Sari la conținut
Forum Roportal
antiprostie

Ludovic Orban vrea sa piarda alegerile pentru sefia partidului!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se intampla ca un politician liberal  X care a fost moderat cat a fost  premier. Acum cand nu mai este premier,  si candideaza pentru realegerea la sefia partidului,  il vezi ca face niste declaratii "tampite" despre nationalism, patriotism, religie si biserica. Asta in vreme ce celalalt candidat, care e premier in exercitiu, e liberal progresist.  

Sunt trei variante:

1. s-a sclerozat la creier

2. vrea sa piarda alegerile si sa se pensioneze, sa se retraga in liniste la o vila, practic e platit sa faca scandal si sa piarda spectaculos- asta e cea mai probabila varianta  

3.  o face din ratiuni politice si interese economice  - a vazut ca AUR si PSD, cele doua partide nationaliste, sunt in top in sondaje si in preferintele romanilor, si se gandeste ca daca castiga alegerile, va face PNL sa fie un partid nationalist, traditionalist si conservator.  

 

Din convingere mi-e greu sa cred.  Nimeni nu mai poate fi nationalist si bisericos din convingere. Poate doar daca e sarac, fara locuinta, fara avere, fara loc de munca, si e credul, sau e vreun aurolac drogat/betiv  care tot flutura drapelul .  Numai astia isi pot iubi tara din convingere cu toate defectele si problemele ei. 

Dar intr-o societate capitalista   niciun om  normal cu  un venit peste mediu nu poate sa fie nationalist, patriot, bisericos si traditionalist din convingere. Numai din  interese  economice sau ratiuni politice, sau pur si simplu pentru aspiratii sociale.  

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Politicienii, in special, dar si alta lume,  suferat de o pierdere a mintilor pe principiul "I-a luat Dumnezo mintile". Asa se explica unele gesturi facute mai ales in perioada electrorala. E mâna Domnului, nu te stresa. Atotînțelegătorul are grija sa iasa acel candidat pe care il merita poporul. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 hours ago, Rodica` said:

Politicienii, in special, dar si alta lume,  suferat de o pierdere a mintilor pe principiul "I-a luat Dumnezo mintile". Asa se explica unele gesturi facute mai ales in perioada electrorala. E mâna Domnului, nu te stresa. Atotînțelegătorul are grija sa iasa acel candidat pe care il merita poporul. 

Nu stiu daca exista Dumnezeu si daca chiar se implica atat de activ in politica de  pe Terra.  

  

Dar eu stiu ca atotintelegatorul  e  un om ,  cel mai probabil   american sau evreu.

Foloseste SRI,   SIE,  RDS-DIGI,  Intact Media si Media PRO, plus retelele de socializare,    ca principalele instrumente de control si manipulare a populatiei din Romania.

PSD si PNL pentru el  sunt  niste papusi de ventriloc   

Si vrea sa castige Citu

Iar noi nu ne putem opune, ca  Orban  , contracandidatul sau  e special pus acolo ca sa ne faca sa-l detestam si sa  serveasca pe post de sperietoare care il imita pe Dragnea si ca sa piarda in fata lui Citu.  

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce  agenda are de indeplinit   Citu , cel de-al 69-lea premier al Romaniei, atunci cand va obtine  conducerea in  PNL si pozitia de premier asigurata    ,   dar stiu doua chestii cu certitudine:

1. are suportul al presei vestice,  al bancilor si ONG-urilor straine - daca Citu castiga, astia vor avea suprematie in Romania prin Citu ce va servi drept unealta 

2. sunt cele mai controversate si mediatizate alegeri de partid din ultimii 30 ani, alegeri la care poporul nu voteaza....deci mare ATENTIE!  

Practic  se decide viitorul Romaniei in urmatorii 4-8 ani. 

Pentru ca in functie de cum va guverna Citu si cum va conduce partidul, PNL va ramane la guvernare pentru inca 4-8 ani sau va reveni PSD cu AUR la guvernare. 

 

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

V-am spus  ca asa este? 

A facut numa' circareala Orban - discursuri patriotice si religioase  la congres, instigat acolitii sai sa-l intrerupa si sa-l huiduiasca pe Citu in timpul discursului care si asa era cam penibil ,  atacuri la persoana lui Citu, a mai facut si niste gratare cu mici, carnati si cefe langa Romexpo ...............a jucat excelent teatru! 

A reusit sa nasca doi presedinti, acum 7 ani pe Iohannis la un congres, acum la congresul de azi  l-a propulsat pe Citu pentru 2024! 

Aplaudati-l pe  Ludovic  Orban- facatorul de presedinti! 

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×