Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Amputarea Piciorului Gresit = Neglijenta Medicala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tragedie la un spital din Austria. Unui pacient i-a fost amputat piciorul greşit (romaniatv.net)

"Tragedie la un spital din Austria. După ce unui pacient i-a fost amputat piciorul greşit, spitalul a afirmat că o eroare umană stă la baza acestei „greşeli tragice”, transmite Reuters. Greşeala s-a produs la Clinica Freistadt, situată într-un oraş cu acelaşi nume de lângă graniţa cu Cehia.   Tragedie la un spital din Austria. Greşeala s-a produs la Clinica Freistadt, situată într-un oraş cu acelaşi nume de lângă graniţa cu Cehia.

Pacientul suferă de mai multe boli, iar acestea i-au infectat picioarele până în punctul în care piciorul stâng a necesitat amputarea.  Suntem profund şocaţi de faptul că marţi, 18 mai, în pofida standardelor de asigurare a calităţii, piciorul greşit al unui bărbat de 82 de ani … a fost amputat”, a transmis clinica, adăugând că greşeala a fost observată prima dată joi dimineaţă, când bărbatului i s-a schimbat bandajul.    Se pare că eroarea s-a produs cu puţin timp înainte de operaţie, când piciorul care urma să fie amputat a fost marcat.  Tragedie la un spital din Austria     „Din păcate, greşeala prin care piciorul drept a fost amputat în loc de cel stâng, a avut loc ca urmare a unei serii de circumstanţe nefericite”, a mai transmis clinica, adăugând că investighează ce s-a întâmplat şi îşi va revizui standardele.   Pacientului i s-a oferit asistenţă psihologică şi trebuie supus unei noi operaţii pentru a-i fi amputat piciorul stâng.   „Operaţia este planificată în scurt timp”, a mai menţiont clinica, potrivit Mediafax.ro."

Se cheama NEGLIJENTA Medicala si incompetenta, pe urma apare efectul TRAGIC.  

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

”Medicul mi-a reproșat că fetița e obeză și isterică, cu o voce ridicată.   Apoi, a urmat un EKG, iar eu l-am întrebat că ce ar putea să aibă.  Iar medicul a spus să tac din gură.   Apoi, medicul mi-a spus că are diabet și că o să fie internată. În ultimele clipe să audă fata că îi obeză și isterică… Nu pot să trăiesc cu cuvintele astea … Apoi, a venit un domn la mine și mi-a spus că fetița e resuscitată și să nu am prea mari speranțe”, spune mama Ștefaniei."

 

https://evz.ro/protest-la-upu-satu-mare-dupa-moartea-unei-fete-de-15-ani-oameni-au-cerut-demisia-medicului-care-ar-fi-tratat-cu-superficialitate-cazul.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×