Sari la conținut
Forum Roportal
antiprostie

Catu vs Orban - iar avem CIRC!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cand eu va spun ca in 2024 sa mergeti   sa votati AUR la alegeri , sa va bagati ***** in ea de tara  si apoi sa emigrati  din Romania , ca   nu mai are niciun viitor,  nu ma credeti!

Uitati ce fac bravii nostri liberali in   "ROMANIA NORMALA A LUCRULUI BINE FACUT",  acum cand suntem  in plina criza economica si sociala.    

Ludovic Orban îl amenință pe Florin Cîțu: Cel care este ales președintele PNL trebuie să fie premier

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/ludovic-orban-mie-nu-imi-plac-declaratiile-astea-ca-eu-sunt-cu-citu-eu-sunt-cu-orban-1577153

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/dan-barna-despre-schimbarea-lui-citu-daca-pierde-alegerile-din-pnl-usr-plus-se-va-adapta-1577935

 

S-au rezolvat toate problemele,  te pomenesti ca s-o terminat pandemia (varianta Delta knock-knock la toamna)  acum le arde liberalilor sa-si afiseze masculinitatea de machomeni in calduri.   ACUM VOR EI MUSAI SA FACA ALEGERI LA SEFIA PARTIDULUI! CA ASTA E PRIORITATEA NR .1  DUPA 6 LUNI DE GUVERNARE IN CARE N-AU REALIZAT NIMIC DIN PROGRAMUL DE GUVERNARE PROMIS IN DECEMBRIE 2020. 

Untitled.png

 

 

P.S. daca ma intrebati  pe unde e Kelemen de la UDMR,  e pe un sezlong si   se relaxeaza cu o durere mare in ......  

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mare scofala, doi candidati la sefia unui partid isi dau la gioale. Ce sa-ti spuuuun, nu s-a mai intamplat asta nicaieri pe lumea asta, hai sa facem tema de scandal.

Esti ziarist la vreun cur de tabloid? Daca nu, ar trebui sa fii, toti ghiolbanii si toti samantarii balesc la astfel de subiecte.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 hours ago, Enki said:

Mare scofala, doi candidati la sefia unui partid isi dau la gioale. Ce sa-ti spuuuun, nu s-a mai intamplat asta nicaieri pe lumea asta, hai sa facem tema de scandal.

Esti ziarist la vreun cur de tabloid? Daca nu, ar trebui sa fii, toti ghiolbanii si toti samantarii balesc la astfel de subiecte.

Hai sa recapitulam:

- avem o pandemie care a ucis 30 000 de romani,  vaccinarea merge cam lent ca nu avem nici 5 milioane de vaccinati, iar in toamna se prefigureaza valul 4 de varianta indiana care o sa provoace genocid 

-trecem prin cea mai grava criza economica din ultimii 100 ani 

-somajul e   mare, nu vad niciun PNL-ist care sa zica ceva despre problema absolventilor care nu au locuri de munca specifice studiilor , sau despre cresterea preturilor, sau despre cresterea facturilor, sau ca multi romani risca sa ajunga  pe strazi si sa creasca numarul oamenilor strazii in Bucuresti. Ah, si invazie de ursi, vulpi, insecte si sobolani ! 

-avem cea mai mare rata a infractionalitatii de prin 2000 incoace  : batai intre interlopi,  atacuri armate, masini detonate,  batai pe sosea, bombardieri si curve care se cred deasupra legii , politicieni corupti in continuare liberi si neanchetati, Iliescu inca necondamnat pentru crimele de la revolutie si mineriade 

-au promis investitii europene , planul de redresare, scoli modernizate,  3 spitale regionale,  autostrazile in constructie care sa fie finalizate, camere video pe toate strazile,  modernizare sate, proiecte infrastructurale in marile orase si Bucuresti,  protejarea mediului, constructia rezervatiilor pentru ursi, combaterea coruptiei,  fara penali in functii publice,  alegeri locale in 2 tururi, taierea pensiilor speciale  , aderarea la Schengen pana in 2024 si aderarea la zona euro pana in 2028 - TOATE PROMISIUNILE ASTEA AU AJUNS IN SERTAR 

-e mai rau decat pe vremea luI Dragnea si Firea, si totusi, romanii nu ies in strada, nimeni nu se apuca sa zica   #MUIEPNL.....curios! 

 

Iar  liberalii pasaricii, in loc sa rezolve niste probleme, prioritatea lor e sa .........organizeze alegeri la sefia partidului? Acum in plina criza?

Pai nu e de mirare de ce  AUR, PRO-ALDE  si PSD vor  obtine impreuna 60% in 2024! 

 

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe bune?

Io unde ma uit vad malluri pline, terase pline, restaurante pline, la mare e full, pe facebook la forumurile de Grecia sunt zeci sau sute de postari pe ora facute de oameni care pleaca acolo in vacanta. DN1 e full in fiecare weekend de oameni care se duc se intorc de la munte.

Cifra covid nu-mi spune nimic scoasa din context international, mai uite-te ce s-a intamplat si prin alte tari, ca nu traim singuri pe bolovanul asta. Pentru cat de amarasteni suntem ca tara si ca sistem de sanatate, e un bilant rezonabil.

Cresterea infractionalitatii? Sa-mi spui asta cand o sa vezi traficantii de droguri impuscand-se la colt de strada la tine in cartier. Pana una alta, la noi in Romania nu avem. Si nici dezaxati sau teroristi care sa intre cu semiautomatele in institutii de invatamant. Asa ca lasa-ma cu nesiguranta si pericolul de pe strazile din Romania.

Da, liberalii sunt niste cacaciosi pentru ca 1: nu au taiat imediat pensiile speciale si 2 nu au adoptat legea votului in 2 tururi pentru primari, si nici nu fac nimic sa implementeze initiativa fara penali. Si mai sunt de rahat pentru ca au esuat in campania de vaccinare. Dar sa stau acum sa o fac pe mironosita ca vai ce circ fac Orban si Catu in cursa pentru sefia partidului, nu mersi, ii las pe aia fara nicio ocupatie sa faca clabuci pe tema asta.

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@antiprostie  o singura data iti zic: posteaza civilizat sau intri in preview si tastezi singur pana decid daca iti aprob postarile. Ai deja un averisment si vad ca tot nu te potolesti. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 hours ago, Enki said:

Pe bune?

Io unde ma uit vad malluri pline, terase pline, restaurante pline, la mare e full, pe facebook la forumurile de Grecia sunt zeci sau sute de postari pe ora facute de oameni care pleaca acolo in vacanta. DN1 e full in fiecare weekend de oameni care se duc se intorc de la munte.

Cifra covid nu-mi spune nimic scoasa din context international, mai uite-te ce s-a intamplat si prin alte tari, ca nu traim singuri pe bolovanul asta. Pentru cat de amarasteni suntem ca tara si ca sistem de sanatate, e un bilant rezonabil.

Cresterea infractionalitatii? Sa-mi spui asta cand o sa vezi traficantii de droguri impuscand-se la colt de strada la tine in cartier. Pana una alta, la noi in Romania nu avem. Si nici dezaxati sau teroristi care sa intre cu semiautomatele in institutii de invatamant. Asa ca lasa-ma cu nesiguranta si pericolul de pe strazile din Romania.

Da, liberalii sunt niste cacaciosi pentru ca 1: nu au taiat imediat pensiile speciale si 2 nu au adoptat legea votului in 2 tururi pentru primari, si nici nu fac nimic sa implementeze initiativa fara penali. Si mai sunt de rahat pentru ca au esuat in campania de vaccinare. Dar sa stau acum sa o fac pe mironosita ca vai ce circ fac Orban si Catu in cursa pentru sefia partidului, nu mersi, ii las pe aia fara nicio ocupatie sa faca clabuci pe tema asta.

1. Da, pe bune 

2. Mai iesi din București sau orașul din care stai. Sute de mii de bucureșteni , timișoreni si clujeni care umplu mallurile, supermarketele , stadioanele, stațiunile si restaurantele  < populația țării din sate, comune si localități din care 10 milioane traiesc in pragul sărăciei 

 

3. V.V. a raportat ca sunt mai multi morți nedeclarati.  Cand va izbucni valul 4 cu varianta Delta, Dumnezeu cu mila !

 

 

4. DA, A CRESCUT . Sau crezi ca sa te bata bombardierii ziua în amiaza mare  pe șosea nu e infractionalitate  după tine ? 

5. Aha, pai zii asa, pnl-istii tai nu vor  sa rezolve macar astea două probleme. 

În cazul asta , vor face ei clabuci la urmatoarele alegeri în 2024.  Si zeci de ani de acum înainte când vor sta in opozitie  sau vor dispărea ca PDL si PNT, alte partide de dreapta ratate carora PSD le-a supraviețuit. 

6. Aroganța se plătește si pnlistii vor vedea asta in 2024. Cand Sosoaca va fi premier și George Simion președinte.  Iar eu si alti tineri emigrați din țară . :) 

 

 

 

 

@Blues : acum e ok, am postat regulamentar ? 

 

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da.

Sa stii ca nu sunt foarte rea, las discutiile sa curga cat mai libere, un offtopic, mai o gluma etc. Singurule lucruri pe care nu le accept sunt jignirile si atacul la persoana / flame. 

Ai grija la astea si suntem ok. De fapt, toti aveti grija. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
14 minutes ago, antiprostie said:

Aroganța se plătește si pnlistii vor vedea asta in 2024. Cand Sosoaca va fi premier și George Simion președinte.  Iar eu si alti tineri emigrați din țară . :) 
 

Pai de ce pleci daca va fi Aur la guvernare? Adica ii votezi, castiga si apoi fugi mancand pamantul? :o:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
15 minutes ago, antiprostie said:

     Iar eu si alti tineri emigrați din țară . :) 

 

 

Recomand pentru tine Republica Democrată Congo - fostul Zair. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
15 minutes ago, King1 said:

Pai de ce pleci daca va fi Aur la guvernare? Adica ii votezi, castiga si apoi fugi mancand pamantul? :o:

Tu chiar credeai ca sunt Aur-ist sau ca sunt atât de #### sa cred promisiunile patriotarzilor ăstora ?

Ma vezi sa cred in ce promit  alde Simion, Lavric sau Sosoaca? 

Nu, eu vreau pur și simplu să mă razbun pe politicienii infecți de la PNL si de la USR-PLUS. Mi-au promis o gramada si s-au dovedit a fi doar "basme" de băgat si încuiat în sertar. Mi-au promis o Românie fara corupti , o Românie curata , o Românie modernă, România Normala.

Si am primit opusul. Si PNL-USR se dovedesc a fi a treia teapa de "dreapta " după coalițiile  CDR si D.A. 

Pun piciorul in prag si votez AUR numai de-al naibii si ca sa le fac viețile un iad celor care si-au batut joc de tara asta  , iar câțiva ani de guvernare AUR și cu Simion președinte si Sosoaca este exact ce le trebuie sa le scot corupția, prostia si nesimtirea pe nas  multor români când se vor întoarce în evul mediu . Sa culeagă roadele a 30 ani de democratie defectă.  

Da, vreau sa fie dezastru in Romania ca poate numai asa se vor trezi românii din prostie sau vor dispărea după legile selecției naturale. 

Sa vedem, se va trezi instinctul romanilor de a finaliza ce au început la 1989 si se vor pune pe treaba? 

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×