Sari la conținut
Forum Roportal
Rayn

Anomaliie pandemice

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 4 ore, Rayn a spus:

aia morti au fost declarati morti de sau cu covid printr-o anomalie legislativa!

printr-o simpla presupunere

revin la document ?

 

Decesul la un pacient confirmat cu COVID-19 nu poate fi atribuit unei boli pre-existente (de ex. cancer, afecțiuni hematologice etc.) și COVID-19 trebuie raportata ca și cauza a decesului, independent de condițiile medicale preexistente care se supectează că au favorizat evoluția severă a COVID-19. COVID-19 trebuie menționată pe certificatul de deces drept cauză a decesului pentru toate persoanele decedate la care COVID-19 a cauzat sau se presupune că a cauzat sau a contribuit la deces.

Foarte probabil sa fie asa, insa mai e o chestiune. Au fost cu cateva zeci de mii mai multi morti fata de anii dinainte, cel putin asa sunt raportarile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Rayn a spus:

se mira astia la tv de o alta anomalie pandemica

politia impotriva populatiei, cica

chiar nu intelegeti ca astia nu-s politisti ?

 

Ba sunt politisti, dar "nu cunosti omul pana nu stai cu el in casa". Acum se vede real ce le poate pielea, cand avem posibilitatea sa ne cunostem mai indeaproape.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Rayn a spus:

"Iohannis 24 IUNIE 2021 : Campania de vaccinare a fost un succes, practic am oprit pandemia..""

 Domnul presedinte e la Cotroceni cam ce e Catu la PNL.

Probabil asa a fost carma si, nevinovat fiind, a fost condamnat la 2 mandate.

A spus atatea prostii incat il banuiesc a nu fi aflat nici acuma ce post ocupa, se crede stomatolog, altfel nu stiu de ce se uita in gura unor consilieri dezorientati. Ma rog, nu stiu sigur in gura cui se uita si cat e de constrans, dar omul e de comedie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a trecut vremea cand mi-am creat si eu un alt cont, tocmai ca sa mai pot posta impotriva cenzurii

o anomalie, in mod corect n-as fi fost suspendat

sa-ti raspund minimal totusi...

raportarile sunt false  - puse intr-o lista se poate observa ca exista un fel de puzzle din care reiese minciuna - se poate demonstra
politia ca institutie este falsa - politistii pusi intr-o lista a actiunilor intreprinse pot fi depistati care-s militieni vs care-s oameni - se poate demonstra
institutia prezidentiala debiteaza vorbe false - suficient ca spusele sa fie puse una langa alta ca sa se poata observa ca-s citate misiunile primite  - altfel cum pot fi explicate inadvertentele si incoerenta ?
 

Editat de Rayn
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, Rayn said:

asta nu-i niciun sindrom

este o anomalie

A existat din cele mai vechi timpuri. Divide et impera. Nu văd anomalii în cazul celor care și-au renegat prieteniile, ci doar un comportament predictibil. Sau poate au găsit ocazia propice să se debaraseze de ei.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, Rodica` a spus:

Ar fi corect ca, virgula, Curtea aia și toate instantele oarbe care anulează restricții anticovid, sa fie obligata sa plătească cheltuielile ălora care ajung la ATI infectați la serviciu, de ex. Fiecare judecător în parte. Din viitoarea pensie speciala. Nu? 

Tu ai auzit de experti, Rodica, sau crezi ca instanțele iau hotărâri doar pe baza pledoariilor?

Corect ar fi sa plătească toti cei care au creat această mascaradă si toți cei care au profitat de pe urma ei. De exemplu, bugetarii care s-au prefăcut că muncesc, fiind luni de zile in telemunca, desi institutiile la care lucrau nu aveau mijloacele tehnice pentru a asigura prestarea unui asemenea serviciu. Ei ar trebui sa fie fortati sa dea banii inapoi. Si tot ca un exemplu, prefecturiile care au luat sporuri de 85% pentru covid, desi nu aveau relatii cu publicul si nu primeau nici macar agentii procedurali ai instantelor, ar trebui sa fortati sa dea banii inapoi. Si toti functionarii cei care au ramas fara obiectul muncii pe timpul starilor de urgenta si alerta ar trebui sa dea banii inapoi. De ce sa fie platiti pentru ceva ce nu au prestat? De ce sa nu suporte consecintele mascaradei ca toti ceilalti oameni care au fost in pericol de a muri de foame, doar pentru ca au fost protejati de clica de care aparțineau? Asta ar fi dreptate. Despre fratii lui Mengele si despre companiile farmaceutice ma abtin sa spun ceva, imi stric fensuiu.

Editat de Fiero
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Fiero a spus:

Asta ar fi dreptate. 

Despre DREPTATE iti recomand sa te gandesti doar la poemul  "Imparat si Proletar" de Eminescu, sint convinsa ca stii sa-l reciti daca eu stiu  :o:  Teribil m-a marcat acea scriere!!!

Mi-am adus aminte inca de ceva din scoala generala cand am invatat poemul asta.  Profa de romana  se prefacea ca unde se deschide catalogul de acolo va asculta pe respectivii, dar eu mi-am dat seama cand era ceva usor, se deschidea catalogul la pile, al caror parinti livrau lemnele de foc pe parcursul anului ca nu era gaz instalat niciunde in Sighet, doar ade acum cativa ani.   Cand era ceva mult si greu precum asta eram eu  si altii pe care nu ne sufereau ca sintem maghiari sau pentru altceva.   Am recitat tot cat era in cartea de romana si mi-a dat in scarba 5 si a ras de mine ca n-am accent!!!   Clasele se tineau cu usi deschise si nu stiam ca era o alta profesoara de romana in trecere si s-a oprit pentru ceva si a fost surprinsa ca mi-a dat doar 5. 

A intervenit ca precis in gluma a spus, dar madama de profa mea urla deja ca ea stie sa estimeze potentialul elevilor si multe altele si eu n-am viitor, accentua cu tarie voi fi nimicita de nu mai tin minte de cine ca eram chiaburi, bunicii pe vremuri ca de la noi au confiscat si mancare dintre dinti in 1964  pe 10 Mai, noaptea. 

Dar deja era si directorul acolo si multi altii care l-au dus acasa pe un motiv oarecare, locuia peste drum de scoala, nu era din localitate, era adusa din Lugoj parca, din orfelinat sa ne invete romana.   Nu mai tin minte in ce clasa eram dar ea era al 2-lea an de predat dupa facultate, varsta nu era prea mare intre noi.   

Cu un an ianinte in Romania a fost introdus 8 ani pentru scoala generala si 4 de liceu sa fie 12 ani, dar profa a terminat cu 11 clase si cativa ani de ceva scoala superioara.    N-a apucat 40 de ani nici aia, cancerul l-a mancat desi avea la bani ca nu trecea pe nimeni fara o suma mare care voia sa mearga la Liceul Teoretic.

Noi nu i-am dat nimic, eu am plecat de acolo, definitiv, intre maghiari, unde matematica si fizica prima, nu accentul maghiar, la exprimare.   

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, Rayn a spus:

1 - a trecut vremea cand ...

sa-ti raspund minimal totusi...

2 - raportarile sunt false  - puse intr-o lista se poate observa ca exista un fel de puzzle din care reiese minciuna - se poate demonstra
politia ca institutie este falsa - politistii pusi intr-o lista a actiunilor intreprinse pot fi depistati care-s militieni vs care-s oameni - se poate demonstra
institutia prezidentiala debiteaza vorbe false - suficient ca spusele sa fie puse una langa alta ca sa se poata observa ca-s citate misiunile primite  - altfel cum pot fi explicate inadvertentele si incoerenta ?
 

1 Pe bune?! Citeste din nou dupa ce dai refresh! Nu am spus niciodata ceea ce credeti voii!  Daca tot nu intelegi, reformulez si partea cu politistii si pe cea cu presedintele.110 Smileys ideas | emoticons emojis, smiley emoji, funny emoji

2 - Institutul de statistica a oferit datele referitor la nr. de decese pe anul 2020, posibil si pe 2021 si, dincolo de a fi sau nu pandemie de Covid, apar 10% (daca mai retin bine) mai multe decese decat in anii precedenti. Asta nu s-a mai intamplat pana acum in utimele decenii.

Daca e sau nu falsa raportara, nu am de unde sa stiu. Poate imi oferi ceva credibil!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, The Unknown a spus:

Despre DREPTATE iti recomand sa te gandesti doar la poemul  "Imparat si Proletar" de Eminescu, sint convinsa ca stii sa-l reciti daca eu stiu  :o:  Teribil m-a marcat acea scriere!!!

Mi-am adus aminte inca de ceva din scoala generala cand am invatat poemul asta.  Profa de romana  se prefacea ca unde se deschide catalogul de acolo va asculta pe respectivii, dar eu mi-am dat seama cand era ceva usor, se deschidea catalogul la pile, al caror parinti livrau lemnele de foc pe parcursul anului ca nu era gaz instalat niciunde in Sighet, doar ade acum cativa ani.   Cand era ceva mult si greu precum asta eram eu  si altii pe care nu ne sufereau ca sintem maghiari sau pentru altceva.   Am recitat tot cat era in cartea de romana si mi-a dat in scarba 5 si a ras de mine ca n-am accent!!!   Clasele se tineau cu usi deschise si nu stiam ca era o alta profesoara de romana in trecere si s-a oprit pentru ceva si a fost surprinsa ca mi-a dat doar 5. 

A intervenit ca precis in gluma a spus, dar madama de profa mea urla deja ca ea stie sa estimeze potentialul elevilor si multe altele si eu n-am viitor, accentua cu tarie voi fi nimicita de nu mai tin minte de cine ca eram chiaburi, bunicii pe vremuri ca de la noi au confiscat si mancare dintre dinti in 1964  pe 10 Mai, noaptea. 

Dar deja era si directorul acolo si multi altii care l-au dus acasa pe un motiv oarecare, locuia peste drum de scoala, nu era din localitate, era adusa din Lugoj parca, din orfelinat sa ne invete romana.   Nu mai tin minte in ce clasa eram dar ea era al 2-lea an de predat dupa facultate, varsta nu era prea mare intre noi.   

Cu un an ianinte in Romania a fost introdus 8 ani pentru scoala generala si 4 de liceu sa fie 12 ani, dar profa a terminat cu 11 clase si cativa ani de ceva scoala superioara.    N-a apucat 40 de ani nici aia, cancerul l-a mancat desi avea la bani ca nu trecea pe nimeni fara o suma mare care voia sa mearga la Liceul Teoretic.

Noi nu i-am dat nimic, eu am plecat de acolo, definitiv, intre maghiari, unde matematica si fizica prima, nu accentul maghiar, la exprimare.   

Știu cum mergeau lucrurile si pe vremea comunismului, Olga, l-am prins cu toate splendorile lui, eu eram sarantoaca si orfana de tată, dar singura protectie de care am beneficiat a fost ca nu plateam fondul clasei, care si pe atunci era la moda. In rest, nimic. Invatatoarea pe care am avut-o putin timp in clasa I si in clasa a IV-a, ca am schimbat vreo 4, m-a aruncat ca pe o masea stricata la o alta clasa, pentru ca aterizasem din greseala intr-o clasa numai cu pilosi. Preferata ei era fata unui secretar de partid, careia ii dadea 10 atunci cand stia si daca lua 4 la vreo lucrare nu i-l trecea in catalog, pentru ca spunea ca sigur isi va indrepta greseala si nu vrea sa ii strice media. Apoi urmau aia care aveau fie tot parinti cu functii influente prin partid, fie aia care ii duceau cadouri pentru ca parintii lor lucrau in comert. Era o ordinara. Noroc ca diriginta, profesoara de matematica, a fost o femeie cumsecade, nu a tinut cont de recomandarile distinsei, ea acorda notele pe drept. Si si ceilalti profesori erau destul de corecti, cu mici exceptii. Si ce s-a mai minunat invatatoarea cand a venit in clasa a V-a sa vada ce note avem fiecare si a vazut ca multi dintre protejatii ei, premianti cu coronita, erau mult sub mine, aveau note jalnice. S-a uitat la mine si m-a felicitat pentru "progres".  :))) Noroc ca diriginta i-a interzis dupa o vreme sa mai vina in clasa noastra. Ghici cine a murit de cancer? Tocmai diriginta, la 40 de ani, cotoroanta traieste si acum, are peste 90 de ani, universul  a dat eroare. :)))

 

 

Asta cred ca v-am spus-o si eu acum mult timp, mi-a zis-o un doctor fix la inceputul "pandemiei", testele covid nu au specificitate, detecteaza, daca nu dau erori, orice virus gripal ca fiind covid.

"Vesti proaspete din Canada.

In Canada si in unele state din US procesul de testare in masa a fost suspendat pe motiv ca se cheltuie prea multi bani pe teste si ca toata lumea testeaza pozitiv, cu sau fara simptome.
Bazat pe legislatiile provinciilor canadiene toti cei care testeaza pozitiv chiar si fara simptome, sunt obligati sa se carantineze intre 5-10 zile, depinde de provincie. In acelasi timp, cei care stau acasa pentru ca au testat pozitiv, beneficiaza de bani de concediu de la guvernul federal pe toata perioada cat stau acasa. 
Asadar, si-au zis ca daca nu mai testeaza, lumea nu stie ca e bolnava si nu se mai cere sa stea acasa. Si cand le ziceam acum 2 ani treaba asta, nu m-au crezut.
Trudope incepe sa se inece in propriul rahat."

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×