Sari la conținut
Forum Roportal
Motorină

Cum deosebim amabilitatea de invitatia la flirt?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 1 oră, -Eva- a spus:

As vrea sa te ajut mai mult, dar in afara de semnalele non-verbale, pe care nu te poti baza oricum 100%, adevarul e ca si femeilor le e la fel de greu sa faca deosebirea intre amabilitate si interes. Sau cel putin, mie. De obicei asteptam sa zica barbatul ceva, sa ia taurul de coarne. :biggrin: Am vazut ca scriai mai sus ca nu faci nici un pas pana nu stii sigur ca e interes. Nasol. Uite asa murim asteptand si unii si altii :lol2:

Eee.. O abordare stiu sa fac, mai ales cand se leaga dialoguri.

Problema e ca multe asteapta insistente imposibil de auzit de la mine :pardon:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca a fost cu un prieten de-al meu, am interactionat foarte putin si strict profesional, in prezent e cu altcineva, dar opreste traficul de fiecare data cand ma vede, ca sa ma salute cu jumatate din corp si 120% zambet, e amabilitate? E altceva? :lol2:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu contează. Ceea ce contează e dacă tu o placi sau nu. Dacă o placi vei găsi o cale spre ea. Dacă nu, chiar nu contează ce e. 

Urez de buna revenire. :hi:. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 minute, Rodica` a spus:

Nu contează. Ceea ce contează e dacă tu o placi sau nu. Dacă o placi vei găsi o cale spre ea. Dacă nu, chiar nu contează ce e. 

Urez de buna revenire. :hi:. 

De la mine ar fi interes, e misto fata. Dar cum spuneam, are pe cineva.

Buna regasire, dar n-am fost plecat (de pe forum). N-am avut ce posta, nici n-am vazut activitate prea multa.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Motorină a spus:

Daca a fost cu un prieten de-al meu, am interactionat foarte putin si strict profesional, in prezent e cu altcineva, dar opreste traficul de fiecare data cand ma vede, ca sa ma salute cu jumatate din corp si 120% zambet, e amabilitate? E altceva? :lol2:

Asta depinde de tine cum sortezi prioritatile, dupa importanta personala sau de strict business!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Mi-a fost greu!" Soția româncă a șefului Ferrari, dezvăluiri despre începutul relației: "M-a invitat la cină și mi-a dat un test!"

*Imagineaza cat i-a fost de greu invitatia la Tango dupa un test la care inca n-a stiut rezultatul* ...

De cate ori ma uit la asa o poza cand intre amorezi exista mai multe generatii, realizez ca n-am idee de viata lor ca eu n-am fost la acea varsta aproape de un om de acea varsta!!! 

In familie, toti barbatii au murit mult mai devreme, chiar si bunicii, doar mama tatalui a trait 99,99 de ani si fiica ei cea mai mica.  Bunicul Veteran a trait 75 de ani, dar a fost greu pentru noi nepoti sa vorbim cu el, ca avea un alt vocabular in toate limbile cunoscut de el. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×