Sari la conținut
Forum Roportal
Rayn

Anomaliie pandemice

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 35 minute, Fiero a spus:

"Vesti proaspete din Canada.   In Canada si in unele state din US procesul de testare in masa a fost suspendat pe motiv ca se cheltuie prea multi bani pe teste si ca toata lumea testeaza pozitiv, cu sau fara simptome.

In State si Arizona nu prea era trafic la acele locuri unde se testa sau se vaccina, de aceea le-a desfiintat pe moment, insa fiecare membru de familie are drept la 4 seturi de teste pe luna gratuit, teste facute acasa, decontate de STAT ca sa fie si pandemia sub control.  In caz ca iese pozitiv ca se trimite undeva si vine rezultatul, se va sta acasa in carantina 5 zile sa nu infecteze si pe altii si sa se vindece sau moare nu stiu care va fi rezultatul.   La fel au spus ca virusurile astea mai noi nu sint asa de mortale si periculoase, desi sint multi contaminati, mortalitatea a scazut foarte mult.    Azi, aproape de19.000 de contaminati dar sub 80 mortalitatea din aceasta cauza.   S-au mai eliberat si in spitale niste paturi pentru alti bolnavi.              Nu ataca asa de rau plamanii acesti Omicroni si alte nume de virusi, dar eu NU ma testez ca nu merg intre oameni si doar ziua cand sufla vantul merg in magazine bine echipat.                    Eu m-am vaccinat si ma mai vaccinez daca se cere!!!     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și tot din Canada.

"Din articole si discutiile oamenilor de pe aici, mi se se confirma tot mai mult ca rata mare de injectare e cat se poate de falsa.
Tot mai multe stiri anunta ca peste tot in Canada sunt multe QR coduri false sau ca oamenii au platit pe unii sa ia injectiile in locul lor. In Calgary ar fi descoperit ca o singura persoana se injectase de 7 ori. Mi-e mila de bietii oameni care au acceptat asa ceva pentru bani dar lumea asta merge pe cerere si oferta si e la latitudinea fiecaruia sa isi hotarasca directia. 
Deci propaganda asta a putit de la inceput si continua sa puta. Doamne ajuta sa se strice odata sandramaua."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, The Unknown a spus:

In State si Arizona nu prea era trafic la acele locuri unde se testa sau se vaccina, de aceea le-a desfiintat pe moment, insa fiecare membru de familie are drept la 4 seturi de teste pe luna gratuit, teste facute acasa, decontate de STAT ca sa fie si pandemia sub control.  In caz ca iese pozitiv ca se trimite undeva si vine rezultatul, se va sta acasa in carantina 5 zile sa nu infecteze si pe altii si sa se vindece sau moare nu stiu care va fi rezultatul.   La fel au spus ca virusurile astea mai noi nu sint asa de mortale si periculoase, desi sint multi contaminati, mortalitatea a scazut foarte mult.    Azi, aproape de19.000 de contaminati dar sub 80 mortalitatea din aceasta cauza.   S-au mai eliberat si in spitale niste paturi pentru alti bolnavi.              Nu ataca asa de rau plamanii acesti Omicroni si alte nume de virusi, dar eu NU ma testez ca nu merg intre oameni si doar ziua cand sufla vantul merg in magazine bine echipat.                    Eu m-am vaccinat si ma mai vaccinez daca se cere!!!     

Treaba ta! N-am nimic împotrivă ca fiecare sa facă ce vrea cu corpul lui, important este sa nu fie obligat. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Fiero a spus:

Și tot din Canada.

"Din articole si discutiile oamenilor de pe aici, mi se se confirma tot mai mult ca rata mare de injectare e cat se poate de falsa.
Tot mai multe stiri anunta ca peste tot in Canada sunt multe QR coduri false sau ca oamenii au platit pe unii sa ia injectiile in locul lor. In Calgary ar fi descoperit ca o singura persoana se injectase de 7 ori. Mi-e mila de bietii oameni care au acceptat asa ceva pentru bani dar lumea asta merge pe cerere si oferta si e la latitudinea fiecaruia sa isi hotarasca directia. 
Deci propaganda asta a putit de la inceput si continua sa puta. Doamne ajuta sa se strice odata sandramaua."

Canada niciodata NU va egala USA.    Acolo este aproape ca si in Romania la acest capitol ca "Merge si asa"!!!   in toate domeniile.   

 

  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, The Unknown a spus:

Canada niciodata NU va egala USA.    Acolo este aproape ca si in Romania la acest capitol ca "Merge si asa"!!!   in toate domeniile.   

 

  

Zici tu? Ia uite!

"Pe 23 ianuarie camionagii din Canada intra in greva generala, se vor opri acolo unde ii va gasi ora 12 la pranz si vor bloca granita cu US. 
De asemenea, un convoi va tranzita prin toate marile orase ale Canadei unde cetatenii sunt asteptati sa se alature. 
Un memorandum adresat ONU si forurilor internationale pentru drepturile omului circula si este semnat de populatie. 
Doamne ajuta!"

 

FB_IMG_1642231108247.jpg

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)

Pseudo-inteligența

"Haideți să vă spun o chestie interesantă; există o specie de rozătoare numită şoarecele-cerb (Peromyscus Maniculatus) care a dezvoltat o modalitate de apărare inedită. Aproape orice prădător are viteză şi acuitate superioare, de aceea acest rozător nu are aparent nicio şansă. Şi totuşi... soarecele-cerb supraviețuieşte ca specie. Cum? Pur şi simplu animalul îşi memorează rutele de mişcare în jurul vizuinei; învață cu meticulozitate şi răbdare poziția fiecărei pietre, fiecărui bețişor sau fiecărui smoc de iarbă şi se antrenează zilnic pe aceste poteci pe care le identifică. Rezultatul este că şoarecele ajunge să se mişte cu o viteză incredibilă... care îi permite de cele mai multe ori să-şi depăşească prădătorii. Ați putea crede că este o adaptare inteligentă... Nicidecum, prieteni! Şoarecele-cerb face toate aceste manevre din instinct. În timp ce aleargă acesta este aproape orb, pentru că se concentrează exclusiv pe viteza de mişcare. Ca să înțelegeți mai bine am să vă explic succint câteva strategii de vânătoare aplicate de prădătorii acestuia. Şacalii vânează în pereche. Observă rutele favorite ale rozătorului, iar apoi încep hăituirea. De regulă masculul sperie prada, iar femela se plasează undeva pe traseu. Şoarecele pur şi simplu aleargă direct în fălcile ei... în viteză maximă. Pisica sălbatică este un vânător solitar şi nu are avantajul echipei. Aşa că a dezvoltat o strategie diferită; mută obiectele de pe poteca de refugiu a şoarecelui! Rozătorul, pentru că aleargă orbeşte, se împiedică, iar pisica are timpul necesar să-şi ajungă prada. Şoarecele-cerb nu acționează niciodată în baza analizei factorilor din teren... ci în baza unor modele memorate în prealabil. Orice element care schimbă aceste modele îi este fatal rozătorului...
V-am spus această mică poveste ca să înțelegeți mai bine unul dintre cele mai paradoxale fenomene ale societății umane moderne; pseudo-inteligența. La ce mă refer? Lumea cică a evoluat... cică noi suntem mai inteligenți decât strămoşii noştrii. La originea acestei mentalități stă faptul că trăim într-un mediu mai complex din punct de vedere social şi tehnologic. Bun... Dar cine a zis că avansul tehnologic şi complexitatea relațiilor sociale te fac mai deştept, huh? Recentul eveniment planetar major; respectiv aşa-zisa pandemie, a relevat o realitate îngrijorătoare a lumii moderne... oamenii încep să-şi piardă inteligența. Întocmai precum şoarecele-cerb de care vorbeam mai sus, foarte mulți indivizi nu observă şi nu analizează fenomenele din jurul lor, ci pur şi simplu reacționează în baza unor modele memorate. Exact ca şi soarecele-cerb! Practic, ei nu gândesc prea mult, ci doar recurg la comportamente standardizate pe care le învață... de cele mai multe ori mecanic.
Vă promisesem într-o postare anterioară că am să vă explic cum a fost posibil ca o majoritate confortabilă de oameni să cadă victimă propagandei ridicole a aşa-zisei pandemii... şi să se bulucească orbeşte la centrele de injectare. E uluitor cum date certe, care indică în mod clar falsul ştiințific grosolan, se află la doar câteva click-uri distanță pe internet... şi totuşi mulți oameni refuză cu îndărătnicie să le observe. Exact precum şoarecele-cerb care aleargă orbeşte direct în fălcile prădătorului... ei se reped inconştient într-o terapie genetică netestată şi fără precedent în istoria medicinei. E absolut paradoxal cum eroarea acestei terapii devine vizibilă chiar şi la o analiză neprofesională... dar oamenii refuză să facă un minim de efort pentru a cerceta datele ştiintifice. Pur şi simplu se comportă mai idiot decât şoarecele-cerb! Cel puțin rozătorul îşi face el singur cercetarea şi memorarea traseelor  din teren... pe când oamenii aleg să creadă orbeşte ceea ce li se spune. Nici măcar nu îşi aleg cu discernământ sursele de informații! Le spune cu subiect şi predicat Sucharit Bhakdi (cel mai reputat microbiolog din lume, cu lucrări prestigioase şi premiate în materie de microbiologie şi virologie) că este o terapie extrem de periculoasă... dar ei aleg să-l creadă pe Raed Arafat care n-a făcut niciun studiu în domeniu. E absolut incredibil cât de tâmpiți au devenit oamenii. Şi asta încă ar fi tolerabil... nu au înclinații ştiințifice şi cu asta basta... dar cea mai îngrijorătoare este ignoranța medicilor! Cei mai mulți dintre ei au citit doar prospectele farmaceutice. Ce-o să-ți spună chestiile alea? Sunt scrise de însuşi fabricant! Doar n-o să-ți spună cu gura lui că produsul e periculos... Ar da faliment în numai câteva zile, nu-i aşa? Medicii habar nu au ce implicații devastatoare are o terapie genetică... neîncercată până acum nici măcar pe animale... dar nu ezită să bage cu inconştiență zeama aceea sinistră în oameni! Când le plezneşti în față studii specializate care subliniază pericolele terapiei genetice... se uită la tine stupefiați. Nu-şi mai pot folosi celebrul lor refugiu; "eu am diplomă de medic". Acum ar trebui să se contrazică cu cercetători specializați... şi habar n-au cum. Tocmai ei... care era de presupus că sunt nişte "inteligenți" educați în medicină... Cum a fost posibil ca aceşti "specialişti" să cadă victimă unei propagande atât de ridicole? Şi nu e vorba doar de medici... O mulțime de alți indivizi, vezi-Doamne cu studii; academicieni, profesori, politicieni, birocrați, oameni de presă, etc... au marşat cu entuziasm în urma propagandei medicale! Nu mă refer la cei care au făcut-o la comandă sau din interes... ci la cei care au făcut-o din convingere. Am întâlnit o grămadă de astfel de idioți utili, care au pus umărul cu "responsabilitate civică" la construirea unei isterii dezaxate în jurul unui presupus virus... care n-a fost niciodată izolat prin proceduri ştiințifice.
Cum a fost posibil acest lucru? Vă spun eu cum... Societatea umană actuală este defectă. Şi, ca orice lucru defect, produce în mod inevitabil alte defecțiuni. Un sistem de educație defect va scoate pe bandă rulantă absolvenți defecți. Aşa a fost posibilă apariția unor generații întregi de "inteligenți", incapabili să înțeleagă lucruri simple şi evidente. De ce? Pentru că au fost pregătiți să parcurgă doar trasee de gândire prestabilite. Asta au învățat la şcoală. Întocmai precum şoarecii-cerb de care vorbeam mai sus; aceşti analfabeți funcționali ajung să se mişte cu viteză şi precizie... dar numai pe traseele memorate în prealabil. Ei nu pot gândi în afara liniilor trasate de autoritatea educațională... dar în interiorul acestora se mişcă cu precizie şi siguranță. Par inteligenți... dar nu sunt. Întocmai ca şi rozătorul menționat; ei nu pot face decât ceea ce au memorat. Dacă apar schimbări imprevizibile pe traseele lor de activitate cognitivă... pur şi simplu se împiedică de cele mai simple şi evidente concepte. Nu se pot adapta. Nu sunt programați să facă asta. Ei au dezvoltat un set de abilități care seamănă cu inteligența... dar nu este inteligență. Este pseudo-inteligență. Memorarea mecanică a unor modele nu este o măsură a capacităților de procesare intelectuale. Aceste legiuni de pseudo-inteligenți, fluturâd diplome deasupra capului, au invadat societatea umană la toate nivelurile...
Acum înțelegeți cum a fost posibilă escrocheria "pandemiei"? Întocmai precum soarecii-cerb, aceşti pseudo-inteligenți s-au repezit orbeşte pe pistele trasate de către propaganda medicală... în viteză maximă! Apoi s-au înghesuit la centrele de injectare... pentru că aşa au învățat ei la şcoală. "Injecția protejează" e modelul standard predat în sistemul educațional modern. Şi niciun pseudo-inteligent nu pare să-şi pună întrebarea simplă şi legitimă; "Atunci cum naiba se face că am ajuns până aici?". Atâta amar de timp omenirea n-a avut nevoie de injecții... dar acum cică nu se poate fără ele... ba chiar mai mult; trebuie făcute obligatorii! Realizați enormitatea? Ruptura de logică e absolut evidentă... dar nu şi pentru pseudo-inteligenți...
Fie că vrem să admitem sau nu, dar pseudo-inteligența este flagelul cel mai grav al lumii moderne. Pseudo-inteligența nu se poate adapta... şi de aceea are nevoie de un set standardizat de concepte cu care să opereze. Aşa a apărut aşa-numita corectitudine politică. Tot ceea ce sfidează traseele acestea de gândire prestabilită reprezintă un pericol evident pentru pseudo-inteligenți... exact ca şi schimbarea elementelor topografice de pe traseele şoarecilor-cerb. Este banal de simplu să întinzi o capcană şoarecilor-cerb, nu-i aşa? Ei bine, "pandemia" a demonstrat că este tot la fel de simplu să convingi un pseudo-inteligent să se injecteze... Mai în glumă, mai în serios, dar acestă aşa-zisă pandemie s-a dovedit a fi un test de identificare a nivelului de pseudo-inteligență din specia umană... Iar rezultatul este îngrijorător.
Artin  Side"

Postarea e publică, așa ca pot posta si linkul.

https://www.facebook.com/1334115455/posts/10221410345031441/

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Canada abia vezi camioane din astea mari.   Ziua, vara, intre Toronto si Montreal am fost acolo si era de speriat de goala freeway-ul, doar langa orase era ceva trafic.   Sotul meu la foarte multi a ajutat sa se urce pe TIR dar calatoresc in State cate 6 luni din an, dorm in cabina, parcheaza in locuri speciale unde sint facilitati de spalat rufe cu masina si de uscat, de gatit, cumparat si altele.   Altfel era dezastru, un tata si fiica alcatuiesc team/echipa si nu duc rau deloc.   

Canadienii n-au masini ca americanii, eu am fost de multe ori acolo si am vazut, tu doar din ziare ce citesti.    N-au nici Credit Card doar DEBIT CARD majoritatea si altele.   Si pentru Celular noi de aici le-am abonat si platit ca acolo nu avea venituri suficiente, asta la inceput de celulare.  

De la cine vor sa ia inapoi Canada???    Unde scrie ca vor bloca granita???   Cetatenii se vor congela, nu prea stau pe strazi iarna mai ales cu masini ca zapada e mare acolo plus ger, vant si cand te gansesti ca un numar mare de cersetori canadieni sint lasati in pace sa "pasca" in Arizona si alte State americane ... insa traficul de acolo vine aici mai mult decat de aici acolo!!! 

Acolo cand se muta cu locuinta, prima intrebare nu este cat costa chiria, ci cat este de aproape de Statia de Metro???   Asta este intrebarea vitala pentru sezonul lung de iarna!!!

La cumparat casa insa intrebarea este: - Pe ce spatiu au de curatat zapada la iarna, zilnic, nu gluma.   Lumea prefera locuintele lipite, nu gradini si strazi private ca pe aici.

Inclusi sint si prietenii nostri care merg acasa pentru o vreme si se intorc la munca in State.   Multi cauta sa se casatoreasca sa fie Permanent Rezidenti cu pensie in State si asigurare medicala la batranete fara asteptari de 6-9 luni pentru operatie si altele.   Noi avem si rude, prieteni, cunostinte acolo in diferite orase si comunicam, plus cei care-si petrec iarna aici prin vecini la prietenii lor si se mai opresc langa pomi la o discutie.   Eu am alte surse de informatie despre canadieni.   Coboara sa-si cumpere haine in Phoenix ... vorbesc cu femeile in magazin ca e normal, mai putin normal e aici comunicarea in limba franceza.   

Haine groase este marfa de "target" ca magazinele sint aprovizionate totusi, daca cineva merge undeva si are nevoie sa cumpere la preturile locale.  In State preturile la haine ca la altele difera in fiecare Stat chiar si la magazinul cu acelas nume, la New York totul va fi cel putin de 2 ori mai mult decat la Phoenix.    Pentru ca aici iarna se termina inainte sa inceapa in alte state, se scot la pret redus cat mai repede sa nu ramana cu stocul pe spate si aici intra canadienii si le ridica cu camionul.   Bocanci si altele ca eu nici nu pot ridica unu, pentru taietori de lemne si vanatori, etc. , dar si altele la moda dar nu prea se face moda acolo.   

Pana nu esti acolo si sa traiesti de 35 de ani ca mine in State, eu nu mai accept dezbatere, provocare mai mult din partea ta, la aceasta tema!!!            

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistită, Olga, nu te provoc la nicio dezbatere.

M-am tot referit la "păduchi", de-aia zic că trebuie sa fim foarte atenți la ei pe viitor. 

Am aprobarea autorului textului sa public postarea asta. E de acum un an si ceva, dar merită toată atenția. Vă reamintesc ca eu sunt agnostica.

 

"Bun... am zis să-mi fac şi eu datoria de român şi să protestez față de dictatura medicală care se instaurează pas cu pas în țara mea. O fac zi de zi prin refuzul de a purta mască... O fac zi de zi pe rețelele sociale... Şi, pentru că tot se anunțase astăzi protest mare la guvern, am zis să ies în stradă. Ştiți ce am găsit acolo? Un circ! Un grup de câteva zeci de bufoni de la o mişcare ciudată care îl promova de fapt pe un fost ofițer de informații (Viorel Cataramă) şi un alt grup de clovni de la Q-anon România, care îl pupau în cur pe Donald Trump! Şi toți aveau uniforme! Ăia de la dreapta liberală; violet... iar ăia de la Q-anon; negre. Doar eu şi cu vreo câțiva alți vreo 20 de amețiți eram oameni normali, veniți să protesteze din nemulțumire sinceră. Şi, pentru că "protestul" părea să aibă mai degrabă alte obiective... am plecat scârbiți.
Voi unde ați fost, mă? De ce îi lăsați pe măscăricii ăstia ridicoli să deturneze protestul? Bun, înțeleg că nu poți cere unei țări întregi să vină la Bucureşti, în fața sediului guvernamental. Oamenii au şi ei treburile lor. Dar bucureştenii? Din aproape 2 milioane nu s-au găsit decât vreo câțiva să aibă ceva de zis? Când am plecat din piață, priveam uluit fețele acoperite cu măşti ale trecătorilor. Cocoțați pe trotinetele lor electrice, păreau nişte oameni aproape fericiți. Aveau ochii senini şi o ciudată expresie de nepăsare, care se putea ghici în ciuda botnițelor pe care le purtau. Ştiți care-i primul gând care mi-a venit? Exact... ați ghicit: îşi merită soarta! Merită să fie călcați în picioare şi batjocoriți... pentru că nu mai au niciun pic de demnitate umană! Nici măcar Dumnezeu nu-i mai poate salva pe cei care nu vor să se salveze singuri..."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ce oras s-a intamplat asta,  nu-mi dau seama ca si Donald Trump e amestecat???   Unde se circula cu  "trotinete electrice"???     Eu nu m-as fi dus la asemenea proteste sau cum se numesc chiar daca-mi plateau pentru participare.   Azi Trump este in Arizona, langa capitala Tucson, prima aparenta publica pentru .... o sa ne spuna la stiri dar parca se da si la TV.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×