Sari la conținut
Forum Roportal
warmonger2020

Companii cu angajatori neseriosi si nesimtiti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 Intamplari care  iti strica toata saptamana si te baga in depresie.   

1. Altex - ma invita la interviu pentru postul de consilier vanzari - salariu 1800 lei, plus bonuri de masa. Zice ca imi va face training, ca bla-bla-bla. Citesc in mail ca au sediul in Ilfov, in afara Bucurestiului.  Ii sun sa-i anunt ca voi intarzia cu o ora  ca era foarte departe  pe nr. de telefon trimis pe mai , dar tipul imi zice  ca e GRESEALA, ca nu e niciun manager.  Ma intorc acasa cu paguba de 12 lei, cheltuiti pe doua drumuri, cu cate doua autobuze. Angajatorul nu m-a mai sunat sa ma intrebe de ce n-am sosit la interviu.  Cred ca nici nu-i pasa si nici nu voia sa ma angajeze,   

2. Telekom - ma invita un alt manager la interviu prin ZOOM  pentru postul de vanzator servicii- sarcina mea principala este sa vand servicii unor persoane juridice care lucreaza in administratie. Ma avertizeaza ca sa ma astept la niste injuraturi, ca asa sunt romanii, dar accept oferta. Salariul - 2000 lei.   El imi promite ca o sa ma sune luni sa ma cheme sa aduc actele si sa incep instruirea de 2 saptamani. Trece weekendul si nu primesc niciun apel. 

3. Ikea - ma suna o HR-ista sa ma invite la interviu pentru consilier vanzari.  Ii spun ca nu pot veni la sediu pentru ca momentan nu am bani de transport fiindca au crescut tarifele si ii propun sa facem interviul online. Ea accepta si imi spune ca o sa-mi trimita maine o  invitatie prin Microsoft Teams. A doua zi , vad ca nu primesc nimic, o sun eu si o  intreb daca mai ma cheama la interviu. A zis ca da, dar ca are treaba si ca o sa ma sune peste cateva ore. Au trecut 2 zile de atunci! 

4.Bonus Group -Ma cheama la interviu pentru postul de supraveghetor monitorizare video. Ma intampina o tipa inalta si atragatoare ce parea draguta dupa aparente. In realitate era o falsa care doar isi facea targetul de intervievat fraierii. Ca posturile sunt deja luate. Sarcinile sunt simple: 12 ore stai sa monitorizezi ecranele. Bun, si totusi tipa imi da test de matematica si unul de pariuri sportive pe care trebuie sa le rezolv in 30 minute. Cica matematica simpla , dar imi da radicali ..... si alte 10 intrebari despre jocurile de noroc. Pai scuza-ma , dar:
-in CV-ul mei scria clar ca am studii in domeniul umanist
-ce treaba are postul de supraveghetor video cu matematica?
Si de ce ar trebui sa stiu cu ce se mananca jocurile de noroc cand nici macar nu pot vedea pe ecran pe sloturile aparatelor? Pentru ca naiba, mi-a spus personal ca eu trebuie doar sa depistez furturile si bataile dintre clienti. Ce treaba au problemele de radicale, procentele si ecuatiile cu asta?

5.  Orange:
-ajung la sediu, ma intalnesc cu HR-ista care parea degajata, zambitoare,
-imi da un test cu doua exercitii : 1. sa corectez gramatical un fragment si 2. sa raspund unei reclamatii.
-vine recrutoarea cu inca doi team-leaderi
-incep sa-mi adreseze intrebari idioate si sa se uite urat la mine, fata in schimb se uita cu un zambet tamp. Si unul din ei ma intreaba " in ce tara a fost colega noastra?" . Ma punea sa ghicesc tara in care a fost ea!   In sinea mea imi dau seama ca sunt respins din start, ca postul era demult ocupat si ca de fapt tipa ma chemase la interviu doar ca sa-si faca targetul de interviuri.
-nu-mi comunica salariul evident
-dupa o saptamana imi transmite cu un mesaj de tip spam ca s-au decis sa mearga mai departe cu un alt candidat
 

 

6. Vodafone

Am aplicat pentru o pozitie de vanzator intr-un magazin din sediul Vodafone, Pipera. Vin la interviu si ma intalnesc cu recrutoarea care era tare tafnoasa si stresata, total lipsita de rabdare si respect fata de candidat.Cred ca voia doar sa-si faca targetul de interviuri.Imi spune din start cat e salariul si ca trebuie sa fac un target, iar daca nu-l fac, indiferent cat am muncit, comisionul imi este anulat...pana aici o bila alba. Faptul ca a fost sincera.Dar apoi vine partea de proba care nu are nicio legatura cu vandut servicii si abonanente de telefoane.
Imi pune doua intrebari de role-play parca in bataie de joc:
1. sa-i vand birou de avocatura cu saltea de pat
2. sa o conving sa cumpere apartamentul si nu garsoniera
La prima intrebare am stiut sa raspund, dar la a doua intrebare m-a repezit si a incetat interviul.
Mai bine ca a incetat fiindca ma enerva.

 

7.CGS Romania 

Ma cheama la interviu pentru un proiect  in care trebuie sa le vand clientilor niste varietati de flori . Imi trimit doua recrutoare care imi zambesc fals. Desi mi se parea clar ca voi fi respins, imi promite ca o sa-mi transmita un feedback . Evident ca au uitat sa o faca. A trebuit sa-i sun ca pe urma sa-mi spuna ca ma vor chema la interviu pentru alt proiect care se numea Sprint.Ca sa-mi spuna ca nu stiu bine engleza, si totusi insasi recrutoarea se incurca. Si pe deasupra, mai era si o mincinoasa. Si sa nu uit, evita sa va comunice salariul. Ba chiar imi spunea ca majoritatea clientilor au dialecte diferite in limba engleza, asadar nu inteleg de ce ar trebui sa cunosc limba engleza la modul Shakespeare. Realizez ca m-au chemat doar ca sa-si faca targetul de interviuri.  

 

8. RCS/RDS

Mi-au promis ca imi vor da un raspuns dupa o saptamana de la interviu si nu mi-au transmis nimic.

 

9. Regina Maria

Am fost la interviu pentru postul de agent Call Center. Mi-au dat de rezolvat un  test de logica si gramatica. L-am trecut! M-au chemat apoi la cel de-al doilea interviu care a fost scurt.
Mi-au promis ca ma vor suna sa-mi dea raspuns, fie si el negativ.
A trecut o saptamana, nimic!
 

 

10. TELUS

Am mai fost la inca un interviu pentru postul de operator vanzari in limba romana.Dau de un recrutor care e al naibii de ingamfat. Sustin testul de gramatica si trec mai departe la interviu.
Ma pune sa povestesc despre mine, ce calitati si defecte am, ca de ce am plecat de la joburile anterioare.....
Ma intrerupe si imi spune din start ca nu sunt facut pentru acest job.Ma ia cu chestii ca "de ce nu mai bine te faci ghid turistic?".
Imi venea sa-i spun "ok, dar bani pentru curs de unde?"In fine, m-a luat cu bla-bla-uri multe, ca trebuie sa fac ceva cu viata mea, ca timpul e scurt, ca nu merita sa vand cosmetice.    


Acum pe bune, daca a devenit asa de greu sa te poti angaja pentru un amarat de post de agent vanzari pe minimul pe economie in limba romana in aceasta tara....e clar ca e de EMIGRAT!

 

Editat de warmonger2020

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am primit pe mail daca vreau sa ma alatur echipei wizzair. Cabin crew, office si pilots. Got pilot skills?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu ghid turistic din prima, dar agent la o travel agency? La ce logoree ai, ii imbarligi imediat cu pachete de alea de Maldive sau Hawaii

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
49 minutes ago, Enki said:

Poate nu ghid turistic din prima, dar agent la o travel agency? La ce logoree ai, ii imbarligi imediat cu pachete de alea de Maldive sau Hawaii

Acum, na, logoreea e musai să fie direcționată în sensul acceptat de angajator. 

1 hour ago, warmonger2020 said:

 Intamplari care  iti strica toata saptamana si te baga in depresie.   

1. Altex - ma invita la interviu pentru postul de consilier vanzari - salariu 1800 lei, plus bonuri de masa.  

2. Telekom - ma invita un alt manager la interviu prin ZOOM  pentru postul de vanzator servicii- sarcina mea principala este sa vand servicii unor persoane juridice care lucreaza in administratie.  

3. Ikea - ma suna o HR-ista sa ma invite la interviu pentru consilier vanzari.  Ii spun ca nu pot veni la sediu pentru ca momentan nu am bani de transport fiindca au crescut tarifele si ii propun sa facem interviul online.  Au trecut 2 zile de atunci! 

4.Bonus Group -Ma cheama la interviu pentru postul de supraveghetor monitorizare video.  
-in CV-ul mei scria clar ca am studii in domeniul umanist
-ce treaba are postul de supraveghetor video cu matematica?
Si de ce ar trebui sa stiu cu ce se mananca jocurile de noroc cand nici macar nu pot vedea pe ecran pe sloturile aparatelor? Pentru ca naiba, mi-a spus personal ca eu trebuie doar sa depistez furturile si bataile dintre clienti. Ce treaba au problemele de radicale, procentele si ecuatiile cu asta?

5.  Orange:
-ajung la sediu, ma intalnesc cu HR-ista care parea degajata, zambitoare,
-imi da un test cu doua exercitii : 1. sa corectez gramatical un fragment si 2. sa raspund unei reclamatii.
-vine recrutoarea cu inca doi team-leaderi
-incep sa-mi adreseze intrebari idioate si sa se uite urat la mine,  
 

6. Vodafone

Am aplicat pentru o pozitie de vanzator intr-un magazin din sediul Vodafone, Pipera. Vin la interviu si ma intalnesc cu recrutoarea care era tare tafnoasa si stresata, total lipsita de rabdare si respect fata de candidat.Cred ca voia doar sa-si faca targetul de interviuri.Imi spune din start cat e salariul si ca trebuie sa fac un target, iar daca nu-l fac, indiferent cat am muncit, comisionul imi este anulat...pana aici o bila alba. Faptul ca a fost sincera.Dar apoi vine partea de proba care nu are nicio legatura cu vandut servicii si abonanente de telefoane.
Imi pune doua intrebari de role-play parca in bataie de joc:
1. sa-i vand birou de avocatura cu saltea de pat
2. sa o conving sa cumpere apartamentul si nu garsoniera
La prima intrebare am stiut sa raspund, dar la a doua intrebare m-a repezit si a incetat interviul.
Mai bine ca a incetat fiindca ma enerva.

 

7.CGS Romania 

Ma cheama la interviu pentru un proiect  in care trebuie sa le vand clientilor niste varietati de flori .  

8. RCS/RDS

Mi-au promis ca imi vor da un raspuns dupa o saptamana de la interviu si nu mi-au transmis nimic.

 

9. Regina Maria

Am fost la interviu pentru postul de agent Call Center. Mi-au dat de rezolvat un  test de logica si gramatica. L-am trecut! M-au chemat apoi la cel de-al doilea interviu care a fost scurt.
 

 

10. TELUS

Am mai fost la inca un interviu pentru postul de operator vanzari in limba romana.Dau de un recrutor care e al naibii de ingamfat. Sustin testul de gramatica si trec mai departe la interviu.
Ma pune sa povestesc despre mine, ce calitati si defecte am, ca de ce am plecat de la joburile anterioare.....
Ma intrerupe si imi spune din start ca nu sunt facut pentru acest job.Ma ia cu chestii ca "de ce nu mai bine te faci ghid turistic?".
Imi venea sa-i spun "ok, dar bani pentru curs de unde?"In fine, m-a luat cu bla-bla-uri multe, ca trebuie sa fac ceva cu viata mea, ca timpul e scurt, ca nu merita sa vand cosmetice.    


Acum pe bune, daca a devenit asa de greu sa te poti angaja pentru un amarat de post de agent vanzari pe minimul pe economie in limba romana in aceasta tara....e clar ca e de EMIGRAT!

 

Mda, ce să zic...

Părerea mea, din ce ai povestit, e că ar trebui să fii olecuță mai diplomat la interviuri. Adică, treci testele ălea inițiale, scrise, de logică, gramatică, cunoștințe generale, mă rog, dar ai probleme la interviul final. Ceva nu se leagă, poate greșești undeva. Sper să nu te superi pe mine, însă cred că greșești în modul de abordare al interviului. Nu încerca să le arăți că ești mai deștept decât ei, că ai principii și viziune de ansamblu. Spune-le doar că ești dispus să faci treaba bine și că, de asemenea, ești dispus să înveți pentru asta. 

Zic și eu...

Oricum, îți urez multă baftă!

Și dacă nu te vei integra aici, o soluție viabilă , da, este afară. De ex., Germania. Acolo treburile sunt foarte clare. Te-ai angajat pentru bucățica aia, apoi bucățica aia trebuie s-o faci. Dar cât se poate de bine! O singură chestie...ca să răzbești și să ai o viață mai bună, tre să ai neapărat permis de conducere. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Vriies a spus:

O singură chestie...ca să răzbești și să ai o viață mai bună, tre să ai neapărat permis de conducere. 

Credeam ca deja este parte din "viata" si in Europa/Romania, acest document intre tineri mai ales care vor sa lucreze in West.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremuri am fost la un interview pentru un job in contabilitate, Accounts Receivable Clerk este titlul, sa desfac plicurile cu platile facturilor, atunci si Credit Cardurile erau copiate si trimise in plic de firme mari sau doar scrise numerele pe factura trimisa, sa le aplic conturilor respective, sa duc banii-n banca, etc., adica acele card copiii ca doar banca putea sa intre legal in acele conturi.    Dupa ce am fost interview-ata de vreo 3 persoane care habar n-aveau de contabilitate, doar lucrau acolo, proprietarul voia sa ma vada pentru o secunda si am fost condusa in biroul special ascuns foarte bine sa fie in siguranta.     Ma intreaba daca stiu sa lucrez pe Computer fiind asa de straina, ele era din Israel, iar atunci si contabilitatea nu peste tot era computerizat inca, doar in armata.   Nici Emigrarea nu era  decat cu dosare in arhive ... l-am intrebat despre care parte ar dori sa auda opinia mea, si nici el n-a stiut ce sa-mi spuna dar avea placere sa asculte vocea mea!!!   Am inceput cu Istoria Computerului, ca si eu de acolo am invatat pe vremuri in Romania, asculta ca un copil povestea de seara.  Dupa o vreme suna una din birouri daca-i e bine ca e cu o straina  ...  era incantat ca a mai invatat ceva, am bagat si basme din biblie cu numarat de pesti si apostoli si a iesit super bine la sfarsit si interview-l.  M-a angajat cu mult mai mult decat era afisat in ziar postul.  A venit sotia sa ma felicite cat este de norocos sotul cu o angajata ca mine, au divortat sa imparta banii cat mai aveau ce si ea venea ca trebuia sa-i dau o socoteala lunara ca si ea a ramas investitoare in firma ca si el, dar imi povestea si toate aventurile ei amoroase, ca la o prietena foarte intima.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 hours ago, The Unknown said:

Pe vremuri am fost la un interview pentru un job in contabilitate...

 A venit sotia sa ma felicite cat este de norocos sotul cu o angajata ca mine, au divortat sa imparta banii cat mai aveau ce si ea venea ca trebuia sa-i dau o socoteala lunara ca si ea a ramas investitoare in firma ca si el, dar imi povestea si toate aventurile ei amoroase, ca la o prietena foarte intima.   

Da tu i-ai povestit ei toate aventurile tale amoroase? :tongue:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 03.09.2021 la 17:18, warmonger2020 a spus:

 Intamplari care  iti strica toata saptamana si te baga in depresie.   

1. Altex - ma invita la interviu pentru postul de consilier vanzari - salariu 1800 lei, plus bonuri de masa. Zice ca imi va face training, ca bla-bla-bla. Citesc in mail ca au sediul in Ilfov, in afara Bucurestiului.  Ii sun sa-i anunt ca voi intarzia cu o ora  ca era foarte departe  pe nr. de telefon trimis pe mai , dar tipul imi zice  ca e GRESEALA, ca nu e niciun manager.  Ma intorc acasa cu paguba de 12 lei, cheltuiti pe doua drumuri, cu cate doua autobuze. Angajatorul nu m-a mai sunat sa ma intrebe de ce n-am sosit la interviu.  Cred ca nici nu-i pasa si nici nu voia sa ma angajeze,   

2. Telekom - ma invita un alt manager la interviu prin ZOOM  pentru postul de vanzator servicii- sarcina mea principala este sa vand servicii unor persoane juridice care lucreaza in administratie. Ma avertizeaza ca sa ma astept la niste injuraturi, ca asa sunt romanii, dar accept oferta. Salariul - 2000 lei.   El imi promite ca o sa ma sune luni sa ma cheme sa aduc actele si sa incep instruirea de 2 saptamani. Trece weekendul si nu primesc niciun apel. 

3. Ikea - ma suna o HR-ista sa ma invite la interviu pentru consilier vanzari.  Ii spun ca nu pot veni la sediu pentru ca momentan nu am bani de transport fiindca au crescut tarifele si ii propun sa facem interviul online. Ea accepta si imi spune ca o sa-mi trimita maine o  invitatie prin Microsoft Teams. A doua zi , vad ca nu primesc nimic, o sun eu si o  intreb daca mai ma cheama la interviu. A zis ca da, dar ca are treaba si ca o sa ma sune peste cateva ore. Au trecut 2 zile de atunci! 

4.Bonus Group -Ma cheama la interviu pentru postul de supraveghetor monitorizare video. Ma intampina o tipa inalta si atragatoare ce parea draguta dupa aparente. In realitate era o falsa care doar isi facea targetul de intervievat fraierii. Ca posturile sunt deja luate. Sarcinile sunt simple: 12 ore stai sa monitorizezi ecranele. Bun, si totusi tipa imi da test de matematica si unul de pariuri sportive pe care trebuie sa le rezolv in 30 minute. Cica matematica simpla , dar imi da radicali ..... si alte 10 intrebari despre jocurile de noroc. Pai scuza-ma , dar:
-in CV-ul mei scria clar ca am studii in domeniul umanist
-ce treaba are postul de supraveghetor video cu matematica?
Si de ce ar trebui sa stiu cu ce se mananca jocurile de noroc cand nici macar nu pot vedea pe ecran pe sloturile aparatelor? Pentru ca naiba, mi-a spus personal ca eu trebuie doar sa depistez furturile si bataile dintre clienti. Ce treaba au problemele de radicale, procentele si ecuatiile cu asta?

5.  Orange:
-ajung la sediu, ma intalnesc cu HR-ista care parea degajata, zambitoare,
-imi da un test cu doua exercitii : 1. sa corectez gramatical un fragment si 2. sa raspund unei reclamatii.
-vine recrutoarea cu inca doi team-leaderi
-incep sa-mi adreseze intrebari idioate si sa se uite urat la mine, fata in schimb se uita cu un zambet tamp. Si unul din ei ma intreaba " in ce tara a fost colega noastra?" . Ma punea sa ghicesc tara in care a fost ea!   In sinea mea imi dau seama ca sunt respins din start, ca postul era demult ocupat si ca de fapt tipa ma chemase la interviu doar ca sa-si faca targetul de interviuri.
-nu-mi comunica salariul evident
-dupa o saptamana imi transmite cu un mesaj de tip spam ca s-au decis sa mearga mai departe cu un alt candidat
 

 

6. Vodafone

Am aplicat pentru o pozitie de vanzator intr-un magazin din sediul Vodafone, Pipera. Vin la interviu si ma intalnesc cu recrutoarea care era tare tafnoasa si stresata, total lipsita de rabdare si respect fata de candidat.Cred ca voia doar sa-si faca targetul de interviuri.Imi spune din start cat e salariul si ca trebuie sa fac un target, iar daca nu-l fac, indiferent cat am muncit, comisionul imi este anulat...pana aici o bila alba. Faptul ca a fost sincera.Dar apoi vine partea de proba care nu are nicio legatura cu vandut servicii si abonanente de telefoane.
Imi pune doua intrebari de role-play parca in bataie de joc:
1. sa-i vand birou de avocatura cu saltea de pat
2. sa o conving sa cumpere apartamentul si nu garsoniera
La prima intrebare am stiut sa raspund, dar la a doua intrebare m-a repezit si a incetat interviul.
Mai bine ca a incetat fiindca ma enerva.

 

7.CGS Romania 

Ma cheama la interviu pentru un proiect  in care trebuie sa le vand clientilor niste varietati de flori . Imi trimit doua recrutoare care imi zambesc fals. Desi mi se parea clar ca voi fi respins, imi promite ca o sa-mi transmita un feedback . Evident ca au uitat sa o faca. A trebuit sa-i sun ca pe urma sa-mi spuna ca ma vor chema la interviu pentru alt proiect care se numea Sprint.Ca sa-mi spuna ca nu stiu bine engleza, si totusi insasi recrutoarea se incurca. Si pe deasupra, mai era si o mincinoasa. Si sa nu uit, evita sa va comunice salariul. Ba chiar imi spunea ca majoritatea clientilor au dialecte diferite in limba engleza, asadar nu inteleg de ce ar trebui sa cunosc limba engleza la modul Shakespeare. Realizez ca m-au chemat doar ca sa-si faca targetul de interviuri.  

 

8. RCS/RDS

Mi-au promis ca imi vor da un raspuns dupa o saptamana de la interviu si nu mi-au transmis nimic.

 

9. Regina Maria

Am fost la interviu pentru postul de agent Call Center. Mi-au dat de rezolvat un  test de logica si gramatica. L-am trecut! M-au chemat apoi la cel de-al doilea interviu care a fost scurt.
Mi-au promis ca ma vor suna sa-mi dea raspuns, fie si el negativ.
A trecut o saptamana, nimic!
 

 

10. TELUS

Am mai fost la inca un interviu pentru postul de operator vanzari in limba romana.Dau de un recrutor care e al naibii de ingamfat. Sustin testul de gramatica si trec mai departe la interviu.
Ma pune sa povestesc despre mine, ce calitati si defecte am, ca de ce am plecat de la joburile anterioare.....
Ma intrerupe si imi spune din start ca nu sunt facut pentru acest job.Ma ia cu chestii ca "de ce nu mai bine te faci ghid turistic?".
Imi venea sa-i spun "ok, dar bani pentru curs de unde?"In fine, m-a luat cu bla-bla-uri multe, ca trebuie sa fac ceva cu viata mea, ca timpul e scurt, ca nu merita sa vand cosmetice.    


Acum pe bune, daca a devenit asa de greu sa te poti angaja pentru un amarat de post de agent vanzari pe minimul pe economie in limba romana in aceasta tara....e clar ca e de EMIGRAT!

 

Ohmygod! (vorba francezului)

Postarea de mai sus ar trebui să fie noul imn național!

Nu votăm, că tot "ei" or să facă legea, și oricum toți sunt la fel.

Nu ne vaccinăm, că blablabla.

Nu ne angajăm la Altex, că ne dă 1800 de lei pe lună, iar noi suntem muuult mai valoroși, chiar dacă, în momentul de față, nu avem bani de autobuz.

Chiar, @warmonger2020, cam cât crezi că valorezi, în salariu net? 3000 pe lună ar fi ok? 4000, poate? Sau, mai știi, 5000 (1000 de euro)?

Întrebarea (firească, dacă mă întrebi pe mine) care urmează, e: ce dracu' știi tu să faci de banii ăștia?! Câți bani aduci tu, personal, la Altex, dacă Altex ți-ar plăti 8000 de lei în mână în fiecare lună? 

 

Românii au o mare problemă: în loc să se uite în curtea lor, ei privesc spre Proxima Centauri.

Ma frend, trăiești în România. Vrei să ai bani de țigări, bere și curent? Ok, începe de undeva, fie și de la salariul minim. Dacă ești atât de valabil cum te crezi, vei avansa "in no time!", vorba francezului.

Nu-ți convine salariul? Ok, ne vedem la vot! Aaa, noi nu votăm, că toți sunt la fel? Ne prezentăm într-un procent mai mic de 40%? Păi n-ai decât să aplauzi în continuare primari analfabeți și burtoși, cu salarii astronomice, parlamentari "șmecheri", care știu doar să cotizeze la partid și să-și calculeze câștigurile.

Tu, ca persoană, ce știi să faci, în afară de a scuipa cu venin spre tot ce nu-ți convine?

De ce l-aș plăti eu (care mă consider la fel de prostălău ca tine, dar am mai mulți bani) pe unul ca tine, care nu doar că ești prostălău, dar ești și fudul? 

Dacă îmi aduci măcar un singur argument, te angajez la firma mea și te plătesc regește.

Banii sunt peste tot. Chestia e să știi cum să tragi un procent suficient către tine.  

Așa că mai lăsați-mă cu salariile din România. Vreți 7000 de euro pe lună? Mergeți în Germania și demonstrați că meritați banii ăia.

Sau mergeți, dracului, la vot aici și votați ce trebuie, nu AUR, PSD sau PNL, partide care fac doar rotația cadrelor.

 

 

  • Like 2
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 03.09.2021 la 18:54, Vriies a spus:

Acum, na, logoreea e musai să fie direcționată în sensul acceptat de angajator. 

Mda, ce să zic...

Părerea mea, din ce ai povestit, e că ar trebui să fii olecuță mai diplomat la interviuri. Adică, treci testele ălea inițiale, scrise, de logică, gramatică, cunoștințe generale, mă rog, dar ai probleme la interviul final. Ceva nu se leagă, poate greșești undeva. Sper să nu te superi pe mine, însă cred că greșești în modul de abordare al interviului. Nu încerca să le arăți că ești mai deștept decât ei, că ai principii și viziune de ansamblu. Spune-le doar că ești dispus să faci treaba bine și că, de asemenea, ești dispus să înveți pentru asta. 

Zic și eu...

Oricum, îți urez multă baftă!

Și dacă nu te vei integra aici, o soluție viabilă , da, este afară. De ex., Germania. Acolo treburile sunt foarte clare. Te-ai angajat pentru bucățica aia, apoi bucățica aia trebuie s-o faci. Dar cât se poate de bine! O singură chestie...ca să răzbești și să ai o viață mai bună, tre să ai neapărat permis de conducere. 

... si sa nu fii un people hater.

Ma gandeam daca s-o scriu sau nu, dar vad ca intre timp a scris-o garg pe larg si detaliat.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
17 minutes ago, Enki said:

... si sa nu fii un people hater.

Ma gandeam daca s-o scriu sau nu, dar vad ca intre timp a scris-o garg pe larg si detaliat.

A scris-o în general bine garg. Detaliat, la obiect. Dar cu excepții, printre care: „nu AUR, PSD sau PNL, partide care fac doar rotația cadrelor.”.

Poi care partid n-ar face rotația cadrelor și de care partid ar fi încântat garg? :biggrin: Presupun că are și el un partid de suflet, pe care l-ar propulsa.:laugh: 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×