Sari la conținut
Forum Roportal
Motorină

Cum deosebim amabilitatea de invitatia la flirt?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 20 minute, NicolaeT a spus:

Pai n-am zis ca esti rational. Tu nu iti doresti o conexiune de suflet. Tu iti doresti una pe care sa o sexezi. Asa ca ia una acolo care o fi, da mass cu "hai la mine sa facem sex". Conexiunile spirituale sunt pentru 0,01% din oameni. Restul animale la gramada, straini care impart aceeasi casa pentru sex.

Aualeu... Credeam ca dna Olga strica topicul.

La 19.09.2021 la 23:15, Motorină a spus:

 

Care sunt indiciile ca o persoana (de varsta apropiata si sex opus), ar putea fi interesata de noi?

Cum diferentiem o persoana neinteresata dar educata, prietenoasa, de una care incearca sa ne cunoasca? 

Cum stim (mai ales noi, baietii/barbatii), cand e cazul sa aruncam propuneri/semne, si cand sa stam potoliti?

Nu era vorba de sex aici, si nici de mine. E o situatie straina pentru unii si unele, familiara pentru altii. Daca nu intelegi, mergi mai departe.

Nu am intrebat cum sa intru in vorba cu o fata.

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Stu' a spus:

pe aia cu pupilele dilatate o stiti?

Da! Functioneaza. Venea o colega de serviciu la mine, imi dadea toate semnele + pupilele mari, apoi s-a maritat :lol2:

Inca imi da toate semnele. Pe ale mele le-a refuzat, am iesit mult dar m-a lasat in friendzone, in favoarea sotului.

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut. Se apropia usor cand era libera, dar aparea actualul sot, care ii era irezistibil, si incepea sa ma duca cu vorba. Era previzibil.

Dar in materie de semne, era totul un fals pozitiv. Cand aveam contact vizual, nu mai vedea pe nimeni in jur, se inrosea, pupilele dilatate, imi aducea dulciuri, etc... Apoi se ferea complet cand incercam sa fac ceva.

* asta s-a intamplat acum 4-5 ani, nu e subiectul topicului :o:

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce sa faci, in viata trebuie sa mai iei si decizii.

E vorba aceea : sa alegi dintre un rau mai mic si un rau mai mare.

Nu e usor nici cand ai de ales intre un bine relativ mai mic si un bine relativ mai mare.

Editat de Stu'
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, lasa, ca am asa un feeling ca Motorina nu-si dorea neaparat sa fie el sotul tipei aleia.:o:

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai citit topicul, sa inteleg?

: )))))

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Enki a spus:

Eh, lasa, ca am asa un feeling ca Motorina nu-si dorea neaparat sa fie el sotul tipei aleia.:o:

Corect :laugh:

Nu eram potriviți decât fizic și moral. În rest, trăgeam în direcții diferite. Știam și la vremea respectivă, sigur știa și ea. De aia am rămas doar prieteni. Care nu se sună, ca să fie copiii ai cui trebuie, vorba cuiva de mai sus. Când ne întâlnim sunt aceleași semne, dar e fumată treaba. 

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Stu' a spus:

ai citit topicul, sa inteleg?

: )))))

Cred că a citit printre rânduri :laugh:

Topicul celălalt (virgula) nu e despre colega asta, e ceva mai vechi.

 

  • Like 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×