Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

De obicei cand cineva iti greseste, e usor sa pleci. Dar cand cineva nu iti greseste cu nimic dar nu iti poate da ceea ce ai vrea tu de fapt? Cum te retragi usor din peisaj? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ii spui, ii arăți ce vrei. Macar sa stie ce astepti de la el. Daca nici dupa aia... drumurile se despart acolo.

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, Maeve. a spus:

De obicei cand cineva iti greseste, e usor sa pleci. Dar cand cineva nu iti greseste cu nimic dar nu iti poate da ceea ce ai vrea tu de fapt? Cum te retragi usor din peisaj? 

ii spui ca ai realizat ca nu iti e dor de el cand nu e in preajma ta si ca asa e cinstit, sa ii spui, sa nu isi faca sperante desarte.

Iar daca insista, raspunde-i tot mai rar, nu trebuie sa te indepartezi brusc, fa-o treptat, ii raspunzi tot mai rar si vorbesti cu el tot mai putin..., sa inteleaga ca nu e prioritatea ta ... pana nu te mai cauta.

Editat de Stu'
  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de relatie. Sa zicem ca m-am indragostit dar el nu ma vede ca partenera. Si nu prea mai pot sta in preajma lui chiar daca am treburi profesionale cu el. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, Maeve. a spus:

Nu e vorba de relatie. Sa zicem ca m-am indragostit dar el nu ma vede ca partenera. Si nu prea mai pot sta in preajma lui chiar daca am treburi profesionale cu el. 

atunci pur si simplu nu il mai frecventezi...si daca insista, la fel, ii raspunzi tot mai rar si tot mai putin, pana nu mai insista.

Editat de Stu'
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 minute, Stu' a spus:

atunci pur si simplu nu il mai frecventezi...si daca insista, la fel, ii raspunzi tot mai rar si tot mai putin, pana nu mai insista.

nu ar insista cu nimic...e doar dilema mea personala...deja a inceput sa ii dea inimi lui una.. nu imi mai bat capul

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
59 minutes ago, Maeve. said:

Nu e vorba de relatie. Sa zicem ca m-am indragostit dar el nu ma vede ca partenera. Si nu prea mai pot sta in preajma lui chiar daca am treburi profesionale cu el. 

Păi primul mesaj nu are nici o legătură cu ăsta.

În primul rând, nu ești îndrăgostită, doar ți s-a pus o pată aiurea, pe care pari să ți-o fi alimentat fără nici o bază reală. Dacă nu te vede ca parteneră, nu înțeleg de ce-ți creezi singură probleme. Cum poți să îți faci filme cu cineva care nu e interesat, asta nu înțeleg la femei, în general, că parcă bărbații sunt mai realiști, totuși. Mai ales din mediul profesional, unde există posibilitatea să mai ai de-a face cu el - tu știi cu ce frecvență și in ce contexte.

Scuză-mi franchețea, dar ai același discurs ca acum 10 ani, adică pari la fel de imatură emoțional, încă idealistă, visătoare, crezi in Făt Frumos. Ai nevoie să lucrezi la lucrurile care te împiedică să te maturizezi sau să percepi realitatea în mod corect. 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×