Sari la conținut
Forum Roportal
Rayn

Anomaliie pandemice

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu este vorba de felul in care pronunta, ci de ceea ce spune. Cu toate ca este simpatic si modul cum pronunta, dar nu asta era ideea.

Off, Olga.:smile:

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am scris clar ca n-am inteles tot ce a spus!!! 

Insa seriozitatea cu care se exprima, reflecta ca era ranita in suflet pentru intentiile ei bune!!!     

Ai grija cate cafele bei ca nu-i totuna.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Medicina...
din specificul ante-pandemic:
-orice om este privit ca demn de respect si de ajutorare prin insasi calitatea sa umana
-orice abdicare de la principiul in virtutea caruia omul este un "scop in sine" constituie un un regres etic
-Pacientii au dreptul fundamental la atentia si grija cuvenita care sa protejeze demnitatea personala si respectarea valorilor culturale psiho-sociale si spirituale ale acestora.

-adaptarea serviciilor medicale la nevoile populatiei deservite

caracteristici fundamentale, respectiv, in funcție de particularitățile fiecărui pacient => tratamentul medicamentos specific

ce a insemnat protocolul covid ?
-incalcarea tuturor principiilor in baza carora "calitatea de OM" beneficiaza de serviciile medicale ( am sa explic cu alta ocazie exprimarea "calitatea de OM ")


citat dintr-o lege (anomalie) pandemica:
Acest protocol de tratament al infecției cu virusul SARS-CoV-2 abordează cazul general al pacienților cu COVID-19, fără a detalia situații particulare.
-din care rezulta ca este eludata "calitatea de OM"
 

Oameni buni, printr-un protocol covid impus oficial, oamenii au fost tratati altfel decat respectand particularitaile fiecarui pacient

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://ro.wikipedia.org/wiki/CAPTCHA

va suna cunoscut?

conform wiki

o metodă automată de a determina dacă utilizatorul unui software (sit de Internet etc.) este o persoană sau un program de calculator.

cum se determina? 

in urma unui test!

pai si pandemia cum s-a determinat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

azi 7 martie 2022, exista pe un topic alaturat, dezbateri cu referire si la documentele oficiale emise la inceputul pandemiei, martie 2020

pentru cei care au uitat, in martie 2020 s-au emis acte oficiale menite sa tina in frau informatii care puteau nega naratiunea oficiala.

- Infracţiunea privind zădărnicirea combaterii bolilor (art. 352 Cod penal)

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 06.03.2022 la 1:12, The Unknown a spus:

Are dreptate tanara, le-au primit cu bune intentii oamenii din Modova si au fost criticati.   N-au cum sa pretinda NIMIC refugiatii, nimeni nu le este dator cu nimic, doar au mila cand vad si copiii.   Sa ajunga in alta tara si sa zica ceva acolo, o sa vada reactia.      

Am citit despre acest video ceva dar nu-l mai gasesc, se justifica jurnalista ca "refugiatii" sint Orthodoxi extrem de religiosi, anual tin Post cam 240 de zile foarte restricted post din cauza asta le-au refuzat mancarea oferita, plus ca nu voiau sa manance de la acei foarte saraci oameni nimic.  Nu stiu cine crede asta dar eu nu! Ne minte cu toate stirile cum nu s-a mai facut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anomalie?
Iar GRUP STRATEGIC?

SUA si UE se afla in capul listei națiunilor care susțin sancțiuni împotriva Rusiei 
Ce mai ramane?

O nimica toata........mai mult 2/3 din populatia planetei,  natiunile  care care nu o fac.
China
India
Mexic - Preşedintele Mexicului, Andres Manuel Lopez Obrador, a indicat marţi că exclude orice tip de sancţiuni împotriva Rusiei, opunându-se "cenzurării" presei ruse după invazia Ucrainei de către Moscova, notează AFP.
America de Sud
Africa


Presa din ro evita sa precizeze acest aspect, de teama sa nu cada sub incidenta viitorului minister al adevarului.
Care minister se vrea un grup de lucru creat de Departamentul pentru Situații de Urgență (DSU), ce va scana presa online, dar și bloguri și rețele sociale, pentru a găsi “fake news”, surse de dezinformare și propagandă...

Pe tv  este difuzat un clip publicitar cu acelasi indemn (ca si in pandemie)  la informare DOAR din surse oficiale, personal sugerez accesarea tuturor surselor de informare,

vorba lui DD ...nici nu stiti ce pierdeti!
 

Editat de Rayn
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Albert Bourla - Chief Executive Officer

ab1.PNG.2a1f22aa13dd5117767fc9213b4b0f27.PNG

 

in acest interviu recunoaste ca au venit unii care l-au convins .....si ca el, personal, si-a urmat instinctul

instinct in urma caruia se poate asocia notiunea de oaie bleaga cu cea de individ care nu demonstreaza suficient capacitatea de procesare cognitiva = vaccinat

https://www.youtube.com/watch?v=t9_YRw7jBF4

ab2.thumb.PNG.f9760d046990c9fcf1b139f0e594ba23.PNG

 

respectiv, cei care nu demonstreaza suficient capacitatea de procesare cognitiva urmeaza instinctul acestui individ!

Mare anomalie!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am mai precizat, consider razboiul ca fiind o anomalie pandemica, iar nu postpandemica.

imi amintesc de o discutie despre utilitatea / inutilitatea unor materii din invatamant, asa se face ca in lipsa unei minime cunoasteri, un student la medicina, de ex,

sau oricare alt om care sustine ca nu-i interesat si nici interesant, practic si aplicabil in viata de zi cu zi, FIZICA /  REZISTENŢA MATERIALELOR, va lua de buna imaginea promovata oficial

https://www.hotnews.ro/stiri-razboi_ucraina-25441630-live-razboi-ucraina-ziua-23-mariupol-harkiv-bombardamentele-intetesc-ucraina-rezista-incetineste-ofensiva-rusa-vineri-sunt-asteptate-discutii-biden-jinping.htm

hn1.PNG.61ebf5ecb4af12b9b7c15910b9a70228.PNG

mai exact

hn1.1.PNG.3b16731dbe6ef50c428db26cad8eda17.PNG

eu care joc World of Tanks stiu, de ex ca turela sare doar daca explodeaza compartimentul de munitie, dar apropo de fizica si de rezistenta materialelor...

...cine accepta cum ca un tanc poate arata astfel precum o masina (pe un alt site)

hn1.2.PNG.52312f001deccfb1f9d141a1aee64f47.PNG

 

...este inselat amarnic!

OFICIAL!

Oare pandemia a blocat mintile oamenilor?

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×