Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 10 minute, Elena m1 a spus:

El mi-a spus ca dacă nu îmi convine programul lui, pot sa plec. Nu ma tine nimeni aici cu forța. Doar ca sunt dezamăgită de comportamentul lui în ansamblu, și ca am venit degeaba. 

Nu stiu ce parere ai tu, dar hindusii par mai accesibili. Dar de astia gasesti prin UK.  De ce nu ai incerca?

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

31 minutes ago, adal* said:

Nu stiu ce parere ai tu, dar hindusii par mai accesibili. Dar de astia gasesti prin UK.  De ce nu ai incerca?

Ce glume...

Editat de Amarena
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 hours ago, Elena m1 said:

În principiu cred ca fiecare trebuie sa facă un compromis ca relația sa funcționeze.Nici nu pot sa merg pana la magazin fără el, ca din punctul lui de vedere pot păți nu știu ce..., sa nu mai zic ca trebuie sa ma îmbrac cum dorește el. Sa zicem ca poate ma obișnuiesc cu astea dar azi când am fost la plaja, el a trimis poze la familia lui, doar cu el. Ca și cum era singur acolo. 

Culturi diferite, înțelegi? Educație diferită, mentalitate diferită. Tu te aștepți ca el să se comporte într-un anumit fel, dar el nu are noțiunile astea, nu e vorba că nu vrea să facă compromisuri, nu știe cum, nu are noțiunea de acord, de compromis. Pt el femeia nu iese singură, nu se duce la muncă decât cu voia lui, nu face nimic decât dacă vrea el. 

Nu este târziu să pleci și să-ți vezi de viața ta, pt că nimic nu se va schimba. Nu o să reușești să-l schimbi, nu spera vreodată că ai puterea asta. 

Pleacă de-acolo și dă-ți și două palme, înainte de a te mai încurca cu bărbați din alte culturi și religii. Excepțiile sunt rare. 

Dar probabil că o să rămâi, pt că ești slabă, până o să te facă cu nervii și o să ajungi o epavă. N-are nimeni ce să-ți facă, viața ta e în mâinile tale.

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca trolleaza.

Nu exista femeie ATAT de proasta, care sa revina an, de an, de an numai cu povesti de astea.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×