Sari la conținut
Forum Roportal
warmonger2020

USR-PLUS este oficial un partid MORT!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

2 minutes ago, The Unknown said:

Merinos???  adica Merino, rasa ovina cu blana scumpa???

Problema e că sunt foarte mulți care, fie voit, fie din sancta simplicitas,  pun botul la propaganda anti-UE și anti-NATO care se practică pe sputnik.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, Vriies a spus:

Problema e că sunt foarte mulți care, fie voit, fie din sancta simplicitas,  pun botul la propaganda anti-UE și anti-NATO care se practică pe sputnik.  

Exact. Daca alaturi de ue si de un guvern pro ue nou ales nu merge totul perfect, la superlativ, din prima, si desigur fara mare efort, intr-o secunda se sucesc la anti ue, si preiau discursuri sputnik-oase. Si isi si autoalimenteaza starea asta devorand postari, indemnuri si discursuri de genul. Si cu cat le preiau mai mult si le dau mai departe, cu atat mai mult le sunt servite astfel de discursuri, pana ii spala pe creier de tot.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Enki said:

Exact. Daca alaturi de ue nu merge totul perfect, la superlativ, din prima, si desigur fara mare efort, intr-o secunda se sucesc la anti ue, si preiau discursuri sputnik-oase.

Cam așa, Enki. Bine, din nefericire, lucrurile sunt departe de a merge perfect și exact asta speculează ăștia care susțin ieșirea noastră din UE și din NATO.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce e aia sputnik? 

Și de ce e exemplul meu greșit.?

Ulrima șansă pt o discuție.Ca vad ca sunteți la curent cu tot felul de discursuri. Poate unii se mai uita și în jurul lor nu numai în gura conducerii. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun, am divagat destul, ne-am luat cu altele, cel puțin io recunosc.

Revenind la ideea din capul topicului, aș zice că USR-PLUS n-ar fi neapărat un partid mort, însă pe termen mediu va scădea în sondaje și implicit în topul preferințelor românilor. 

Părerea mea.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, Vriies a spus:

 ... USR-PLUS n-ar fi neapărat un partid mort, însă ...

E in moarte clinica doar  ===>>> in proces de expirare, mai e pan-la ultima suflare, umpic :derisive:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, Vriies said:

4 milioane de români au lucrat și lucrează afară nu sunt slugi. Ci lucrează ducând un trai decent iar dacă n-ar fi avut această oportunitate probabil mulți dintre ei ar fi trăit l limita srăciei. Dacă aceștia te-ar auzi sau ar citi că îi faci slugi, probabil ți-ai lua 4 milioane de scuipaturi. 

Nu UE ți-a luat ție pământuri, resurse și tot. Când te-oi sătura să fii ridicol, să ne dai de știre. Una este să critici proasta gestionare a țării și politica deficitară de care a dat dovadă „fruntea țării” (critică justă, cu care toți suntem de acord)  și alta este să pui tunurile pe NATO și UE. Citind ceea ce scrii, toate săgețile ăstea la adresa UE și NATO, parcă citesc articole din sputnik! 

Am zis vorba vine slugi cum au fost in agricultura si si-au luat-o acum un an de si-au batut joc nemtii de ei, cam in cazurile alea ma refer, nu in altele unde era okey.

Cum nu ti-a luat UE nimic ? Pai care a fost conditia nescrisa ca sa intri in UE ? Sa dai cam tot lor, altfel nu te bagau, si asa nu indeplineai conditiile reale de intrare. Le-ai dat pamanturi si resursele. Si aici era vb de NATO deocamdata, strict de NATO doar.

Si proasta gestionare a tarii de unde vine ?! Cine o doreste ? Nu tot UE ? Politicienii nostri nu-s tot cam ai lor ? Tu ce parere aia ? Asa de naivi esti sa crezi ca aia sunt de capu lor acolo ? Nu au interes sa ajungem sus, ca le-ai face concurenta economica si nu se cade. Tunu pe NATO ti-am zis de ce l-am pus, ti-am argumentat ca doar dezavantaje avem.

Tunu pe UE l-am pus, ptr ca iar am zis ce au facut, politica ti-o fac ei, nu ai voie sa faci nimic de capul tau. Tu crezi ca vreun investitor serios are voie sa vina sa produca aici ca sa ne fie si noua mai bine ?! Nici vorba. Aia cu merzanu nu le convenea sa produca si aici cu impozit mic si mana de lucru mai ieftina ? Dar ce, au voie ? Nici aia nu-s de capu lor in Germania acolo sa faca chiar ce vor.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Mosotti said:

Am zis vorba vine slugi cum au fost in agricultura si si-au luat-o acum un an de si-au batut joc nemtii de ei, cam in cazurile alea ma refer, nu in altele unde era okey.

Cum nu ti-a luat UE nimic ? Pai care a fost conditia nescrisa ca sa intri in UE ? Sa dai cam tot lor, altfel nu te bagau, si asa nu indeplineai conditiile reale de intrare. Le-ai dat pamanturi si resursele. Si aici era vb de NATO deocamdata, strict de NATO doar.

Si proasta gestionare a tarii de unde vine ?! Cine o doreste ? Nu tot UE ? Politicienii nostri nu-s tot cam ai lor ? Tu ce parere aia ? Asa de naivi esti sa crezi ca aia sunt de capu lor acolo ? Nu au interes sa ajungem sus, ca le-ai face concurenta economica si nu se cade. Tunu pe NATO ti-am zis de ce l-am pus, ti-am argumentat ca doar dezavantaje avem.

Tunu pe UE l-am pus, ptr ca iar am zis ce au facut, politica ti-o fac ei, nu ai voie sa faci nimic de capul tau. Tu crezi ca vreun investitor serios are voie sa vina sa produca aici ca sa ne fie si noua mai bine ?! Nici vorba. Aia cu merzanu nu le convenea sa produca si aici cu impozit mic si mana de lucru mai ieftina ? Dar ce, au voie ? Nici aia nu-s de capu lor in Germania acolo sa faca chiar ce vor.  

Bun. Am reținut ideea ta. Uneori punctezi binișor.

Cum spuneam, hai să discutăm despre ideea din capul topicului, pe care  a propus-o warm, adică, despre faptul că USR-PLUS ar fi oficial un partid mort.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, sa nu fie slugi la agricultura vesticilor, sa stea in tara sa lucreze cu ziua pe unde apuca, sau sa stea toata ziua la crasma si consume pe caiet. Frumoasa perspectivă.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×