Sari la conținut
Forum Roportal
andreea_manea

vreau urgent niste sfaturi de la cei care sunt in sua

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pt cei care au mai fost in sua sau sunt familirizati cu new york'ul,va rog sa-mi spuneti cum ajung de la aeroport din new york la o statie de autobuz sau la o gara de unde pot sa iau ceva spre elverson (pennsylvania) sau macar ceva pana in philadelphia si de acolo in elverson....

sau macar niste sfaturi..ce utocare sa evit..cam ce preturi sunt (sa nu iau tzeapa etc)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pt cei care au mai fost in sua sau sunt familirizati cu new york'ul,va rog sa-mi spuneti cum ajung de la aeroport din new york la o statie de autobuz sau la o gara de unde pot sa iau ceva spre elverson (pennsylvania) sau macar ceva pana in philadelphia si de acolo in elverson....

sau macar niste sfaturi..ce utocare sa evit..cam ce preturi sunt (sa nu iau tzeapa etc)

 

Autocarele sint ieftine in america, eu n-am calatorit cu ele, dar am auzit si nu se ia tzeapa !!! doar ca nu sint oameni eleganti calatorii.

 

De ce nu iei un alt avion pana la phily si de acolo vezi mai departe spre Reading ca inainte este Elverson.

 

Sper ca cineva are o adresa de tren ca altfel va fi cam lung acest drum.

 

Nu vreau sa te sperii insa, daca avionul tau din RO ajunge aici dupa amizaza/seara si numai a doua zi ai sansa sa mergi mai departe, trebuie sa ai bani de hotel ca in aeroport nu ramine nimeni peste noapte.

Poti sa-ti cumperi bilet de avion din RO pana la Philadelphia cu schimb la New York si de acolo ti-a mai ramas doar 65 de miles de parcurs cu o masina inchiriata sau "Greyhound" compania terestra Nord Americana de autocare unde nu te pacaleste nimeni ???

 

http://www.greyhound.com/

 

Intrebare mai personala, de ce nu te asteapta cineva ??? Vii aici ca au pair ???

 

Inchiriezi o masina si mergi pe viteza ta, daca ai un Credit Card.

 

 

Calatorie placuta !!!

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×