Sari la conținut
Forum Roportal
BigMan

RAZA - trupa noua

RAZA  

8 membri au votat

  1. 1. Place?

    • da
      5
    • nu
      3


Postări Recomandate

RAZA

 

Trupa infiintata la sfarsitul anului 2005 si formata din:

 

George Patranoiu - chitara

Dan Ionescu - chitara

Vlady Sateanu - bass

Ovidiu Condrea - tobe

Elena Vasile - voce Stil abordat: cat mai rock

 

raza.jpg

 

George Patranoiu - chitara

a cantat in: Metrock, The Order, Schimbul 3, Krypton, Act, Illegal Operation, Taxi

 

Dan Ionescu - chitara

a colaborat cu diverse trupe (Metrock, NA etc.)

 

Vlady Sateanu - bass

a cantat in: Thamyras, Jazztoday, Accident, Hotel FM

 

Ovidiu Condrea - tobe

a cantat cu: A.G. Weinberger, Harry Tavitian, Nightloosers

 

Elena Vasile - voce

a cantat in: Cromatic (Marin Petrache Pechea Band), HO-RA si cu Tiger 1

 

Raza se vrea a fi o trupa in care toti membri au drepturi si indatoriri absolut egale, o trupa creata dupa un model vechi, poate desuet, bazat pe prietenie si afinitati reciproce. Nu exista un producator care sa ne fi adunat de ici de colo. Povestea a inceput la o bere si continua cu bere, suntem entuziasti si increzatori si incercam sa nu facem compromisuri. Suntem profesionisti cu experienta in domeniu, fiecare dintre noi a avut de-a face cu scena, fiecare vine cu un capital de experienta pe care incercam sa-l cuantificam intr-un produs care sa fie pe placul consumatorilor de gen. Venim din zone diferite ale muzicii dar avem un punct comun, dorinta de a ne regasi intr-un proiect care sa ne reprezinte.

 

http://www.soundclick.com/bands/pagemusic.cfm?bandID=506013

http://www.audiostreet.net/artist.aspx?artistid=43354

http://www.phoenix.ro/raza/

 

Duminica 4 Iunie, la terasa Old School (in spate la Preoteasa), ora 20.30, concert Raza, in deschidere trupa Q.

 

Miercuri 7 Iunie, Coyote Ugly Club, in pasajul Victoria, ora 20.30, concert Raza, in deschidere trupa Q, invitat special Ioan Gyuri Pascu

 

 

Cu stima,

 

Raza Booking

 

raza_400.jpg

post-38755-1149118730_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Agorafobie-ca numai pe asta am putut-o. Melodie faina clara cinstita (parca esti in aer curat), aranjament bun. Ea aduce ceva dirty in peisaj, dar e misto contrastul. Banuiesc ca santeti oradeni.(sau ma rog, careva)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci nu stiu de ce atata agitatie, sincer trupa nu mi se pare cine stie ce.... solista ... nu mai zic.. fizic, vrea sa arate ca tarja turunen, la voce... mai merge... dar park prea se chinuie, dar e destul de rock vocea pt o femeie, .. instrumental, chiar bunicel.... dar mai bine gaseau sa faca cover la altceva dekt la mel lui sterian.. asta e parerea mea.... sunt curioasa ce o sa urmeze in viitor... plus ca inceputul asa e pt toti... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

`s deceptionat si io vis-a-vis de melodia aia.

Vali Sterian o canta.

Fata asta lalaie un sfarsit de vers pe 7 masuri.

Cam ca Irina Loghin.

Nu stiu cine v-a indemnat s-o cantati la modul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×