Sari la conținut
Forum Roportal
warmonger2020

Companii cu angajatori neseriosi si nesimtiti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Plus.

USR e tot o struțo-cămilă, iar Cioloș, fondatorul PLUS, a fost conștient că un partid idealist nu are șanse reale într-o țară ca România. 

Domn' profesor, până la urmă, dacă stăm în cur și cugetăm, nu e despre partide. Fută-le dracu' de partide.

E despre oameni, despre mentalitate. 

Și, din păcate, mentalitatea românilor e profund balcanică, fapt care atrage, pe lângă farmecul oriental, dezavantajele lipsei unei gândiri raționale, progresiste.

România, când o trăiești din interior, e o mare jale. Din toate punctele de vedere.

  • Like 2
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citindu-te, îmi vine în minte poezioara aia: 

La noi sunt codri verzi de brad

Și câmpuri de mătasă;

La noi atâţia fluturi sunt

Şi-atâta jale-n casă.

 

Oricum, am înțeles că speranța ta e Plus! :smile:

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Jalea mare mi se pare situația muncii la noi. Dacă vrei sa angajezi nu ai pe cine. Oricâți bani oferi. Dacă vrei sa te angajezi și nu ești instalator sau macaragiu, fierar betonist sau ITist... Naiba te ia. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar dacă ești bâldâbâcar, ce faci? Ai șanse? :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Nici o firmă din Romania nu da doar salariu fix pentru departamentul vânzări. De obicei e un salariu minim plus bonus din vânzări.  

Un amănunt important pe care l-ai scăpat.

2.Ti-a promis că te suna și nu te-a sunat nici după o săptămână? Și tu vrei sa lucrezi in vânzări? Pai hai sa plângem că noi nu putem sună sau trimite un email frumos sau chiar mai multe până primim răspuns. Plângi Miguel că Estella nu te vrea și poate a făcut și trei copii cu Armando între timp, curva dracului.

3. Sunt multe siteuri de specialitate unde te învață ce sa spu și ce să nu spuii la un interviu în funcție de specificul postului .Daca vrei sa lucrezi in vânzări dar abordezi problema de parcă te angajezi că funcționar public în vremea comuniștilor nu prea ai șanse să obții postul.

 

Eu oricum îți țin pumnii sa găsești un job cat mai bun cat mai repede. Nu pare ceva imposibil din felul în care scrii pe forum. 

 

 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am experiente tot mai plăcute fata de oamenii din magazin, showroom, etc. Alta data îți spunea prețul și gata. Îți place iei dacă nu, pleci. 

De curând nenea mi-a arătat detalii tehnice, le-a trimis pe email, a dat carte de vizita, m-a scutit de avans deși mi l-a comunicat inițial... ce mai, a umblat cu mine ca și cu ouăle sa nu ma sparg și sa plec. 

Sigur, nu dedemansialtiprosti. Aia o sa moara odată cu firma lor de kko ceea ce le doresc cât mai rapid. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 ore, Vriies a spus:

Dar dacă ești bâldâbâcar, ce faci? Ai șanse? :laugh:

Daca te referi la scafandru... Asta posibil ca știi matale mai bini. :cool:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Rodica` said:

Daca te referi la scafandru... Asta posibil ca știi matale mai bini. :cool:

Nu la scafandru, ci la bâldâbâcar. A nu se confunda! Meserii diferite...

Bâldâbâcarul e ăla care stă pe marginea bălții, între orele 9 și 17, aruncă din când în când câte o piatră în baltă iar balta face: „bâldâbâc!”:laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 19 minute, Vriies a spus:

Nu la scafandru, ci la bâldâbâcar. A nu se confunda! Meserii diferite...

Bâldâbâcarul e ăla care stă pe marginea bălții, între orele 9 și 17, aruncă din când în când câte o piatră în baltă iar balta face: „bâldâbâc!”:laugh:

Ma gândeam eu ca ceva de mare viitor tre sa anunți. Mai ales dacă face și ore suplimentare. 

Una peste alta nu cred ca e de râs. Mai ales ca nu știm ce ii așteaptă pe copiii noștri.. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 minutes ago, Rodica` said:

Ma gândeam eu ca ceva de mare viitor tre sa anunți. Mai ales dacă face și ore suplimentare. 

Una peste alta nu cred ca e de râs. Mai ales ca nu știm ce ii așteaptă pe copiii noștri.. 

Eh, mai facem și noi haz de necaz.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×