se tot fastaceste ca o fata mare. 

Nu se face nimeni că plouă.  Multe țări, spre deosebire de Rusia, chiar nu se raportează la evenimente din trecut. Pentru că nazismul a fost scos din afara legii cu ocazia procesului de la Nürnberg, fără a fi contestată de către nimeni decizia. Ca și cum mi-ar păsa mie acum că dumneata chiar nu ai IP de România. Măcar rulați IP-uri schimbând județe, dar nu direct din Europa Centrală direcționat în Găgăuzia, sau din Anatolya.

De acum înainte, ăștia, voi doi tavarishcy, pentru mine nu sunteți mai mult decât o replică pasiv-agresivă a lui Kadyrov.

Editat de Ciocârlan
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 minute, Ciocârlan a spus:

Ca și cum mi-ar păsa mie acum că dumneata chiar nu ai IP de România.

Apropos, te-ai intors in Romania sau ti-ai luat casa in Irlanda?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×