Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, nu ma gândeam ca nu am voie sa ies afara fără el, sa ma îmbrac cum vrea el, mai fumează și m.. a în fiecare zi, de fumat fumează. Eu vreau sa lucrez în domeniul medical și el îmi spune ca trebuie sa aștept pana am acte, adică pana mi le face el... Iar dacă găsesc job fără acte cu contract, angajatorul va vrea plata și altcumva deoarece plătește dublu impozit ca nu am acte. Nu am mai auzit asta. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 minute, Elena m1 a spus:

Da, și nu îmi place.

Asta este ceva de genul: stiam ca fac o prostie, am facut-o si constat ca nu e bine. Si sunt foarte nedumerita.:smile:

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 minute, Elena m1 a spus:

Da, nu ma gândeam ca nu am voie sa ies afara fără el, sa ma îmbrac cum vrea el, 

Pe bune, nu te gandeai ca...?

Dar nu ti-am zis toti aici ce te asteapta langa un musulman?

Eu sper ca tot ce ai scris aici de-a lungul timpului sunt povești inventate din plictiseala trollistica, ca eu nu-mi pot imagina ca in realitate poate sa existe cineva asa ca tine care se duce si se da cu capul de zid în mod repetat, de bunăvoie, desi stie ca doare.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 25 minute, Elena m1 a spus:

Eu vreau sa lucrez în domeniul medical și el îmi spune ca trebuie sa aștept pana am acte, adică pana mi le face el... Iar dacă găsesc job fără acte cu contract, angajatorul va vrea plata și altcumva deoarece plătește dublu impozit ca nu am acte.

Nu tin minte sa fi zis ce lucreaza el, poate am uitat, insa tu ai alte legi vreau sa cred decat el pe acolo.   Daca el n-are acte, tu n-ai nevoie de falsificarile alora peste tot unde se duc.  Tie-ti dau acte imediat ca esti in EU ca si Suedia, insa el e strain si ilegal sau turist, student viza, cine stie din care i-a desenat careva in pasaport.   Mergi singura si te prezinti fara el, chemi politia daca avanseaza cu impertinenta, vrea sa te tina ca o servitoare, te calca in pamant ca sa fie el mai presus de toate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, adal* a spus:

Pai sa ne zica daca mai are acces la actele ei. Ca fara acte, unde sa mai plece?

Asta se rezolva imediat ca nu este din Afrika Centrala sau Congo.  La Ambasada Romana primeste ca este in sistemul de evidenta populatiei din Romania!!!  Ca pe cele din America se printeaza imediat, vreau sa cred ca si Romania este updated la aceasta pagina. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El mi-a spus ca dacă nu îmi convine programul lui, pot sa plec. Nu ma tine nimeni aici cu forța. Doar ca sunt dezamăgită de comportamentul lui în ansamblu, și ca am venit degeaba. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×