Sari la conținut
Forum Roportal
antiprostie

Alegerile din 2024...si de ce voi vota cu AUR ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Idiotenia si prostia se pedepsesc in mediul privat, in corporatii, in multinationale, in firme private, in restaurante si magazine.

Ai gresit de prea multe ori,  ti se inainteaza frumos foaia de demisie  si la revedere!  Aduci pe altcineva mai bun!  

Asa ar trebui procedat si  in primarii si in ministere.  

Primarii Nicusor si cu Clotilde  din Bucuresti au demonstrat ca habar nu au sa administreze si sa rezolve niste probleme elementare. Au trecut 6 luni, ar trebui inlaturati de  consilii si inlocuiti cu primari tehnocrati.  Pana si primarii PSD ca Negoita, Baluta si Piedone fac mai multa treaba. Ajung niste PSD-isti sa faca mai multa treaba decat niste USR-isti....tu realizezi asta?   

Din aprilie, cand a fost dat afara Voiculescu  de la guvern , trebuia  urgent sa plece ministrul Lucian  Bode care doarme in bancheta din spate in timpul unui accident rutier  - de cand e ministru situatia a luat-o razna, au inceput interlopii si mafiotii sa-si faca de cap in tara asta. Am inceput sa-l regret pana si pe Velea cu geaca lui de piele ! 

Politia a devenit o gluma acum. Politistii doar amendeaza fraierii fara masca la Lidl si omoara pensionari de 64 ani.  

 

De asemenea, trebuie urgent sa plece si ministrul justitiei, Stelian Ion, pentru ca nu a respectat  deviza partidului USR >  FARA PENALI SI INFRACTORI IN FUNCTII PUBLICE! 

Ori el ca ministru al justitiei trebuia sa actioneze, sa puna DICCOT si DNA  pe capul primarilor PNL-isti acuzati pentru agresiuni sexuale impotriva minorilor. 

 

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar, numai un votant aur cu creierul cat o nuca poate sa dea vina pe clotilde pentru gunoaiele din strada, fara sa isi puna intrebarea de ce in sectorul 1 exista dinainte un contract pe douajde ani cu o firma cu apucaturi mafiote care incaseaza un tarif de 10 ori mai mare decat oriunde in tara.

Felicitari, ai tot ce iti trebuie ca sa fii votant aur.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
10 minutes ago, Enki said:

intr-adevar, numai un votant aur cu creierul cat o nuca poate sa dea vina pe clotilde pentru gunoaiele din strada, fara sa isi puna intrebarea de ce in sectorul 1 exista dinainte un contract pe douajde ani cu o firma cu apucaturi mafiote care incaseaza un tarif de 10 ori mai mare decat oriunde in tara.

Felicitari, ai tot ce iti trebuie ca sa fii votant aur.

Tu in afara sa ma jignesti, mai stii sa zici si altceva? 

 

Stiu foarte bine problema gunoaielor  din sectorul 1. 

Stiu ca Romprest e plin de mafie.

Stiu de contractele frauduloase semnate de primarul anterior.

Dar daca Clotilde vrea sa faca revolutie impotriva mafiei, nu o faci pe pielea bucurestenilor, nu pe nasul lor, nu pe sanatatea lor! 

NU TE COMPORTI CA O MAHALAGIOAICA ISTERICA SI INCEPI SA TE CERTI CU ROMPREST DE II FACI PE AIA SA NU MAI IA DELOC GUNOIUL!  TU REALIZEZI   CA DIN CAUZA EI , DIN SECTORUL 1 EXISTA RISCUL SA SE DECLANSEZE UN FOCAR DE EPIDEMII CARE SA CUPRINDA CAPITALA ? Chiar in vara asta!    

Si faptul ca nu e capabila sa-i convinga pe ROMPREST sa anuleze/sa renegocieze  contractele si sa aduca alta firma.........demonstreaza un singur lucru: NU E  APTA SA FIE PRIMAR DE SECTOR! 

AM ZIS! 

Un primar ar trebui sa fie un bun negociator.

Clotilde a demonstrat ca nu e un bun negociator.  

 

Si am mai spus, cunosc situatia partidului  AUR si de ce oameni perinda  pe acolo, cu toate ca pe Diana Sosoaca au exclus-o (deci intr-un fel, tin la imaginea lor).  

Voi vota AUR ca sa pedepsesc PNL si USR.  PNL, ca si PSD, ar trebui desfiintate ca partide pentru ca sunt oricum niste grupari infractionale de penali.  

Iar USR ar merita sa  mai stea inca 4 ani in opozitie si sa-si faca temele, sa se pregateasca mai bine, sa curete partidul de nulitati ca Barna, Clotilde, Voiculescu  si Caramitru  care au daunat imaginii partidului................ori sa dispara dracului ca partid.Pentru ca oricum USR e un partid de ONG-isti, iar ONG-istii habar nu au de economie, de sanatate, de securitate si de justitie.  

Pentru a guverna si stabiliza situatia in tara asta, iti trebuie afaceristi si manageri din mediul privat care stiu cu ce se mananca munca.  Nu de ONG-isti ca USR-istii  si bugetari ca-n USL.    

Voi vota AUR ca pe un rau necesar, poate in felul asta se trezesc romanii la realitate , in special managerii si sefii din multinationale si corporatii din Romania sa puna de un partid, PARTIDUL LIBERTARIAN. As vota oricand un partid ca asta.  

 

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha, negociaza tu cu mafiotii, si ajungi sub papucul lor instant. Cu astia nu faci parteneriat, pe astia ii expui si ii bagi unde trebuie. Adica exact ce face clotilde.

Si mai ziceai ca vrei sa se schimbe ceva in tara asta. Numai gura de tine, cand vine cineva si vrea sa schimbe si actioneaza in acest sens, incepi sa comentezi de-anboulea, ca adineaori

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 hours ago, antiprostie said:

 

DA, lasa ca e mai bine cu  PNL-USR-PLUS acum cand:

 

Tu ai enumerat aici toate tarele de sub guvernarea PNL-USR-PLUS. Nu știu în ce măsură sunt toate adevărate punct cu punct, însă în linii mari, recunosc, nu-i o guvernare tocmai strălucită. O parte dintre aceste tare existau și pe vremea PSD-ului, stai liniștit, doar că nu se făcea atât tam-tam, iar altele sunt doar ca urmare a vectorului dat de PSD în atâția ani de guvernare. E greu  să reușești să faci o Românie cât de cât bună și prosperă într-un timp scurt. 

16 hours ago, antiprostie said:

 

Serios, AURUL ar fi capabil sa comita ceva mai rau de atat?  

 

Nu știu. Dar e bine să încerci să afli, cel puțin pentru liniștea ta. Eu unul n-am încredere într-un partid cu vădite tendințe ultranaționaliste și demagogice și nu voi vota AUR-ul.

16 hours ago, antiprostie said:

Cand vad mizeriile facute de PLUSR-PNL, pe care tocmai i-am votat  la alegerile din 2019-2020, crezand ca o sa faca treaba buna, chiar imi vine sa ma inscriu in AUR si sa ma fac postac. 

Poate asa imi gasesc si un loc de munca mai usor dat fiind ca in mediul privat, salariile sunt la fel de mizerabile, iar oportunitatile pentru angajati de facultati umaniste se reduc doar la fast-fooduri si supermarkete.

 

Si chiar daca nu o sa votez eu AUR, stai linistit, ii vor vota alti milioane de romani satui de mafia din PSD-PNL.  

 

Așa am avut impresia, că ești postac AUR după felul în care ai pus problema. Dacă dacă tu spui așa, că nu ești postac AUR, sunt gata să te cred pe cuvânt și să-ți prezint și scuze. 

 

Mizerii fac toți, din nefericire. Este responsabilitatea noastră să-i alegem p'ăia care fac mai puține mizerii și să-i aruncăm la coșul de gunoi al istoriei , pe cei care se întrec în mizerii.

 

Io aș zice să stai tu liniștit, că nu îl vor vota chiar așa mulți. Depinde de ceea ce înțelegi prin „multe milioane”. 

 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Conducerea AUR  a exclus-o pe Sosoaca cand au vazut  ca le strica reptuatia partidului.  

Si ca sa vezi, PSD si-a sacrificat loazele (Nastase, Geoana, Ponta, Dancila ) de fiecare data cand au pierdut alegerile prezidentiale  si i-au inlaturat de la conducere , ba pe primii trei i-au si  exclus din partid.  Ceea ce arata ca PSD tine la un cod al onoarei, similar cu Bushido.  Si incearca sa-si repare greselile si sa-si imbunatateasca reputatia.   S-au indepartat de primari penali ca Vanghelie, Hrebenciuc, Mazare,  Mitrea si Dragnea care au ajuns la puscarie (ca sa vezi, avem mai multi penali din PSD la puscarie decat de la PNL ).    Pe Oprisan, Codrin, Mitraliera, Carmen nu i-au mai lasat sa candideze dupa ce i-au facut de ras.   De la o vreme, in afara de Ciolacu si Rafila, au inceput sa-i scoata la inaintare pe tinerii din PSD care chiar au ceva carte!  

PNL de ce nu-i exclude pe acei primari violatori si pedofili?  - Ludovic Orban trebuia sa faca un an puscarie, dar l-au gratiat  https://www.mediafax.ro/social/ludovic-orban-achitat-definitiv-in-dosarul-in-care-este-acuzat-ca-ar-fi-cerut-bani-pentru-campanie-dragnea-niciodata-nu-mi-am-dorit-sa-intre-cineva-in-puscarie-17048911, Blaga la fel, e inca liber ca pasarea cerului

De ce USR nu l-a exclus pana acum pe Barna, Voiculescu si Clotilde pentru incompetenta?  

 

 

 

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
18 minutes ago, antiprostie said:

Conducerea AUR  a exclus-o pe Sosoaca cand au vazut  ca le strica reptuatia partidului.  

Si ca sa vezi, PSD si-a sacrificat loazele (Nastase, Geoana, Ponta, Dancila ) de fiecare data cand au pierdut alegerile prezidentiale  si i-au inlaturat de la conducere , ba pe primii trei i-au si  exclus din partid.  Ceea ce arata ca PSD tine la un cod al onoarei, similar cu Bushido.  Si incearca sa-si repare greselile si sa-si imbunatateasca reputatia.   S-au indepartat de primari penali ca Vanghelie, Hrebenciuc, Mazare,  Mitrea si Dragnea care au ajuns la puscarie (ca sa vezi, avem mai multi penali din PSD la puscarie decat de la PNL ).    Pe Oprisan, Codrin, Mitraliera, Carmen nu i-au mai lasat sa candideze dupa ce i-au facut de ras.   De la o vreme, in afara de Ciolacu si Rafila, au inceput sa-i scoata la inaintare pe tinerii din PSD care chiar au ceva carte!  

PNL de ce nu-i exclude pe acei primari violatori si pedofili?  - Ludovic Orban trebuia sa faca un an puscarie, dar l-au gratiat  https://www.mediafax.ro/social/ludovic-orban-achitat-definitiv-in-dosarul-in-care-este-acuzat-ca-ar-fi-cerut-bani-pentru-campanie-dragnea-niciodata-nu-mi-am-dorit-sa-intre-cineva-in-puscarie-17048911, Blaga la fel, e inca liber ca pasarea cerului

De ce USR nu l-a exclus pana acum pe Barna, Voiculescu si Clotilde pentru incompetenta?  

 

 

 

Hai că m-ai dat pe spate, PSD-ul și codul Bushido! :lol2:

Ăia pe care i-ai menționat , întâi s-au dovedit infractori și incompetenți și abia ulterior au fost excluși. Sufla cineva în fața lui Năstase, Hrebe, Dragnea, Mazăre și alții, până ca justiția să intre pe fir și să se spargă găștile?

Tu cred că ai văzut alt film...

Nu se compară, cel puțin deocamdată,  Barna, Voiculescu si Clotilde , pe de o parte, cu Năstase, Hrebe, Dragnea, Mazăre (și încă vreo sută), de cealaltă parte! E ca și cum ai compara, ca ordin de mărime,  Marte cu Saturn! :laugh:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Munca de partid a devenit fleașca în partidul AUR. Parlamentarii mișcării s-au lenevit, au dat de traiul bun la care mulți râvnesc, acum savurează imensele avantaje nemeritate pe care le au aleșii noștri....

În stilul asta AUR poate nici sa nu mai existe pana în 2024. Despre ce vorbim? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 6/14/2021 at 6:56 PM, Vriies said:

Hai că m-ai dat pe spate, PSD-ul și codul Bushido! :lol2:

Ăia pe care i-ai menționat , întâi s-au dovedit infractori și incompetenți și abia ulterior au fost excluși. Sufla cineva în fața lui Năstase, Hrebe, Dragnea, Mazăre și alții, până ca justiția să intre pe fir și să se spargă găștile?

Tu cred că ai văzut alt film...

Nu se compară, cel puțin deocamdată,  Barna, Voiculescu si Clotilde , pe de o parte, cu Năstase, Hrebe, Dragnea, Mazăre (și încă vreo sută), de cealaltă parte! E ca și cum ai compara, ca ordin de mărime,  Marte cu Saturn! :laugh:

 

Decat sa carcotesti, poate imi spui si tu cu cine ai votat in 2020. 

Eu am votat cu USR la toate alegerile nationale din 2019-2020, si cu PNL la europarlamentare.   N-am fost la protest ca n-am simtit nevoia sa-mi iau gaze si pulane de la jandarmi , dar am injurat PSD-ul pe internet.  

Si simt ca mi-am luat cea mai mare teapa.  Si ma simt trist ca dupa 3 ani (7 ani) de injurat PSD pe internet, trebuie sa stau sa injur acum  si PNL si USR. 

Am votat niste MONSTRI ! 

 

Cel putin pe plan extern, PNL  si Iohannis nu dezamagesc si nu ne fac tara de ras ca Basescu si Dancila, e bine ca relationeaza bine cu SUA, NATO si UE  .....cu toate ca au obtinut niste fonduri europene  din care nu vom vedea niciodata un cent investit in tara.  

Deci in privinta rezultatului alegerilor europarlamentare nu pot sa spun ca sunt dezamagit.  

La alegerile prezidentiale in turul 2 din 2019 n-am votat, dar ma bucur ca a castigat Iohannis decat Barna dupa ce m-am lamurit in privinta caracterului sau. Atunci eram disperat sa votez anit-USL si sa votez cu USR. 

Cand vad in ce situatie se afla Bucurestiul si cat de prost merg ministerele conduse de USR-isti,  Romania condusa de Barna ar fi fost intr-o situatie si mai catastrofala , chiar si decat cu Dancila.  

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă ți-am arătat că ăia pe care mai aveai puțin și-i promovai la rang de sfinți s-au dovedit a fi infractori, pentru tine asta însemnă că aș cârcoti? Sau că nu poți să-i pui pe același plan pe Barna, Voiculescu si Clotilde, care ce-i drept, pot fi acuzați de nepricepere, cu infractorii Năstase, Hrebe, Dragnea, Mazăre, Nicușor Constantinescu și alții încă vreo sută de baroni locali care au comis în diferite arealuri din România lor tot soiul matrapazlâcuri pe care nici dreak nu le mai poate îndrepta azi? 

Rămâi dragă tu cu Codul Bushit al PSD-ului și cu convingerea că odată cu eventuala venire a AUR-ului la putere va curge lapte și miere în România. 

Am votat PNL, în speranța că vom scăpa de anumite lepre de la PSD. Dacă se va dovedi că PNL-ul, la sfârșitul mandatului, a avut o prestație lamentabilă, voi vota cu alții care vor pune pe tapet ceva mai bun pentru România. Simplu. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×