Sari la conținut
Forum Roportal
NicolaeT

All-in-1 ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am intalnit fete:

- de care am fost indragostit, dar erau drogate distruse

- de care mi-era drag, dar de care nu eram indragostit

- cu care am fost prieteni de am fi putut sa depanam povesti 10 vieti, dar care erau grase urate

- de care eram atras sexual de puteam sa facem sex de 10 ori pe zi, dar care n-aveau pic de personalitate

Si fel si fel de alte combinatii. Dar nu am intalnit niciuna care sa aiba toate trasaturile astea. Asadar, ce e de facut ? Care e cea mai buna combinatie pe care sa o iei de sotie ?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista sotia perfecta.

Cred ca trebuie sa te provoace intelectual si sa aiba o personalitate care sa iti placa tie. Si sa nu fie respingatoare in ochii tai, fizic, sa iti fie draga, draguta, chiar daca nu neaparat frumoasa.

Si sa te impaci cu ideea ca la alte capitole mereu vei mai descoperi cate una care sa iti placa la nebunie. Nu poti cu toate.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu singur stii care e cea mai buna combinatie pentru tine, si deja esti constient ca all in one nu prea se poate. Stabileste ce este cel mai important pentru tine, doua criterii, si pe viitor fii mai atent si putin mai rabdator ca sa descoperi daca sunt ce vrei tu, nu da verdictul din 2-3 intalniri.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rând, trebuie să fii tu ok. Să scapi de traumele provocate de alte femei, de mama, tata, școală și cine te-a mai traumatizat. Să nu fii disperat, să nu mori de singurătate, să ai preocupări care să te țină ocupat, să nu fii atârnache, să îți găsești echilibrul, să nu mai crezi că toate femeile-s la fel (a se citi curve) etc.

Când o să fii ok, o să atragi/cauți femei ok și o să le recunoști pe alea toxice - care au nevoie să fie salvate, care au frică de abandon, care sunt control freak, care au daddy issues, care sunt isterice, manipulatoare, care visează la cai verzi pe pereți pe care i-au văzut ele în filme etc.

În al doilea rând, trebuie să înțelegi ce cauți, ce vrei, ce îți dorești să găsești într-o femeie. Când nu știi clar ce vrei, faci alegeri greșite.

În al treilea rând, obișnuiește-te cu ideea că nu le poți avea pe toate în viață și ajustează-ti standardele. Vezi cu ce poți trăi și cu ce nu.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 ore, NicolaeT a spus:

Am intalnit fete: ...  Dar nu am intalnit niciuna care sa aiba toate trasaturile astea. Asadar, ce e de facut ? Care e cea mai buna combinatie pe care sa o iei de sotie ?

Care a mai fost sotia cuiva!!!   Da' ce de pretentii ai, parca fetele s-ar crea pe masura fiecarui visator.

"Dar nu vine  :surrender: ...  singuratic ...  in zadar suspin si sufar ..."  Langa ... what ever ... incarcat cu gunoi.

Editat de The Unknown
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 ore, The Unknown a spus:

Care a mai fost sotia cuiva!!!   Da' ce de pretentii ai, parca fetele s-ar crea pe masura fiecarui visator.

"Dar nu vine  :surrender: ...  singuratic ...  in zadar suspin si sufar ..."  Langa ... what ever ... incarcat cu gunoi.

Te oftici ca esti babaciune si nu te mai baga nimeni in seama ? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe un prost ocoleste si moartea.  Femeile umbla pe alte carari, de departe reflecti ce esti.  Mizerie de caracter ai mostenit.  Tu NU vei ajunge la varsta mea ca un AIDS sau ceva boala grea de genu' te va baga in iad, in cazan la scaldat.    Daca la varsta asta NU esti in activitate, ca toti tinerii, ai mari defecte vizibile. 

F*ing idiot, pe ma-ta sa numesti babaciune care te-a fatat cu defecte pe lumea asta, gramada mare de gunoi genetic ce esti!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, The Unknown a spus:

Pe un prost ocoleste si moartea.  Femeile umbla pe alte carari, de departe reflecti ce esti.  Mizerie de caracter ai mostenit.  Tu NU vei ajunge la varsta mea ca un AIDS sau ceva boala grea de genu' te va baga in iad, in cazan la scaldat.    Daca la varsta asta NU esti in activitate, ca toti tinerii, ai mari defecte vizibile. 

F*ing idiot, pe ma-ta sa numesti babaciune care te-a fatat cu defecte pe lumea asta, gramada mare de gunoi genetic ce esti!!!  

Cum e sa ajungi baba si tot frustrata cu viata sa fii ? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 16.12.2021 la 2:08, NicolaeT a spus:

Care e cea mai buna combinatie pe care sa o iei de sotie ?

Cand vine vorba de casnicie, cred ca mai importante sunt calitatile morale si practice, planurile de viitor, poate si situatia materiala/potentialul, decat kilogramele sau "uratenia".

Nu poti lua o tipa pe care o dispretuiesti din start, dar daca reusesti sa te maturizezi cat sa nu respingi o "urata" sau "lipsita de personalitate", s-ar putea sa descoperiti o conexiune intre voi, mult mai importanta decat culoare parului sau numarul de colacei dintre umeri si solduri.

Eu nu am inteles cum ar trebui sa fie femeia perfecta pentru tine; daca e submisiva o numesti lipsita de personalitate, daca e desteapta te ia peste picior, ca gagicile de aici, lucru care nu pare sa-ti placa :laugh:

Deci, cauti o varianta feminina a ta, cu aceleasi idei?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×