Sari la conținut
Forum Roportal
harald

Licente software

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Linux-ul e mai bun.

Linux-ul e altceva. Toate masinile din firmă care rutează trafic de date sunt pe Linux Fedora 4 si 5. Dar salariatii nu stiu sa foloseasca decat Windows si cred ca zeci de mii de firme din RO. au aceeasi problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Linux-ul e altceva. Toate masinile din firmă care rutează trafic de date sunt pe Linux Fedora 4 si 5. Dar salariatii nu stiu sa foloseasca decat Windows si cred ca zeci de mii de firme din RO. au aceeasi problema.

Asta se va schimba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu folosesc doar Open Office, nici nu am instalat MS Office. Poate fi comparat chiar bine cu produsul Microsoft.

Nu asta era subiectul topic-ului. MS Office este de v

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
94 uds + tva. am gasit pe site-ul trimis de dan.

 

linux nu stiu sa folosesc :good:

La 94 USD + TVA era Windows XP Home. XP Professional, cel pe care am dat eu 420 RON, era la 155 USD+TVA. E reprezentativ ca nu stii sa folosesti Linux, asta pretind si eu, ca nu prea ai de unde gasi persoane care sa stie Linux. Am inteles ca in licee se predă MS Office (Word, Excel, Access, Frontpage). Stie cineva mai multe despre asta ?

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Re citeste pls ce ai scristu:

3. C

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E reprezentativ ca nu stii sa folosesti Linux, asta pretind si eu, ca nu prea ai de unde gasi persoane care sa stie Linux. Am inteles ca in licee se predă MS Office (Word, Excel, Access, Frontpage). Stie cineva mai multe despre asta ?

Fostul nostru IT stiu ca a invatat Linuxul acum ceva timp. Din cate am inteles a inceput sa fie preferat destul de des in ultima vreme dar nu cred ca e inca predat in licee. Poate fi-miu abia o sa invete in liceu Linux. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe mine m-ar interesa cat costa de fapt o licenta de windows :huh:

Dincolo de răspunsul concret, pe care l-ai primit deja, e o

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×