Sari la conținut
Forum Roportal
Motorină

Cum deosebim amabilitatea de invitatia la flirt?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

22 minutes ago, NicolaeT said:

Normal ca iti convine sa zici asa ceva, ca n-ai chef sa te tot bata la cap toti uratii. Da-i incolo de urati, timpul tau e limitat, trebuie sa fie petrecut in urmarirea frumosilor.

Ptiuuu, sufletul petrecerii ești, Neculai.

 

  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 minutes ago, NicolaeT said:

Tu ai trait intr-o epoca in care liberalizarea femeilor nu era deplina. Asa ca nu-ti fa iluzii, nu te-a luat de frumos ce esti, ci te-a luat de gura lumii, sa aiba si ea acolo o familie sa nu o vorbeasca lumea de rau. Ca daca era dupa ea si azi il astepta pe Fat Frumos.

Am trăit și-n „epoca aia”, dar mai mult am trăit și trăiesc în „epoca asta”, în care trăiești și tu . M-a luat pur și simplu de frumos! Asta e, nu tre' să fii invidios. Ci tre' doar să-ți accepți condiția pe care singur ți-ai impus-o.

  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 19.09.2021 la 23:15, Motorină a spus:

Mi se pare prea pustie categoria;

Care sunt indiciile ca o persoana (de varsta apropiata si sex opus), ar putea fi interesata de noi?

Cum diferentiem o persoana neinteresata dar educata, prietenoasa, de una care incearca sa ne cunoasca? 

Cum stim (mai ales noi, baietii/barbatii), cand e cazul sa aruncam propuneri/semne, si cand sa stam potoliti?

Online sau live ? Ca in zilele astea cam asa se pune problema. Live, de obicei body language: aia cu pupilele, te priveste in ochi cand iti vorbeste, zambeste mult, se joaca cu parul sau isi atinge gatul- gasesti tot felul de clipuri legate de asta pe net. Iar online, daca initiaza si ea conversatii si in general daca iti acorda mult timp pentru discutii clar e interes. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 ore, -Eva- a spus:

Online sau live ? Ca in zilele astea cam asa se pune problema. Live, de obicei body language: aia cu pupilele, te priveste in ochi cand iti vorbeste, zambeste mult, se joaca cu parul sau isi atinge gatul- gasesti tot felul de clipuri legate de asta pe net. Iar online, daca initiaza si ea conversatii si in general daca iti acorda mult timp pentru discutii clar e interes. 

Live e problema, online nu prea există politețe :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, Motorină a spus:

Live e problema, online nu prea există politețe :laugh:

As vrea sa te ajut mai mult, dar in afara de semnalele non-verbale, pe care nu te poti baza oricum 100%, adevarul e ca si femeilor le e la fel de greu sa faca deosebirea intre amabilitate si interes. Sau cel putin, mie. De obicei asteptam sa zica barbatul ceva, sa ia taurul de coarne. :biggrin: Am vazut ca scriai mai sus ca nu faci nici un pas pana nu stii sigur ca e interes. Nasol. Uite asa murim asteptand si unii si altii :lol2:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Maeve. a spus:

hai ca doi sunt cuplati. am aflat azi. noroc de Craciunu asta, de vibe ca posteaza lumea poze 

Macar nu iti pierzi timpul aiurea. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×